Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
18. aprīlis, 2015
Drukāt

Par maksu studē 60% Latvijas studentu (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Studenti renovētajās B korpusa telpās Rīgas Stradiņa universitātē.

Par studijām maksā 60% no Latvijas augstskolās studējošajiem, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotā informācija.

Savukārt 40% no studentiem studē par valsts līdzekļiem.

Augstskolās un koledžās studējošo skaits 2014./2015. akadēmiskajā gadā 73% no studējošajiem ir pilna laika studējošie, bet 27% ir nepilna laika studējošie.

Šī mācību gada sākumā Latvijā bija 85 881 studējošais, vislielākais studējošo īpatsvars – 42% – ir profesionālajās pamatstudiju programmās.

Šajā mācību gadā ir palielinājies ārvalstu studentu īpatsvars, – no visiem augstskolās studējošajiem 7% ir ārvalstu studenti.

2014./2015. akadēmiskajā gadā augstskolās un koledžās tika uzņemti 29 112 studējošie, no kuriem 35% uzsāka studijas profesionālajās pamatstudiju programmās, 21% – koledžas studiju programmās un tikpat daudz – akadēmiskā bakalaura studijās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nav vairs iestājeksāmenu. Arī par maksu neņem kuru katru pretī.

  2. Ja cilvēks nav spējīgs nolikt iestājeksāmenus tā lai studētu budžetā, tad augstskolā viņam nav vietas.Rezultātu maksas studijām mēs redzam – pilna Latvija ar diplomētiem pamuļķiem

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (12)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+