×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Par maz trombocītu
. Ko darīt? (4)

Foto - LETAFoto - LETA

“Man ir problēma – pārāk mazs trombocītu skaits. Tas ir 37, bet esot jābūt vismaz 150. Ārsts teica, ka man ir izjaukta imūnā sistēma, un ieteica to sakārtot. Kā to izdarīt ar dabas līdzekļiem?” 
Inga Bērziņa Bauskas novadā

Atbild Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas vadītāja profesore Sandra Lejniece: “Trombocīti ir asins sastāvdaļas, kas veicina asins recēšanu. Samazināts trombocītu skaits jeb trombocitopēnija var izraisīt ātru zilumu rašanos, biežu deguna vai smaganu asiņošanu. Ja tas ir zem 50, kā tas ir jums, tā ir smagas pakāpes trombocitopēnija, kuras cēlonis noteikti jānoskaidro. Tās iemesls var būt arī kāda vīrusu izraisīta infekcijas slimība, piemēram, vīrushepatīts C vai HIV. Obligāti jākonsultējas ar ārstu, nevis jālieto dabas līdzekļi.”

Trombocitopēniju var izraisīt:


* medikamentu (sulfonilamīdi, penicilīns, aspirīns, anestētiķi, beta blokatori, dekstrāns, ķīmijterapeitiskie līdzekļi) lietošana;

* badošanās, aknu ciroze, nieru mazspēja;

* vīrusu infekcijas;

* akūtas, retāk – hroniskas leikozes;

* jonizējošais starojums, benzols, alkohols.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Pie kāda ārsta un kur vajag griezties, ja trombocīti ir 62

  2. Man zem 10, pašsajūta laba, nevar atrast iemeslu

  3. Vispār interesanta tēma: trombocītu man ir tikai 139 tk., rādītājs pēdējā pusgada laikā nav ne palielinājies, ne samazinājies. Arī ir neliela leikocitopēnija – 3940, kur norma ir 4000. Pirms dažiem gadiem man bija darīšana ar ķīmijterapiju un staru terapiju. Vai varētu būt, ka tās sekas tik ilgi manāmas?

  4. manam viram trombociti 35 ,liesa lnoti palielinata,vel piedevam baribas vada senite stipri apgrutinata eshana visu dzen augsha ,ko darit ? hematologe nevar palidzet ?ludzu padomu

Draugiem Facebook Twitter Google+