×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. septembris, 2016
Drukāt

Par LOK prezidenta amatu ar Vrubļevski cīnīsies bijušais slēpotājs Raimo (1)

foto: LETAfoto: LETA

Viens no pieteiktajiem Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amata kandidātiem ir bijušais distanču slēpotājs un olimpisko spēļu dalībnieks Roberts Raimo, aģentūru LETA informēja Latvijas Kērlinga asociācijas prezidente Ieva Štauere.

LOK prezidenta vēlēšanas tiks rīkotas 30.septembrī, bet olimpisko sporta veidu federācijām līdz 31.augustam bija LOK jāiesniedz rakstiski pieteikumi ievēlēšanai par LOK individuālajiem locekļiem, LOK prezidentu, ģenerālsekretāru, izpildkomitejas locekli vai revīzijas komisijas locekli. Izvirzītajiem kandidātiem rakstiski jāapliecina gatavība kandidēt un ievēlēšanas gadījumā pildīt uzliktos pienākumus.

“Šodien bija pēdējā diena, kad tika pieņemti pa pastu izdarītie pieteikumi, kuriem zīmogs bija 30.datums. Pirmdien un otrdien tiks vērtēts, vai izvirzītie kandidāti atbilst visām prasībām,” aģentūrai LETA pastāstīja LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Raimo pieteikumu LOK esot saņēmusi, taču oficiālais kandidātu saraksts pēc visu izvirzīto personu izvērtēšanas tiks publicēts trešdien.

Raimo 1998.gada Nagano olimpiskajās spēlēs izcīnīja 60.vietu 50 kilometru distancē, bet desmit kilometros viņš finišēja 83.vietā.

Raimo bija Latvijas distanču slēpošanas izlases galvenais treneris, Latvijas Slēpošanas savienības valdes loceklis, desmit gadus strādājis Rīgas domes sporta vadībā, mācījies un strādājis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), beidzis Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti.

Raimo vadībā 2009.gadā Rinalds Kostjukovs Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā izcīnīja bronzas medaļu sprintā.

Šobrīd Raimo ir Carnikavas novada domes deputāts un vada Carnikavas novada pašvaldības iestādi “Carnikavas sporta centrs”.

“Ir pienācis laiks veikt pārmaiņas LOK, kur vadību uzņemtos sporta speciālisti, olimpieši, kas strādājuši sportā un pārzina nozari “no apakšas līdz augšai”. LOK izaicinājumam un mērķim ir jābūt medaļu izcīnīšanai olimpiskajās spēlēs, īpaši, ja tam tiek piešķirti ievērojami valsts līdzekļi. Raimo ir gan nepieciešamās rakstura īpašības, gan profesionālās zināšanas, gan spēja veidot komunikāciju ar visām sportā iesaistītajām sabiedrības grupām un sporta veidu pārstāvjiem, lai uzlabotu LOK darbību un nodrošinātu attīstību,” teikts LKA paziņojumā.

2012.gadā LOK prezidenta amatā tika pārvēlēts Aldons Vrubļevskis, ievēlēts ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers, kā arī LOK izpildkomiteja un viceprezidenti Einars Fogelis, Raimonds Bergmanis un Jānis Mežeckis.

Pēc LOK darbības atjaunošanas 1988.gadā tai bijuši divi prezidenti, no 1988. līdz 2004.gadam LOK prezidents bija Vilnis Baltiņš (amatā četrus termiņus), bet no 2004.gada – Vrubļevskis.

Iepriekšējās vēlēšanās pirms četriem gadiem bez Vrubļevska uz LOK prezidenta amatu pretendēja arī Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidents Jānis Kols. Kaut vēlēšanu laikā izraisījās karstas diskusijas, Vrubļevskis saņēma tieši divreiz vairāk balsu nekā konkurents.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā ar bankrota procedūru?

Draugiem Facebook Twitter Google+