×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
2. oktobris, 2015
Drukāt

Ingrīda Stroda: Ar ko atšķiras blonda beibe pie stūres Latvijā un Kanādā (9)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jūrmalas šoseja atvasaras svētdienā ir pilnum pilna ar dažādu marku vieglajām automašīnām. Ar atļauto ātrumu (nu, labi, labi – mazliet, tikai mazliet ātrāk!) garās virtenes slīd kūrortpilsētas virzienā. Te pēkšņi, kā stāvošai, pa trešo rindu man garām padrāžas “BMW”, tad strauji maina virzienu un iemetas rindā, pa kuru braucu es. Priekšējais bremzē. Automātiski – arī es. Man blakus sēdošais vācu kungs šausmās noelšas.

Esam jau Jūrmalā, kad jūtu, ka kaut kas nav kārtībā ar braucēju, kas mašīnu stūrē man pa priekšu. Tā ripo nevienmērīgi: te ātrāk, te lēnāk. Pāreju blakusrindā un garāmbraucot paskatos, kas noticis. Ahā, vecais niķis – balināta beibe runā pa mobilo telefonu! “Mūsu ceļu policija te kļūtu stāvus bagāta no iekasētajām soda naudām,” vācu kungs klusu secina, “varbūt jūsu policistiem derētu pārņemt šai ziņā, ja ne mūsu, tad kaut vai Kanādas pieredzi?”

Atceros, ka pagājušajā vasarā, kuru pavadīju Kanādā, tieši par to interesējos, jo neredzēju nevienu autobraucēju, kas pie stūres runātu pa mobilo telefonu. Kur nu vēl rakstītu īsziņas! “Mums pat prātā nenāk to darīt,” skaidroja mani paziņas. “Par to mums būtu jāmaksā ļoti liels sods! Turklāt runājot tu taču novērs uzmanību no ceļa, jo koncentrējies uz sarunas tematu…”

Atbraukusi Latvijā, jau nākamajā dienā zvanīju uz CSDD. Teica, ka būšot reids…

Esmu ar vairāk nekā 40 gadu braukšanas pieredzi. Arī aiz mūsu valsts robežām. Teiksiet – ko tas tantuks tur vāvuļo, jaunās mašīnas prasa ātru braukšanu! Nedomājiet – braucu arī ar jaudīgām mašīnām, tikai atbildības latiņa man noteikti ir augstāka. Un likums ir augstāks par visu. Ja to Latvijā ievērotu un kāds šo ievērošanu kontrolētu, Latvija nezaudētu savus cilvēkus.Likumu Latvijā ir daudz, tikai kam tie ir adresēti, ja ļoti liela daļa no tiem netiek pildīta? Vēl vairāk. Jau minēto runāšanu pa mobilo telefonu pat popularizē. Seriāla “Viņas melo labāk” varoņi ik sērijā gan braucot runā pa telefonu, gan vismaz pāris epizodēs dzerstās. (Savulaik gan NEPLP pēc saviem priekšrakstiem alkohola reklāmas aizliedza. Vai tagad tas būtu atcelts?)

Bet likumu un priekšrakstu kalni, kurus izstrādā mūsu 100 gudrās galvas, top arvien lielāki. Vai neizskatās, ka likumu rakstītāji vismaz daļēji strādā tukšgaitā?

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Katru gadu uz ceļiem iet bojā simtiem cilvēku, daudz vairāk kā Zolitūdes traģēdijā.
  Toties te parlamentārās izmeklēšanas komisijas netaisa, ne deputāti, ne valdība tam nepievērš uzmanību.

 2. Vai Strode pati nebija NEPLP un nezina, ka alkohola reklamu aizliedza Saeima ?

 3. Kas tās tādas-100 gudrās galvas?

 4. Tas, kas notiek uz Jūrmalas šosejas, atgādina ļaunu MURGU.
  Ne jau tikai runāšana pa mobilo.
  Katru dienu braucu no Jūrmalas turp un atpakaļ. Cenšos ievērot atļauto ātrumu, taču ne tikai biezie autiņi, bet arī sagrabējušas miskastes man padrāžas garām it kā es stāvētu uz vietas.
  POLICIJA RETI REDZAMA.
  Tagad klāt nācis jauns stils – nerādīt pagriezienus….
  Vai šajā valstī kāds mūs aizsargā no potenciāliem slepkavām?

  • Pievienojos Jūsu viedoklim.
   Uz Jūrmalas šosejas ar vājiem nerviem nav ko rādīties.
   Piektdien vakarā ap 20.00 mašīnu bija daudz, katra otrā pārkāpj noteikumus, katra piektā – ļoti rupji. Ir arī atsaldētie, kuriem apnicis dzīvot. Diemžēl viņi uz viņpasauli var aizraut līdz citus nevainīgus cilvēkus.
   Policiju nemana. Toties Valteros uz Slokas divas ekipāžas.
   Strodai šo vēstuli vajadzētu aizsūtīt iekšlietu minstram

 5. Dzivoju Vacija…..vaciesi vienkarsi nemak braukt ,tapec ari nelieto talruni…ja vinji pie parredzamas vietas pie zimes dodiet celju apstajas un stav,un gaida,kad bus kam dot celju…..tad bez komentariem.

  • Var dzīvot Berlinē, bet palikt provinciālam ganuzēnam. Un tā nodzīvot visu mūžu. Tu droši vien nesaprotot vācu valodu saklausijies Zadornova “humorū” par stulbajiem rietumniekiem un krievu pirmo kanālu. Sava stulbuma pēc viņi izveidojuši tādu valsts, ka tagad nevar atkratīties no palīdzības lūdzējiem no visas pasaules. Ko tu dari stulbeņu zemē? brauc mājās, mazā māiņa pagalmā tavos laukos tevi gaida. Nesaki tikai, ka tu tur esi biznesa pēc.

   • Tam pāķim jau nemaz nav ne mašīnas, ne tiesību un nekādā Vācijā viņš nedzīvo, bet tepat maskačkā un šad un tad parādās savas skolas 3. klasītē, kurā sēž jau ceturto gadu…
    Tā kā nevajag tādiem spamotājiem pievērst uzmanību.

 6. Varbūt no LA neta versijas veidotājiem varētu lūgt kaut minimālu cieņu pret autori – nekropļot viņas uzvārdu?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Muļķe sirds, tai nekad, nekur nav gana!

Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, kurš šajā parlamenta sasaukumā pārstāvēja partiju “No sirds Latvijai” (“NSL”), piekritis piedāvājumam 13. Saeimas vēlēšanās kandidēt no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta. Šādu piedāvājumu viņam izteicis Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. G. Kūtris žurnālistiem teicis, ka vairākas Saeimā pārstāvētās partijas viņu aicinājušas uz 13. Saeimas vēlēšanām pievienoties to komandām, taču ZZS aizstāvētās vērtības viņam šķiet tuvākas. Tikt ievēlētam no ZZS saraksta viņam ir daudz lielākas iespējas, jo ZZS ir augstāki reitingi, kamēr Ingunas Sudrabas vadītajai “NSL” vēlētāju aptaujās atbalsts grozās ap vienu procentu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+