×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. janvāris, 2016
Drukāt

Par Lielvārdes domes priekšsēdētāju ar vienas balss pārsvaru ievēlēts Balodis no “Vienotības” (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Jaunievēlētais Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Imants Balodis pēc Lielvārdes novada domes ārkārtas sēdes.

Ar vienas balss pārsvaru par Lielvārdes novada domes priekšsēdētāju šodien ievēlēts Imants Balodis (V).

Kopumā balsošanā piedalījās visi 15 deputāti, visas balsošanas zīmes atzītas par derīgām. Par Balodi balsis atdeva 8 deputāti, bet par Vitu Volonti (RA) – 7 deputāti.

Kā ziņots, Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja amatam virzīja divus kandidātus – domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju Volonti un deputātu Balodi.
Gaidot balsošanas rezultātus, runu izteica iepriekšējais domes priekšsēdētājs Jānis Āboliņš (Vidzemes partija). Viņš sacīja, ka publiskajā telpā “Reģionu alianses” pārstāvji izteikušies, ka būtu ļoti abi, ja veidotos pašu koalīcija, vairs nebūtu “zelta balsis”. “Ceru, ka nākamais priekšsēdētājs to ņems vērā.

Ļoti ceru, ka virziens, kas bijis, nemainīsies. Par savu kļūdu esmu maksājis pats. Ceru, ka jaunais priekšsēdētājs, ja viņu šodien ievēlēs, ņems vērā, ka jādarbojas nevis atsevišķu personu vārdā, bet novada interešu vārdā,” pauda Āboliņš un pameta sēdi, norādot, ka jāsteidzas uz pamatdarbu.

Kā ziņots, decembra sākumā tapa zināms, ka bijušais Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs Āboliņš Valsts kasē iesniedzis iesniegumu, kam pievienots vekselis par naudas summu 200 miljoni eiro.

Pašvaldības domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Volonte aģentūrai LETA apgalvoja, ka par to iepriekš neesot ticis informēts neviens domes darbinieks vai deputāts.

Ņemot vērā minēto, Lielvārdes novada dome anulēja Āboliņa paraksta tiesības, lai viņš nespētu veikt vēl kādas manipulācijas kredītiestādēs, kā arī nolēma tiesībsargājošajām iestādēm lūgt izvērtēt bijušā domes priekšsēdētāja rīcību. Savukārt pats Āboliņš atkāpās no amata.

Vēlāk bijušais domes priekšsēdētājs aģentūrai LETA skaidroja, ka, noslēdzot vērienīgo darījumu, Lielvārdes pašvaldība būtu ieguvusi papildu līdzekļus, kas tiktu investēti novada attīstībā. Pēc viņa teiktā, darījumam nav nekādu nosacījumu, nebūtu nepieciešams ņemt aizdevumus, jo, ja vekselis tiktu parakstīts, tam klāt būtu līgums par finansējumu – alternatīvā finansējuma piesaistīšanu.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (V) tiesībsargājošajām iestādēm – Ģenerālprokuratūrai un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam – ir nosūtījis iesniegumu ar aicinājumu izvērtēt Āboliņa rīcību, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jumpravas traktorists baambolis apčakarēja Lielvārdes intelektuāļus… Ar to arī apsveicam.

Draugiem Facebook Twitter Google+