Kultūra
Teātris un kino

Par mīlestību un mīlēšanu – “Īs(t)a pamācība mīlēšanā” 16


No kreisās: Vita Vārpiņa, Inita Sondore, Mirdza Martinsone, Āris Rozentāls un Akvelīna Līvmane.
No kreisās: Vita Vārpiņa, Inita Sondore, Mirdza Martinsone, Āris Rozentāls un Akvelīna Līvmane.
Foto – Toms Norde

Varenā ielīgošana 18. jūnijā iesāksies ar Dailes teātra aktieru, viņu draugu, režisora Intara Rešetina un dramaturga Egīla Šņores interpretāciju par mīlestības tēmu “Īs(t)a pamācība mīlēšanā” ar koncertuzveduma pirmizrādi Jēkabpilī, Krustpils brīvdabas estrādē un turpināsies Saulkrastos, Tukumā, Cēsīs, Ikšķilē un Līgo vakarā, 23. jūnijā – Kuldīgā.

Aktieri no Dailes, kā arī citiem teātriem satiksies uz vienas skatuves, lai mīlas dziesmu zelta izlases pavadījumā pajautātu – vai mīlestībai ir vecuma ierobežojums? Un vai mīlēt moderni ir nepieklājīgi? “Mēs gribam domāt, ka ne. Tāpēc iestudējumu radām visai ģimenei, un kā jau dzīvē gadās – daudz mums “jāizlasa starp rindiņām”,” smaidot teic producents Niks Volmārs.

Stāsts aizsākas pavasara plaukumā, kad kāda kunga sirds piedzīvo trešo atmodu un sievas meklēšanas avantūra uzņem apgriezienus. Vai tiešām, tuvojoties 80 gadu jubilejai, vajadzētu domāt par tik veselībai kaitīgo mīlestību? “Kā gan ne!” domā gan pieklājīgā vecuma kungs, gan viņa dēls, kurš ir apņēmības pilns tēvu apbērt padomiem un pamācībām par laikmeta jaunievedumiem sieviešu aplidošanā. Lai izprastu, kā iekarot sievietes sirdi un kliedēt vientulību, talkā tiek aicināti arī dažādi jomas eksperti. Mūsdienās iepazīšanās iespējas ir daudzpusīgas, arī pilnas komisku un paradoksālu situāciju.

Režisors Intars Rešetins ir pārliecināts: “Latviešu tautai vajag vairāk mīlēt, mīlēties un mīļoties – ļauties tam. Tad arī mums kā nācijai būs gaiša nākotne!”

Galvenās lomas atveidotājs Āris Rozentāls jau iejuties lomā un, atceroties savus jaunības dienu Jāņus, teic: “Es atceros savus visforšākos Jāņus, un tādi tie ir bijuši tikai vieni – tā meitene bija brīnišķīga, un man izdevās viņu izvilkt vienatnē, pēc tam jau sekoja papardes zieds un viss pārējais! Es biju jauns, un tā arī bija mana lielākā mīlestība, tieši Jāņos!” Savukārt Mirdza Martinsone koncertuzvedumā iejutīsies kolorītās dāmas Jadvigas tēlā. “Man ir jaunums strādāt ar Intaru kā ar režisoru, iepriekš esmu sadarbojusies ar viņu kā aktieri. Izrādē ir humors, lauki un īsta jautrība – esam laba aktieru kompānija, un tas man ļauj izbaudīt šo procesu,” neslēpj M. Martinsone.

“Koncertuzveduma “Īs(t)a pamācība mīlēšanā” nosaukums daļai skatītāju varētu saistīties ar visiem zināmu Rūdolfa Blaumaņa feļetonu “Īsa pamācība mīlēšanā”, taču I. Rešetina režisētajā iestudējumā ar Blaumaņa feļetonu kopīgais ir tikai “mīlestība” un tas kalpojis kā iedvesmas avots šim oriģināldramaturģijas darbam,” teic N. Volmārs un piebilst: “Neskatoties uz to, ka iestudējums ir par mīlestību un mīlēšanu, kas varētu likties piemēroti tikai pieaugušajiem, tomēr koncertuzvedums būs domāts visai ģimenei. Mazākie ģimenes locekļi varēs izbaudīt komiskās un paradoksālās situācijas pieaugušo dzīvē, bet lielākie, lasot starp rindiņām, spēs atrast ko pikantāku.”

Radošajā kolektīvā apvienojušies Āris Rozentāls, Mirdza Martinsone, Vita Vārpiņa, Ērika Eglija, Inita Sondore, Akvelīna Līvmane, Velta Straume, Marģers Eglinskis un citi.

 

18. VI 19.00 Jēkabpilī, Krustpils brīvdabas estrāde

19. VI 19.00 Cēsu Pils parka estrāde

20. VI 19.00 Saulkrastu brīvdabas estrāde

21. VI 19.00 Tukums, Durbes estrāde

22. VI 19.00 Ikšķiles brīvdabas estrāde

23. VI 17.00 Kuldīga, pilsētas estrāde

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv, kā arī izrāžu norises vietās.

Cena no EUR 8 līdz 15

LA.lv