×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Par līdzcilvēku saziedoto 18 gadus vecajam daugavpilietim Vācijā izgatavota kājas protēze

Dmitrijs Fjodorovs_2

Dmitrijs Fjodorovs

Pēc negadījuma uz dzelzceļa 18 gadus vecajam daugavpilietim saziedota naudu kājas protēzei, un jaunietis ir atgriezies no Vācijas klīnikas ar labām ziņām, informē labdarības portāls “Ziedot.lv”.

Maija sākumā pie “Ziedot.lv” vērsās un sabiedrības palīdzību lūdza daugavpilietis Dmitrijs Fjodorovs, kuram Vecgada vakarā vilciens norāva kāju, pārvēršot 17 gadīgā jaunieša dzīvi. Īsā laikā līdzcilvēki saziedoja 46 tūkstošus eiro, lai jaunietim Vācijā tiktu izgatavota kājas protēze.

Dmitrijs jūnija beigās atgriezies no Vācijas klīnikas ar labām ziņām, – kājas protēze ir izgatavota un Dmitrijs varēs pilnvērtīgi atgriezties dzīvē un staigāt bez palīgierīcēm.

Dmitrijs ar ģimeni vēlas pateikties ikvienam ziedotājam un parādīt par ziedojumiem iegādāto protēzi, tāpēc piektdien plkst.11 tiks rīkota tikšanās labdarības portāla izveidotajā rehabilitācijas centrā “Poga”, Rīgā.

“Latvijas Avīze” iepriekš rakstīja, ka puisis gāja gar dzelzceļa malu, austiņās klausījās mūziku un nedzirdēja vilcienu… vilciena kāpnes aizķēra puisi un vienā mirklī sliedes kļuva par giljotīnu, kā rezultātā viņš zaudēja savu kreiso kāju. Pēc mirkļa jau Dmitrijs bezpalīdzīgi gulēja pie sliedēm, dzīvībai karājoties mata galā, līdz viņu pamanīja kāda sieviete, kas nekavējoties izsauca mediķus un traģisko vēsti saņēma arī Dmitrija ģimene. Trīs dienas mediķi cīnījās par Dmitrija dzīvību. Kāja tika norauta pilnībā, pat skarot gūžu, sākās asins saindēšanās. Puisis pārcieta piecas operācijas un slimnīcā sagaidīja savu 18.dzimšanas dienu. Pēc diviem mēnešiem Dmitrijs tika izrakstīts no slimnīcas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+