×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. marts, 2017
Drukāt

Par materiāli nodrošinātiem sevi uzskata mazāk nekā puse iedzīvotāju (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Par materiāli nodrošinātiem sevi uzskata mazāk nekā puse iedzīvotāju, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

Pagājušā gada nogalē veiktajā aptaujā noskaidrots, ka kopumā par materiāli nodrošinātiem sevi uzskata 46% iedzīvotāju. Salīdzinot ar 2015.gadā fiksēto rezultātu, šādu viedokli pārstāvošu cilvēku īpatsvars Latvijā sarucis par septiņiem procentpunktiem.

Jānorāda, ka 2015.gadā tika piedzīvots astoņu procentpunktu kāpums, salīdzinot ar 2014.gada rādītājiem, sasniedzot 53% līmeni, kas ir augstākais novērojumu vēsturē. Līdz ar to tagad to, kuri sevi uzskata par materiāli nodrošinātiem, īpatsvars faktiski atgriezies 2014.gada līmenī.

atbildes3

Savukārt pretēju atbildi, norādot, ka kopumā nejūtas materiāli nodrošināti, aptaujā tāpat sniedza 46% iedzīvotāju, pirmo reizi apsekošanas laikā abiem rādītājiem sasniedzot vienādu līmeni. Salīdzinot ar 2015.gadu, to, kuri sevi uzskata par materiāli nenodrošinātiem, īpatsvars pieaudzis par septiņiem procentpunktiem. 2014.gadā fiksēts zemākais sevi kā materiāli nenodrošinātu uzskatošu cilvēku īpatsvars (39%). Augstākais rādītājs fiksēts 2003.gadā, kad par materiāli nenodrošinātiem sevi uzskatīja 63% iedzīvotāju.

atbildes2

Kopš 2003.gada to cilvēku īpatsvars, kas uzskata, ka ir materiāli nenodrošināti, krities, taču ekonomiskās krīzes laikā atkal palielinājies, 2010.gadā sasniedzot 57%. Taču pēc tam līmenis atkal atsāka sarukt, un pēdējo trīs gadu laikā par materiāli nenodrošinātiem sevi uzskata mazāk nekā puse iedzīvotāju.

Šogad vēl 9% iedzīvotāju nespēja sniegt konkrētu atbildi šajā jautājumā.

atbildes1

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Te nu bija, Lrembergs negrib? Atbildēt

  ManaBalss.lv
  apmēram pirms nedēļas
  Finanšu ministrija pretojas ierosinājumam ceļa nodokli iekļaut degvielas cenā!
  Lai gan iniciatīva “Atcelt pastāvošā ceļa nodokļa iekasēšanas modeli, ieviest pēc igaunijas parauga” (gandrīz 24 000 paraksti) Saeimas sēdē tika nodota tālāk FM izvērtēšanai, ministrijas pārstāvis Edgars Putra par tās pieņemšanu izteicās noraidoši.
  Starpcitu, Edgars Putra (ZZS) bija viens no tiem diviem deputātiem, kas balsoja PRET iniciatīvas tālāku virzību! Otrs bija Jānis Trupovnieks (ZZS)….
  Skatīt vairāk

Draugiem Facebook Twitter Google+