×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
6. marts, 2017
Drukāt

Pār Latviju nobirst “Zelta čiekuri”; pirmo reizi balvu saņem students (5)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

2. marta vakarā LLU Lielajā aulā notika meža nozares gada balvas pasniegšana. Godinot izcilos nozares pārstāvjus, “Latvijas Pasts” laidis klajā pastmarku “Zelta čiekurs”.

Par gudru audzēšanu un efektīvu pārstrādi

Pirmo reizi trīspadsmit gadu ilgās balvas pastāvēšanas vēsturē “Zelta čiekuru” nominācijā par ilgtspējīgu saimniekošanu saņēmis Meža fakultātes students. Tiesa gan, meža īpašnieks Edgars Dupužs LLU Meža fakultātē studē neklātienē ar mērķi nostiprināt un padziļināt praksē apgūtās zināšanas.

Viņš bijis viens no tiem, kurš jau deviņdesmitajos gados lauksaimniecībai nepiemērotajās zemēs stādīja mežu un kopa jaunaudzes. Edgars prognozē, ka egļu un bērzu plantāciju meži 40 gadu vecumā hektārā būs sasnieguši 400 kubikmetru lielu krāju.

“Zelta čiekuriņu” un laureāta diplomu par gudru saimniekošanu saņēma arī vid­zemnieks Dzintars Balodis no Bērzaunes un kurzemnieks Jānis Uzulēns no Turlavas. Dzintars apsaimnieko ap 40 ha paša stādīta meža, kas nu jau stādītāju pāraudzis. Viņš bijis viens no pirmajiem, kas veica koku atzarošanu un sarosījās neproduktīvu audžu nomaiņai pret vērtīgākām sugām. Bet Jānis Uzulēns paralēli mežsaimniecībai nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu, meža apsaimniekošanā izmanto videi draudzīgas inovatīvas metodes. Vietējie iedzīvotāji viņa mežus iecienījuši kā labu sēņošanas vietu.

Par inovatīvu uzņēmējdarbību mazo čiekuriņu un laureāta godu saņēma AS “Latvijas Finieris” Iekārtu rūpnīca, kas sākotnēji ražoja koksnes pirmapstrādei vajadzīgās iekārtas, vēlāk blakusproduktu transportēšanas sistēmas, bet šodien rūpnīca spēj piedāvāt risinājumus saplākšņu apstrādes iekārtu izgatavošanā, modernizācijā un uzstādīšanā.

Laureāta gods par inovatīvām idejām arī SIA “BSW Latvia”, kuras pamatdarbība ir zāģmateriālu ražošana eksportam uz 15 valstīm. Pēdējos gados rūpnīca veikusi modernizāciju, kurā ieguldījusi 14 miljonus eiro. Uzstādīta jauna zāģēšanas iekārta, kas izmanto koksni par 30% efektīvāk. Īstenojot projektu, paaugstināts darba ražīgums un radītas jaunas darba vietas.

Lielo “Zelta čiekuru” šajā nominācijā saņēma SIA “Gaujas koks”, kas ražo liel­izmēra masīvkoka celtniecības paneļus sienām un pārsegumiem. Uzņēmumā iecerēta pakāpeniska paneļu ražošanas apjomu palielināšana, jo ražotnes vadītājs Vitālijs Čmihovs prognozē, ka jau tuvākajā nākotnē šie paneļi sekmīgi konkurēs ar dzelzsbetona konstrukcijām daudzstāvu ēku būvniecībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Puķītim pa bieti!

 2. Kredīts uzņēmumiem no Cityfinances ir labākā iespēja Latvijas uzņēmējiem kā uzsākt savu biznesa izrāvienu! Piesakies tūlīt aizpildot anketu cityfinances.lv/lv/kredits-uznemumiem/

 3. Daina un Hānbergs tomērs spēja kaut kā siltāk to visu novadīt nekā aktieri.
  Bet bija jau labi. Pateikt paldies – tā ir laba tradīcija.

 4. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 5. Notikusi lielu priekšnieku pašapdāvināšanās. Ir tā dīvaini, ka visu ir padarījuši priekšnieki, vai tas tā faktiski ir? Tos, kuri bija tiešie darba rūķi – pat nepiemin. Kungi nav solīdi, nu nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+