×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Par laupīšanu aizturēta sešu cilvēku grupa, policija aicina atsaukties citus cietušos (3)

Valsts policijas fotoValsts policijas foto

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Teikas iecirkņa policisti par laupīšanām aizturējuši sešas attēlā redzamās personas – piecus vīriešus un vienu sievieti, portālam LA.lv pastāstīja VP sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Ance Rozīte.

Pagājušajā nedēļas nogalē, 24. augusta naktī pie Juglas ezera netālu no slūžām pēc kopīgas alkohola lietošanas ar mazpazīstamu kompāniju tika aplaupīti divi vīrieši. Abiem cietušajiem tika nodarīti miesas bojājumi un nolaupītas personiskās mantas – mobilie telefoni, zelta gredzens un rokas ķēdīte, cietušajiem radot zaudējumus aptuveni 2200 eiro vērtībā. Vīrieši pēc notikušā vērsās Rīgas Teikas policijas iecirknī. Policisti noskaidroja iespējamās vainīgās personas un uzsāka viņu meklēšanu.

Pirmdien policisti Juglas mikrorajonā pamanīja aizdomīgu kompāniju, kurā atradās meklēšanā esošās personas. Likumsargi aizturēja sešu cilvēku grupu – piecus vīriešus un sievieti – un nogādāja viņus Teikas iecirknī. Aizturētie ir 1954., 1980., 1987., 1988. un 1993. gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1989. gadā dzimusi sieviete. Visas aizturētās personas jau iepriekš nonākušas policijas redzeslokā par dažādiem likumpārkāpumiem.

Tajā pašā laikā likumsargi saņēma informāciju, ka netālu no iepriekšējās laupīšanas vietas notikusi vēl viena laupīšana. Tur kādam vīrietim nodarīti miesas bojājumi un nolaupītas viņa personiskās mantas – pase, mobilais telefons, maks, nauda, atslēgas. Cietušais policistiem pastāstīja, ka esot sists, žņaugts, vilkts uz ugunskuru, pēc kā ticis arī slīcināts. To viņam nodarījusi vairāku cilvēku grupa, stāsta Rozīte.

Izmeklēšanas laikā policisti noskaidroja, ka abas laupīšanas pastrādājusi aizturētā personu grupa.

Pret četriem no aizturētajiem sākts kriminālprocess par laupīšanu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, nodarot miesas bojājumus. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem. Savukārt pret pārējām divām personām sākts kriminālprocess par neziņošanu, ja ir droši zināms, ka tiek gatavots vai izdarīts smags vai sevišķi smags noziegums. Par šādu noziegumu likumā paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Aizvakar pieciem aizturētajiem tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, bet 1988. gadā dzimušajam vīrietim tiesa piemēroja ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Rīgas reģiona pārvaldes Teikas iecirkņa policistiem ir aizdomas, ka šīs personas varētu būt pastrādājušas vēl citus noziegumus. Tādēļ likumsargi lūdz atsaukties ikvienam, kurš ir cietis no attēlā redzamo personu pretlikumīgajām darbībām, zvanot uz tālruņa numuriem: 67090900, 67090930 vai 110 – vai vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. What’s the name of all six persons ?

  2. saņa, goša i eģik

  3. vasja,fedja,gaļa…….īstie letiņi!

Draugiem Facebook Twitter Google+