×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

Par LTV vadītāja krēslu cīnīsies Tjarve, Krivma un Belte

Foto - LETAFoto - LETA

Uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja amatu kandidē mediju holdinga “Baltijas Mediju alianse” kādreizējais izpilddirektors Ivars Belte, pētījumu aģentūras “TNS Latvia” valdes priekšsēdētāja Ginta Krivma un bijušais LTV ģenerāldirektors Rolands Tjarve, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) Informācijas centra vadītāja Sanita Blomniece.

Uz LTV valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos kandidē bijušais radio “Star FM” programmu direktors Patriks Grīva, reklāmas aģentūras “Lowe Age Latvia” izpilddirektors Sergejs Ņesterovs un LTV septītā kanāla satura redaktore Jana Semjonova. Uz LTV valdes locekļa amatu finanšu un tehnoloģiju jautājumos kandidē VAS “Valsts nekustamie īpašumi” finanšu direktors Uģis Mālmanis un bijušais SIA “Baltcom TV” valdes loceklis Māris Skujiņš, teikts NEPLP paziņojumā medijiem.

NEPLP mājaslapā “www.neplpadome.lv” ikviens aicināts iepazīties ar astoņu kandidātu iesniegtajiem pieteikuma dokumentiem.

Visi astoņi kandidāti šodien plkst.12 LTV ēkā Zaķusalā piedalīsies publiskā diskusijā, kur iepazīstinās ar savu motivāciju un redzējumu LTV turpmākajai attīstībai un atbildēs uz klātesošo jautājumiem. Diskusijas tiešraidei būs iespējams sekot līdzi “www.ltv.lv”.

LTV valdes priekšsēdētāja amata kandidāts Belte no 2011.gada ir “Video International Ukraine” ģenerāldirektors, no 2007.gada bijis “Baltijas Mediju alianses” izpilddirektors, no 2002. līdz 2007.gadam – SIA “TV3” pārdošanas direktors, SIA “Eniro” mārketinga vadītājs, AS “Diena” laikraksta “Diena” direktors, Reklāmas nodaļas vadītājs, “106.2 Radio Rīgai” Mārketinga un pārdošanas nodaļas vadītājs, bijis Latvijas Reklāmas asociācijas prezidents un valdes loceklis, kā arī Latvijas Preses izdevēju asociācijas viceprezidents.

Belte ieguvis bakalaura grādu Latvijas Universitātes Svešvalodu fakultātē, pabeidzis “Pre-MBA” kursu Rīgas Biznesa institūtā, apguvis mārketinga kursu CIM (Chartered Institute of Marketing), kā arī konkurētspējīga mārketinga, uzņēmuma novērtēšanas, projekta vadības, efektīvas vadības, augstākā menedžmenta kursus Rīgas Ekonomikas augstskolā.

Krivma no 2003.gada ir mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūras “TNS Latvia” valdes priekšsēdētāja, kā arī kopš 2005.gada – video un pasākumu producēšanas studijas “Tantuki Production” (SIA “Krivms studija”) dibinātāja un valdes priekšsēdētāja, bijusi tūrisma aģentūras “Latvia Tours” stratēģisko pārmaiņu projekta vadītāja un “TV3 Latvia” mārketinga direktore.

Viņa ieguvusi maģistra grādu biznesa vadībā Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā (RSEBAA), psihologa kvalifikāciju Rīgas Pedagoģijas un vadības augstskolā, kā arī sociālo zinātņu bakalaura grādu psiholoģijā. 2006.gadā viņa sākusi studijas uzņēmējdarbības vadības doktorantūrā RSEBAA, Latvijas Banku augstskolas un Ventspils Augstskolas apvienotajā doktorantūras programmā.

Tjarve ir lektors Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē, bijis valsts kontrolieres padomnieks, AS “airBaltic” padomes loceklis, VAS “Elektronisko sakaru direkcija” padomes loceklis, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora padomnieks un valdes loceklis, ģenerāldirektors VB SIA “Latvijas Televīzija”, priekšsēdētāja vietnieks Nacionālajā radio un televīzijas padomē, padomes loceklis “Preses apvienībā”, Ministru prezidenta Māra Gaiļa preses sekretārs, Valsts reformu ministrijas preses sekretārs, programmu vadītājs VB SIA “Latvijas Radio”, Latvijas Žurnālistu asociācijas biedrs, bijis Latvijas pārstāvis Eiropas Komisijas darba grupā “Promoting Entrepreneurship on TV and in other audio-visual media”, vairāku biedrību loceklis, kā arī vairāku zinātnisku publikāciju autors.

Viņš beidzis Latvijas Universitātes (LU) Žurnālistikas nodaļu ar maģistra grādu komunikācijas zinātnē, pašlaik ir komunikācijas zinātnes doktora zinātniskā grāda pretendents LU ar promocijas darba tēmu “Sabiedriskās televīzijas transformācijas procesi postpadomju valstu elektroniskajās sistēmās”.

Kandidāts uz valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos Grīva bijis programmu direktors un programmu vadītājs “European Hit Radio”, “Radio Super FM”, SIA “Brazīlija” valdes loceklis, mārketinga un reklāmas SIA “beach.lv” valdes loceklis, radio “Fit FM” programmu direktors un programmu vadītājs, radio “Star FM” programmu direktors, radio “SWH”, “SWH Rock”, “Star FM”, “Mix FM”, “Skonto” programmu vadītājs, ētera režisors, raidījumu vadītājs LTV, profesionāls audio diktors, sabiedriskās organizācijas “Latvijas Pludmales volejbola līga” dibinātājs un valdes loceklis.

Grīva ieguvis humanitāro zinātņu maģistra grādu kultūras menedžmenta specializācijā Latvijas Kultūras akadēmijā, augstāko profesionālo izglītību uzņēmējdarbības vadībā biznesa augstskolā “Turība”.

Otrs kandidāts Ņesterovs no 2003.gada bijis reklāmas aģentūras “Lowe Age Latvia” izpilddirektors, “Mccann Worldgroup Latvia” komunikācijas holdinga stratēģiskās plānošanas vadītājs, no 1995.gada līdz 2003.gadam bijis projektu direktors un klientu servisa direktors reklāmas aģentūrā “Adell Saatchi&Saatchi Latvia”.

Ņesterovs Rīgas Biznesa skolā ieguvis profesionālo maģistra grādu uzņēmumu un organizāciju vadībā (MBA). Viņam ārsta diploms ar izcilību iegūts Latvijas Medicīnas akadēmijā.

Trešā kandidāte Semjonova no 2004.gada ir LTV 7.kanāla satura redaktore, bijusi “TV3” raidījuma “Bez tabu laiks” vadītāja, ārzemju ziņu redaktore, no 1998.gada līdz 2002.gadam strādājusi “TV3” ziņu dienestā kā producente, diktore un korespondente.

Kā vēstīts, Semjonova piedalījusies darba grupā par jauna Latvijas sabiedriskā elektroniskā medija satura pasūtījumu. Portālam “diena.lv” viņa iepriekš apstiprināja savu iekļūšanu konkursa otrajā kārtā un savā darbā kā galveno prioritāti izvirzīja kvalitatīvu televīzijas saturu, kura galvenie “vaļi” ir ziņas un informatīvie raidījumi.

Viņa ieguvusi bakalaura grādu komunikācijas zinātnē LU, no 2002.gada līdz 2004.gadam un no 2012.gada studē Latvijas Kultūras akadēmijā kultūras menedžmenta maģistra programmā, kur strādā pie maģistra darba tēmas “Izklaides satura vieta un funkcijas sabiedriskā medija saturā: formāti, menedžments, producēšana Latvijas Televīzijā”.

Kandidāts uz valdes locekļa amatu finanšu un tehnoloģiju jautājumos Mālmanis no 2008.gada ir finanšu direktors VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, bijis finanšu pakalpojumu direktors “Lattelecom”, pārstāvniecības vadītājs “Scania credit AB/Scania Latvia”, reģiona biznesa attīstības vadītājs “Volvo Financial Services International AB”, reģiona finanšu vadītājs – atbildīgs par Baltijas valstīm “Volvo Truck Corporation AB” – un auditors “Price Waterhouse”.

Mālmanis ieguvis profesionālo maģistra grādu uzņēmumu un organizāciju vadīšanā Rīgas Biznesa institūtā, inženierzinātņu bakalaura grādu Rīgas Tehniskajā universitātē, studējis “CFA Institute” Londonā studiju programmā “Chief Financial Administrator” un augstākā līmeņa vadītāju attīstības programmā “Lattelecom”.

Otrs kandidāts Skujiņš bijis finanšu direktors SIA “Energo Capital”, valdes loceklis un finanšu direktors SIA “Baltcom TV”, valdes loceklis “HVE Balt-Com Fiber AB”, finanšu direktors un analītiķis SIA “Alīna”, valdes priekšsēdētājs Baltijas un Polijas reģiona vadības komitejā un kredītkomitejas loceklis SIA “Nordea Finance Latvia”.

Viņš Rīgas Ekonomikas augstskolā ieguvis profesionālā maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā, apmaiņas programmas ietvaros studējis Cīrihes Universitātē banku un finanšu specialitātē, Maincas Universitātē vēstures specialitātē, kā arī ieguvis vēstures maģistra grādu LU.

Kā ziņots, NEPLP pēc 14.februāra sēdes pagarināja LTV valdes pretendentu izvērtēšanu līdz 7.martam. Tas tiek darīts pēc “Fontes” iesnieguma, kā arī ar mērķi paildzināt publisko procesu.

Uz LTV valdes locekļu amatiem pieteicās 45 kandidāti, kuru vārdi netika publiskoti. Pēc iesniegto dokumentu atbilstības izvērtēšanas nolikuma prasībām dalību konkursā turpināja 41 kandidāts.

Pēc pretendentu uzklausīšanas dalībai otrajā kārtā tika izvirzīti deviņi pretendenti – trīs katra amata kandidāti, kas saņēmuši NEPLP augstāko novērtējumu. Viens no šiem kandidātiem no turpmākas dalības konkursā atteicās.

6.martā notiks NEPLP sēde, kurā pretendenti prezentēs savu redzējumu un apņemšanos attīstīt LTV kā sabiedrisko mediju, par ko atsauksmes NEPLP sniegs šim nolūkam uzaicinātais Igaunijas sabiedriskā medija valdes priekšsēdētājs Marguss Allikmā, kurš pērn tika pārvēlēts uz otro termiņu.

7.martā “Fontes” iepazīstinās NEPLP ar novērtējuma ziņojumu par katru kandidātu. Saskaņā ar konkursa nolikumu kandidātu vērtēšanas rezultātus ņems vērā NEPLP, pieņemot gala lēmumu par LTV valdes locekļu iecelšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+