×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Par Liepājas teātra šīs sezonas labāko izrādi atzīst antiutopiju “1984” (1)

Foto: Ziedonis SafronovsFoto: Ziedonis Safronovs

Skats no izrādes "1984".

Par šīs sezonas labāko Liepājas teātra izrādi skatītāju un žūrijas balsojumā atzīst antiutopiju “1984”, portālam LA.lv pavēstīja teātra literārās daļas vadītāja Zanda Borga.

Liepājas Kultūras pārvaldes rīkotās aptaujas rezultātus skatītājiem pavēstīja 13. jūnijā, kad ar jaunības traģēdiju “Indulis un Ārija” tika slēgta Liepājas teātra 108. sezona. Borga stāsta, ka aptauja tiek rīkota jau astoto gadu pēc kārtas, lai uzzinātu skatītāju viedokli par teātra sezonu – ikviens tika aicināts nobalsot par labāko iestudējumu un aktieriem.

Vērā tika ņemts elektroniskais balsojums, balsojums teātrī, kā arī teātra kritiķu un zinātnieku Edītes Tišheizeres, Laimas Slavas, Ievas Rodiņas, Līvijas Dūmiņas un Normunda Akota viedoklis.

Par labāko aktrisi tika atzīta Inese Kučinska, par labāko aktieri – Egons Dombrovskis (kurš šajā sezonā saņēmis arī Harija Liepiņa balvu un Liepājas gada balvu kultūrā), par labāko aktrisi otrā plāna lomā – Anete Berķe, bet par labāko aktieri otrā plāna lomā – Gatis Maliks. Par šīs sezonas veiksmīgāko Liepājas teātra izrādi skatītāji atzina režisores Lauras Grozas-Ķiberes iestudēto Džordža Orvela utopisko realitāti “1984”. Otro vietu skatītāju balsojumā ieguva režisora Sergeja Zemļanska iestudētais “Indulis un Ārija”, bet trešo – Jana Villema van den Bosa pasaka pieaugušajiem “Zelta pods”.

Savukārt 19. jūnijā savu vērtējumu par sezonu izteiks arī teātra kritiķi un eksperti, Dailes teātra kafejnīcā “Epikūra dārzs” paziņojot šīs sezonas “Spēlmaņu nakts” nominācijas. Šogad teātru darbu vērtēja eksperti – Undīne Adamaite, Mārīte Gulbe, Zane Radzobe, Ieva Rodiņa un Maija Svarinska.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kopš kura laika Latvijas Radio žurnāliste Laima Slava ir TEĀTRA KRITIĶE UN ZINĀTNIECE???

Draugiem Facebook Twitter Google+