×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
11. jūnijs, 2012
Drukāt

Par mazu zemes pleķīti

Igaunijā valdība esot pieņēmusi lēmumu, ka cilvēks, kuram pieder tikai neliels zemes gabaliņš (līdz 1500 m2), no zemes nodokļa ir atbrīvots. Vai tas tiešām ir tā un kāpēc mūsu valdība nevarētu pieņemt kaut ko līdzīgu? 
Aldonis Vēriņš Rīgā

 

Jā, Igaunijā šāds priekšlikums tiešām ir izskatīts, bet Latvijā gan ne. Taču mūsu likuma “Par nekustamā īpašuma nodokli” 5. pantā ir noteikti citi atvieglojumi nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem.

Pašvaldība piešķir nodokļa atvieglojumu maksātājiem, kuriem tā noteikusi trūcīgas vai maznodrošinātas personas (vai ģimenes) statusu, – trūcīgām personām 90 % apmērā no aprēķinātās nodokļa summas, maznodrošinātām personām – līdz 90 % no summas par to periodu, kurā maksātājs atbilst trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusam. Tas attiecas uz dzīvojamām mājām un to palīgēkām.

Politiski represētajām personām par zemi, dzīvojamām mājām un dzīvojamo māju palīgēkām, kas ir šo personu īpašumā vai valdījumā vismaz piecus gadus, nekustamā īpašuma nodokļa summu var samazināt par 50 %, ja šo īpašumu neizmanto saimnieciskajā darbībā.

Pašvaldības var izdot arī saistošus noteikumus, paredzot atvieglojumus atsevišķām nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijām, un noteikt tos 90, 70, 50 vai 25 % apmērā no nekustamā īpašuma nodokļa summas.

Ja rodas kādas idejas, savus priekšlikumus var iesniegt pašvaldībā, Finanšu ministrijā, Saeimā vai Ministru kabinetā. Cerēsim, ka tur sadzirdēs arī šo no kaimiņiem patapināto ieceri…

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+