×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2016
Drukāt

Par lielāko apdraudējumu Latvijas iedzīvotāji uzskata zemās algas (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Par lielāko apdraudējumu Latvijas iedzīvotāji uzskata zemas algas, darba vietu trūkumu un nepietiekamas sociālas garantijas, secināts Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētījumā “Sabiedrības destabilizācija iespējamība Latvijā: potenciālie nacionālās drošības apdraudējumi”.

Absolūti lielākā daļa (94%) aptaujāto cilvēku norādījuši, ka šobrīd par lielākajiem draudiem Latvijas iedzīvotājiem ir uzskatāmas zemas algas, darba vietu trūkumus un nepietiekamas sociālās garantijas. Tāpat 84% aptaujāto norādījuši, ka draudus Latvijai rada zema dzimstība un demogrāfiskā situācija kopumā.

Par lielu apdraudējumu valstij iedzīvotāji uzskata arī problēmas veselības aprūpes sistēmā (76%), korupciju (76%), noziedzības līmeni (58%), sabiedrības integrācijas problēmas (49%), Krievijas īstenoto politiku (48%) un nelatviešu īpatsvaru Latvijas sabiedrībā (36%).

Pētījuma autori norāda, ka draudu uztveres ziņā latviski runājošo un krievvalodīgo uzskati atšķiras vienīgi attiecībā uz ārpolitiku un sabiedrības integrāciju. Visos citos jautājumos starp latviski un krieviski runājošajiem nav gandrīz nekādu atšķirību. Būtiskas atšķirības starp latviski un krieviski runājošajiem pastāv, vērtējot Krievijas politiku kā draudu Latvijai – 64% latviski runājošo uzskata, ka Krievija ir drauds, bet tam piekrīt tikai 19% krievvalodīgo.

Pētījums veikts ar mērķi izzināt, kādas ir iespējas Latvijā pielietot nemilitārus paņēmienus valstij naidīgu mērķu sasniegšanai. Datu vākšana notika sadarbībā ar socioloģisko pētījumu aģentūrām “Factum” un SKDS. Aptauja pa visu Latviju veikta 2015.gada sākumā, bet Latgalē – 2016.gada sākumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Galvenais bija un ir savējie. Tie, kuri atver durvis sveštautiešiem, ir jānošauj pie kauna staba. Ceru, ka vienreiz tā notiks.

  2. Vairs nav jābļauj- krievi nāk. Viņu ir pilns visur, kā nekad nav bijis. Vai padomju gados bija izpārdota Jūrmala ? Katru dienu braucu cauri ar eļektričku. Tas, kas ir izdarīts, vairs nekas nav labojams. Tikai nesaprotu vienu lietu – kas notiek Krievijā, tajās lielajās un mazākās pilsētās. Vai tiešām tur ir tāda bezcerība, ka krievi kā nenormāli,kā aptrakuši vēl joprojām dzenas uz dzīvi Latvijā ??? Tātad – izdariet secinājumus. Cilvēki taču izbrauc tur, kur viss ir labāk – lielākas algas, labāki sadzīves un darba apstākļi, labāka medicīna, labāks nodrošinājums vecumdienās. Vai ne tā ? JA PIE PUTINA BŪTU LABĀK, NU NEBRAUKTU NEVIENS KRIEVS UZ LATVIJU DZĪVOT. Tā kā – beidziet čīkstēt, un gausties( bet es zinu, ka tie ir latvieši, kuri ir , nu ir apspiesti un ierobežoti no varenās tautas ). KRIEVI NEČĪKST, BET TURPINA BRAUKT ŠURP UZ LAIMĪGO ZEMI. KĀ GAN GRIBĒTOS, LAI MŪSU DZIMTENĒ MUMS PAŠIEM BŪTU LABĀK ATALGOTS DARBS, bet – redziet paši , kas ieņem labāk atalgotās darbavietas un vadošos amatus. Uzvārdi jau visu izsaka.

  3. Viennozīmīgi – tas ir lielais nelatviešu īpatsvars mūsu valsts sabiedrībā. Mūsu tautiešiem, kas vēlētos atgriezties, protams, tās būtu lielākas algas, bet ar to vēl vairāk pārceltos pie mums uz dzīvi ieceļotāji no Krievijas. Tikai un vienīgi – apturēt uzturēšanās atļauju izsniegšanu tautai, kas ir tik klaji nekaunīga pret pamatiedzīvotājiem. Citu vārdu nav. Pa šiem 26 gadiem Latvijā ir izdarīts posta darbs. Kā citādi to pateikt, ja mūsu Jūrmalu ir pārņēmuši krievi, un tas pats turpinās Rīgā. Kas gan latviešus te pieņems darbā, ja visur priekšā krievi, kuriem priekšroka savējiem. Tā nu tas ir. Tāpēc arī paliekam mazākumā, jo nedabūjam darbu.

  4. Skaļāk pabļaujiet krievi nāk, tad latviešu tautības iedzīvotāji par visām pārējām problēmām aizmirsīs un būs gatavi vergturiem strādāt pavisam par velti. Galvenais taču,ka savējie!

Draugiem Facebook Twitter Google+