Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
14. janvāris, 2015
Drukāt

Par mākslas izstādēm ieinteresēs ar īpaši veidotām filmām

Foto: AFPFoto: AFP

ASV kinoveidotāji sākuši jaunu projektu: filmas par mākslas izstādēm, raksta aģentūra Reuters.

Pirmā no šobrīd iecerētajām piecām filmām – “Matiss no MoMa un Teita modernās mākslas muzeja” – jau otrdien izrādīta 350 valsts kinoteātros, un tajā īpaša uzmanība pievērsta Matisa izgriezumu izstādei, kura Londonā pērn piesaistīja vairāk nekā 560 000 apmeklētājus. Patlaban izstāde pārvesta uz Modernās mākslas muzeju, kur tā būs aplūkojama līdz februārim.

Filmu veidotāji uzsver, ka, līdzīgi Metropolitēna operas tiešraidēm kinoteātros, viņi vēlas mākslu aiznest iespējami tuvāk iespējami vairāk cilvēkiem, vienlaikus nedaudz atklājot kuratoru profesionālo “virtuvi”, to, kā izstādes tiek veidotas.

Šai filmai sekos filma par Londonas Nacionālajā galerijā izvietotajiem Rembranta darbiem 24. februārī, kā arī filma par Vincenta van Goga muzeju Amsterdamā 14. aprīlī, bet vasarā plānots uzņemt vēl divas filmas – veltītas Vermēram un impresionistiem.

Filmu veidotāji norāda, ka otrs viņu mērķis ir iedrošināt apmeklēt šo mākslinieku izstādes, ja vien tas iespējams, bet, ja ne, – kaut vai aiziet uz tuvāko mākslas galeriju.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+