Pasaulē
Eiropa

Par Lielbritānijas ārlietu ministru negaidīti kļuvis Boriss Džonsons 16


Boris Džonsons
Boris Džonsons
Foto – AFP/LETA

Terēza Meja, kas trešdien stājās Lielbritānijas premjerministra amatā, jau paziņojusi sava kabineta sastāvu, kurā ieļauti gan viņas sabiedrotie, gan līdzšinējie pretinieki. Par jauno ārlietu ministru negaidīti kļuvis bijušais Londonas mērs Boriss Džonsons – viens no redzamākajiem “Brexit” atbalstītājiem.

Filips Hamonds, kas līdzšinējā premjerministra Deivida Kamerona vadītajā valdībā ieņēma ārlietu ministra amatu, kļuvis par finanšu ministru, nomainot šajā krēslā Džordžu Osbornu.

Hamonds, kurš iestājas par stingru finanšu disciplīnu, iepriekš bijis ļoti kritiski noskaņots pret Eiropas Savienību (ES), taču pirms referenduma par Lielbritānijas turpmāko dalību blokā, aicināja balsot par palikšanu.

Tikmēr par jauno ārlietu ministru negaidīti kļuvis bijušais Londonas mērs Boriss Džonsons, kurš bija redzamākā figūra eiroskeptiķu nometnē pirms 23.jūnijā notikušā referenduma. Pēc britu balsojuma par izstāšanos no ES viņš izpelnījās plašu nosodījumu, atsakoties kandidēt uz Konservatīvās partijas līdera un premjera krēslu. Taču iecelšana jaunajā amatā liecina par viņa atgriešanos uz politiskās skatuves.

Savukārt Deivids Deiviss, kurš arī aktīvi aģitēja par “Brexit”, ieņems jaunizveidoto valsts sekretāra amatu izstāšanās jautājumos.

Otrs jaunizveidotais amats Mejas kabinetā ir starptautiskās tirdzniecības ministrs, un šo krēslu ieņems Laiems Fokss, kas pārstāv toriju labējo, eiroskeptisko spārnu un līdz 2011.gadam ieņēma aizsardzības ministra amatu Kamerona pirmajā kabinetā.

Tikmēr aizsardzības ministra amatu Mejas kabinetā saglabā Mikls Falons, kurš pirms referenduma mudināja britus balsot par palikšanu ES.

Saistītie raksti
LA.lv