×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. maijs, 2015
Drukāt

Par LIZDA priekšsēdētāju ievēlē Ingu Vanagu

Foto-LETAFoto-LETA

Inga Vanaga.

Par Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāju ievēlēta bijusī Saeimas deputāte Inga Vanaga, aģentūra BNS uzzināja LIZDA kongresā. Par līdzšinējo LIZDA vadītāju Ingrīdu Mikiško nobalsoja 92 delegāti, bet par Vanagu – 168.

Savukārt par LIZDA priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts Edgars Grigorjevs, kurš iepriekš bija arodbiedrības sabiedrisko attiecību speciālists.

Mikiško pirms LIZDA jaunā priekšsēdētāja vēlēšanām norādīja, ka ir “strādājusi godprātīgi un naktīs guļot mierīgi, pateicoties savam kolektīvam”. Viņa arī noraidīja iepriekš izskanējušos pārmetumus par “iešanu Izglītības un zinātnes ministrijas pavadā”.

Savukārt Vanaga pateicās par izrādīto cieņu un iespēju kandidēt uz šo amatu. Viņa piekritusi kandidēt, jo savā līdzšinējā darbībā bija iestājusies par dažādu jautājumu sakārtošanu. Viņa atgādināja, ka ir darbojusies Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārās sekretāres amatā.

Viņa norādīja, ka šis amats būs izaicinājums, taču viņa ir rūpīgi iepazinusies ar plānoto darbību nākamajos piecos gados, un lielā mērā tam piekrīt. “LIZDA nekavējoties aktīvāka rīcība ir jāizrāda saistībā ar plānoto izglītības iestāžu slēgšanu vai reorganizēšanu,” uzskata Vanaga.

Pirms vēlēšanām atsevišķi arodbiedrības biedri kritizēja to, ka Vanaga ir samērā maz darbojusies arodbiedrībās, un pieļāva, ka viņa īsti nepārzinās arodorganizācijas funkcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+