Latvijā
Novados

Par Liepājas mēru atkārti ievēlēts Uldis Sesks 16

Foto – LETA

Šodien notikušajā pirmajā jaunā sasaukuma Liepājas domes sēdē par Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Uldis Sesks (Liepājas partija), aģentūru LETA informēja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Simona Petrovica.

Sesks amatā ievēlēts ar 11 deputātu balsīm. Par Sesku balsoja seši Liepājas partijas deputāti un pieci LRA deputāti.

Par otru domes priekšsēdētāja amatam izvirzīto kandidātu Valēriju Agešinu (“Saskaņa”) nobalsoja četri “Saskaņas” deputāti.

Koalīcijas līgumu par sadarbību Liepājas domē parakstījusi līdzšinējā Liepājas mēra Seska vadītā Liepājas partija un LRA ar tās Liepājas saraksta līderi Vilnīti priekšgalā. Koalīcijas partneri pirms tam vienojušies, ka sākotnēji LRA domes priekšsēdētāja amatam atbalstīs viņa kandidatūru. Vienošanās arī paredz, ka 2018.gada rudenī LRA domes priekšsēdētāja amatam virzīs savu pārstāvi. Vilnītis nenoliedza, ka tas varētu būt viņš.

Ārpus jaunās Liepājas domes koalīcijas palikusi partija “Saskaņa”, lai arī sākotnēji LRA risināja sarunas ar “Saskaņu”, un netika arī izslēgta iespēja, ka Sesks varētu zaudēt mēra amatu. Biedrības “Liepājnieki” pārstāvji, kuri no LRA saraksta ievēlēti domē, pēc notikušajām sarunām ar partiju “Saskaņu” nolēma ieturēt pauzi. Kā toreiz skaidroja Vilnītis, sabiedrība esot sadalījusies divās daļās – vieni uzstājot, ka latviskajām partijām kopā jāveido koalīcija, bet citi tikpat skaļi paužot, ka domes koalīcija jāveido bez pašreizējā Liepājas mēra Seska Liepājas partijas. Kā norādīja Vilnītis, tie ir divi krasi atšķirīgi, viens otru izslēdzoši varianti, tāpēc sarunas esot bijušas ļoti sarežģītas.

Vēlēšanās Liepājā uzvarējusi līdzšinējā mēra Seska vadītā Liepājas partija, Liepājas domē iegūstot sešas deputātu vietas. Piecus deputāta mandātus ieguvusi LRA, bet četrus – “Saskaņa”. Citas partijas 5% vēlēšanu barjeru nav pārvarējušas.

LA.lv