Kriminālziņas

Par Latvijas valstspiederīgo saduršanu Lielbritānijā apsūdzēti divi briti 0

Lielbritānijas tiesa izvirzījusi apsūdzības diviem britiem, kas Bērnlijas pilsētā iebruka Latvijas valstspiederīgo apdzīvotā mājoklī un sadūra trīs vīriešus, vēsta laikraksts “Burnley Express”. Bērnlijas miertiesā pirmdien, 16.jūlijā, nogādāti četri vīrieši, kurus policija aizturēja aizdomās par līdzdalību uzbrukumā.

Tiesā 24 gadus vecajam Kregam Luisam un 18 gadus vecajam Adamam Luisam izvirzītas apsūdzības uzbrukumā un laupīšanā vainu pastiprinošos apstākļos. Viņiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Trešais aizturētais – 52 gadus vecs vīrietis – atbrīvots pret galvojumu, bet ceturtais aizturētais – 27 gadus vecs vīrietis – atbrīvots bez apsūdzību izvirzīšanas. Vietējā policija saistībā ar uzbrukumu meklē vēl vienu vīrieti.

Kā jau ziņots, Latvijas valstspiederīgo apdzīvotā mājoklī Bērnlijā pagājušā nedēļā notika divi uzbrukumi.

13.jūlija rītā pēc plkst.10 mājoklī gultās sadurti trīs Latvijas valstspiederīgie, bet iepriekšējā dienā mājoklī iebruka divi vīrieši ar sejas maskām un ar beisbola nūjām uzbruka citam Latvijas valstspiederīgajam.

Bērnlijas policijas pārstāvji atturējās komentēt uzbrukumu iespējamos motīvus.

“Mēs pašlaik izmeklējam šo uzbrukumu iespējamos motīvus,” sacīja Bērnlijas kriminālpolicijas detektīvs Derijs Krorkens.

“Mēs esam runājuši ar upuriem, kas saka, ka viņiem nekad iepriekš nav bijušas problēmas Bērnlijas kopienā. Vismaz viens no upuriem šajā mājā dzīvojis sešus mēnešus un nav saskāries ar kādām problēmām,” skaidroja Krorkens.

“Mēs arī aktīvi meklējam vēl vienu vīrieti, kas ir saistīts ar šo uzbrukumu, un aicinām kontaktēties ar mums ikvienu, kam ir kāda informācija,” sacīja policists.

Vissmagāk uzbrukumā cietušais 38 gadus vecais vīrietis, kas guvis durtas brūces kājā un krūtīs, ar glābēju helikopteru pārvests uz reģionālo slimnīcu, kur viņam nedēļas nogalē tiks veikta operācija.

Pārējie ievainotie Latvijas valstspiederīgie, 31 gadus vecs vīrietis, kas sadurts rokā, un 24 gadus vecs vīrietis, kas sadurts mugurā, jau izrakstīti no slimnīcas. Mājās devies arī 24 gadus vecais vīrietis, kuram ar beisbola nūju sists pa galvu.

Kāds Bērnlijas iedzīvotājs, kas vēlējās palikt anonīms, sacīja, ka mājoklī, kurā noticis uzbrukums, dzīvo trīs vai četras latviešu ģimenes, taču iepriekš tur nekādi konflikti nav notikuši.

LA.lv