Sports
Basketbols

Par Latvijas trešo pretinieci kļūst Zviedrija 16

fiba.com

Latvijas basketbola valstsvienība šodien Minhenē notikušajā izlozē uzzināja savu trešo pretinieci Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijā – par to kļuva Zviedrija.

Jau pirms tam bija zināms, ka B grupā Latvijas izlases pretiniekos būs Turcijas un Ukrainas izlases. Pirmo spēli Latvija aizvadīs 23. novembrī izbraukumā Turcijā, nākamo 26. novembrī Rīgā pret Zviedriju.

Pirmajos trīs “kvalifikācijas logos” – no 2017. gada novembra līdz 2018. gada jūnijam – katra komanda aizvadīs sešas spēles, trīsreiz sacenšoties mājās un viesos.

Labākās trīs komandas otrajā kārtā tiks apvienotas ar kaimiņu grupas (Latvijas izlasē tā ir A grupa – Spānija, Slovēnija, Melnkalne, Baltkrievija) trīs labākajām komandām, lai no 2018. gada septembra līdz 2019. gada februārim aizvadītu vēl sešas spēles, līdzi ņemot pirmajā kārtā iegūtos rezultātus. Trīs labākās komandas kvalificēsies Pasaules kausa izcīņai, kas 2019. gada rudenī notiks Ķīnā.

“LA” jau rakstījusi, ka FIBA izveidotos logus nerespektē ULEB Eirolīga, kas savu turnīru tādēļ negrasās pārtraukt. Līdz ar to šajā turnīrā aizņemtie, tāpat NBA spēlētāji novembrī un februārī izlasei palīdzēt nevarēs. Latvijas izlases gadījumā tie ir Kristaps Porziņģis, Dāvis un Dairis Bertāni, Jānis Strēlnieks, Jānis Timma un Rodions Kurucs.

Saistītie raksti
LA.lv