×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Par mātes noslepkavošanu notiesāta ar radikālā islama idejām aizrāvusies dāņu pusaudze

Lizas Borhas Facebook profilsLizas Borhas Facebook profils

Dānijā notiesāta 15 gadus veca pusaudze un viņas 29 gadus vecais arābu izcelsmes draugs par cietsirdīgu meitenes mātes nogalināšanu, raksta pasaules prese.

Tīna Rēmera Holtegārda tika noslepkavota pērnajā oktobrī. Viņas meita Liza Borha, kurai tobrīd bija 15 gadi, iemīlējās kādā radikālā islama atbalstītājā, taču viņš meiteni atstāja un devās pie ģimenes uz Zviedriju. Tad Liza bēgļu centrā iepazinās ar 29 gadus veco Bahtijaru Muhamedu Abdullu, kurš kļuva par viņas “dvēseles radinieku”.

Liktenīgajā vakarā Lizas māte mira no aptuveni 20 dūrieniem ar virtuves nazi. Tiesā abi vainīgie vairākkārt mainīja liecības, vainojot viens otru.

Pēc mātes nāves pusaudze izsauca policiju, sakot, ka atradusi savu māti mirušu un pa logu redzējusi, kā aizmūk kāds “baltādains vīrietis”. Kad policija ieradās, meitene apakšstāvā skatījās video klēpjdatorā un, jautāta, kur atrodas māte, tikai norādīja uz augšstāvu.

Izmeklēšanā policisti norādīja, ka tieši Lizas vienaldzība izraisījusi viņu aizdomas. Vēlāk noskaidrojās, ka pusaudze slepkavības vakarā stundām skatījusies Islāma valsts teroristu izplatītos video ar “neticīgo” nogalināšanas ainām.

Liza notiesāta uz deviņiem gadiem, no kuriem pirmo pavadīs jauniešu labošanas iestādē un tad tiks pārvietota uz pieaugušo cietumu, bet Muhameds Abdulla – uz 13 gadiem cietumā un pēc soda izciešanas tiks izsūtīts no valsts.

Tāpat abiem jāsamaksā aptuveni 55 000 eiro liela kompensācija Lizas dvīņumāsai, jaunākajam brālim un mātes vīram, pusaudzes patēvam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+