×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. augusts, 2012
Drukāt

Par meitas noduršanu jēkabpilietim cietumā būs jāpavada 18 gadi

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Augusta sākumā stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru 1963.gadā dzimušajam Jēkabpils iedzīvotājam Vilim Simanovam noteikts 18 gadu cietumsods par savas meitas noduršanu un mājas nodedzināšanu.

Lai gan, izskatot šo lietu pirmajā instancē, Zemgales apgabaltiesa Aizkrauklē 2011.gada 6.aprīlī Simanovam piesprieda 13 gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz pusotru gadu, Augstākā tiesa (AT) šā gada 29.maijā apgabaltiesas spriedumu daļēji atcēla un noteica apsūdzētajam bargāku sodu – reālu brīvības atņemšanu uz 18 gadiem ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trīs gadiem.

Kā aģentūru LETA informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, apsūdzētais par sev nelabvēlīgo 29.maija spriedumu bija iesniedzis kasācijas sūdzību, taču, izskatot to, AT Senāts 7.augustā atteicās pārbaudīt apelācijas instances tiesas sprieduma tiesiskumu. Senāta lēmums nebija pārsūdzams, līdz ar to apstrīdētais 29.maija spriedums stājās spēkā.

Simanovs notiesāts par diviem dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem – pēc Krimināllikuma (KL) 117.panta 2.punkta par slepkavību, vainīgajam apzinoties, ka upuris ir bezpalīdzības stāvoklī, kā arī pēc KL 185.panta 2.daļas par mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā.

LETA jau ziņoja, ka 2010.gada 28.aprīlī ap plkst.2.35 operatīvie dienesti saņēma informāciju par to, ka Jēkabpilī, Pasta ielā, deg māja. Ierodoties notikuma vietā, blakus mājai esošajā saimniecības ēkā tika atrasts 2002.gadā dzimušas meitenes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm – durtu brūci krūškurvja rajonā.

Par notikušo tika sākts kriminālprocess pēc KL 117.panta – par slepkavību pastiprinošos apstākļos. Aizdomās par savas meitas noduršanu un mājas nodedzināšanu turētais vīrietis – nogalinātās meitenes tēvs – atzinās nodarītajā. Eksperti nāca pie slēdziena, ka viņš ir psihiski pieskaitāms.

Iespējams, traģēdija notikusi ģimenes problēmu dēļ. Pirms slepkavības un mājas nodedzināšanas Simanova ģimenē sākušās nesaskaņas, un viņam nācies pamest savu dzīvesvietu sievas brāļa mājā. Pašvaldība piešķīrusi vīrietim atsevišķu dzīvojamo platību.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Jēkabpils bāriņtiesā, nodurtās meitenes māte vēlējusies vest meitu sev līdzi uz Angliju, tēvs vēlējies, lai meita turpinātu dzīvot ar viņu, bet meitene vēlējusies, lai tētis un mamma atkal dzīvotu kopā.

Jēkabpils ģimene, kurā notikusi traģēdija, jau agrāk bija nonākusi bērnu tiesību sargājošo institūciju redzeslokā.

Meitenes māte un tēvs oficiāli nav bijuši precējušies un jau ilgāku laiku dzīvojuši atsevišķi. Iepriekš bāriņtiesā vērsusies gan meitenes māte, gan tēvs, abi vēlējušies panākt, lai bērns dzīvo kopā ar vienu no viņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+