×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Par LLU rektori ievēlēta Irina Pilvere (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektore profesore Irina Pilvere.

Pēc 60 gadu pārtraukuma Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektora krēslā atkal sēdīsies sieviete – ar 116 balsīm “par” 7.maijā Jelgavas pils aulā notikušajās vēlēšanās par jauno universitātes rektoru ievēlēta profesore Irina Pilvere.

LLU rektora vēlēšanu Balsu skaitīšanas komisijas priekšsēdētāja Aija Ilgaža informē, ka uz LLU rektora amatu pretendēja četri kandidāti – Informācijas tehnoloģiju fakultātes profesore Irina Arhipova, Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes dekāne profesore Pilvere, Tehniskās fakultātes dekāns profesors Kaspars Vārtukapteinis un LLU zinātņu prorektors un Informācijas tehnoloģiju fakultātes profesors Pēteris Rivža.

Tā kā neviens no kandidātiem neieguva vairāk par pusi no vēlēšanās piedalījušos balsotāju balsu skaita, organizēta vēlēšanu otrā kārta, kurā piedalījās tie kandidāti, kuri pirmajā kārtā bija ieguvuši vislielāko balsu skaitu, – Arhipova un Pilvere. Lai tiktu ievēlēta par rektori, vienai no kandidātēm šajā kārtā vajadzēja saņemt vairāk nekā 112 balsis “par”.

Vēlēšanu otrajā kārtā piedalījās 222 LLU Konventa locekļi. Par profesori Arhipovu šajā kārtā nobalsoja 81 vēlētājs, savukārt profesore Pilvere ieguva par četrām balsīm vairāk nekā bija nepieciešams. Līdz ar to viņa tika ievēlēta LLU rektores amatā. Nederīgu biļetenu šajā vēlēšanu kārtā nebija.

Sveicot profesori Pilveri, līdzšinējais LLU rektors, profesors Juris Skujāns novēlēja: “Lai izdodas paveikt visu, kas plānots, un lai LLU turpina zelt un plaukt! Varu teikt, ka uzvaru ieguvāt ļoti demokrātiskā gaisotnē un patiesā cīņā!”

Savukārt Pilvere izteica pateicību visiem, kuri atbalstīja viņas kandidatūru LLU rektora amatā.

“Paldies par jūsu uzticību, es to ļoti augstu novērtēju, jo pirms vēlēšanām daudzi mani nemaz nepazina. Mēs visi kopā paveiksim lielus darbus un spēsim nest LLU vārdu ne tikai Jelgavā, ne tikai Zemgalē un Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām. Ceļš nebūs viegls, bet mēs to paveiksim kopīgi, strādājot vienotā komandā. Es ceru un paļaujos uz jums, kolēģi!” savā uzrunā teica Pilvere.

Iepriekš vienīgā sieviete LLU vēsturē, kurai bija uzticēts vadīt visas universitātes darbu, bija profesore Amālija Cekuliņa, kura rektora amata pienākumus pildīja no 1950. līdz 1954.gadam.

LETA arhīvā pieejamā informācija liecina, ka Pilvere 1979.gadā beigusi Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas (tagadējās LLU) Ekonomikas fakultāti, iegūstot lauksaimniecības uzņēmējdarbības ekonomikas specialitāti. LLU viņa studējusi arī maģistrantūrā un doktorantūrā.

Pilvere deviņdesmito gadu sākumā strādājusi Zemkopības ministrijā (ZM), kur trīs gadus bijusi Ražošanas prognozēšanas un finansēšanas departamenta direktore. 1997.gadā Pilvere kļuva par ZM valsts sekretāra vietnieci, bet 2000.gadā apstiprināta par Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktori. Pēc aptuveni pieciem gadiem Pilvere pameta LAD vadību un pievērsās akadēmiskajam darbam LLU.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Fantastiski! Ļoti liels prieks par Pilveres kundzi! Ticu, ka viņa būs lieliska!!! Jau kā dekāne viņa ļoti darbojās studentu labā! Persona ar lieliskām diplomātes spējām un patiesu interesi par savu darbu un apkārt esošajiem!

  2. Ne pārāk precīzi 1954. g. ir bijusi LLA. Rektora vieta ir PSRS nomenklatūra. Pēdējais rektors, kas nāca pēc Cekuliņas bijis Maskavas “ievēlēts” Tihonovs.

  3. Siles rukši sāk pie siles mainīties. Pilverei ar zinātni un pedagoģiju ir tāpat kā aitai ar pērnā gada sniegu . Bet tā kā ZZS priekšnieks Lembergs piekrita šai kandidatūrai , tad pāķiem nekas cits neatlika kā tikai nobalsot par ko likts

    • Arī es balsoju par I.Pilveri. Ne man Lembergs to lika, ne arī kādam citam. Universitātē Lembergu neesmu redzējusi, nu jau sāksim piesaukt kaut kādus spēkus, kas ietekmē mūsu prātus, it kā tiem kas strādā universitātē nebūtu smadzenes. Kaut kādas muļķības n-tajā pakāpē.

  4. Ielika večiem! Vārtukapteinis jau kandidē sazin cik gadus!:)

Draugiem Facebook Twitter Google+