×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. janvāris, 2015
Drukāt

Par monumentālajam karogam piemērotāko vietu atzīst AB dambi (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Rīdzinieki par monumentālajam Latvijas karogam piemērotāko vietu balsošanā atzinuši AB dambja spici, stāsta projekta “Latvijas karogs” idejas autori.

AB dambi par piemērotāko vietu interaktīvajā balsojumā atzinuši 3983 aptaujātie. Otrajā vietā ar 3615 balsīm ierindojas Brīvības un Elizabetes ielu krustceles, savukārt trešajā vietā – Saules akmens skvērs ar 2046 balsīm.

Projektam turpinoties, projekta interneta vietnē tiek uzsākta iedzīvotāju viedokļa noskaidrošana par monumentāla Latvijas karoga izvietošanas vietām Vidzemē.

“Drīzumā esam iecerējuši tikties ar Rīgas domes amatpersonām, lai informētu plašāk gan par projekta ideju un mērķi, gan arī lai iepazīstinātu ar iedzīvotāju redzējumu par labāko risinājumu karoga izvietošanai pilsētvidē. Projekta nākamais posms ir arī Vidzemes balsošanas aktivizēšana, tāpēc aicinām ikvienu paust savu viedokli, kur izvietot Latvijas karogus Vidzemē,” informē biedrības “Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs un projekta idejas autors Rihards Kols.

Analizējot iegūtā Rīgas balsojuma rezultātus, biedrība “Latvijas karogs” secinājusi, ka savu viedokli izteikuši gan Latvijā dzīvojošie, gan arī balsojumi reģistrēti no tādām valstīm kā Krievija, Vācija, Lielbritānija, Kanāda, ASV, Dānija, Nīderlande un pat Kambodža.

Paredzēts, ka Rīgā monumentāls Latvijas karogs tiks uzstādīts līdz 2015. gada 18. novembrim, un tā aptuvenie izmēri būs 60 m augsts karogmasts un 20×10 m liels karogs. Savukārt Vidzemes balsošanā šobrīd ir iekļautas septiņas pilsētas, kuru pašvaldības ir izvirzījušas sabiedrības balsojumam trīs potenciālās karogvietas. Pilsētu balsojumi savā starpā nekonkurē.

Ar mērķi godināt Latvijas valsts simtgadi, domubiedru grupa, kuras sastāvā ir skeletona treneris Dainis Dukurs, operdziedātāja Inese Galante, “Likteņdārza” autors un arhitekts Andris Kronbergs, LU Latvijas vēstures institūta direktors Guntis Zemītis, sportiste Jeļena Prokopčuka, horeogrāfs Agris Daņiļevičs, Latvijas Nacionālās bibliotēkas radošais direktors Gatis Mūrnieks, olimpiskais vicečempions bobslejā Oskars Melbārdis un parlamentārais sekretārs Rihards Kols apvienojušies biedrībā “Latvijas karogs”, kas rosina īstenot unikālu ilgtermiņa projektu. Tas paredz Latvijas nacionālā simbola – karoga – monumentālu izvietošanu līdz 2018. gadam valstij nozīmīgās un labi pārredzamās vietās Rīgā un reģionu novadu centros.

Projekta īstenošanai tiks piesaistīti privāto ziedotāju finanšu līdzekļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tā nacionāļu iecerētā balsojuma kārtējā sabotāža “interneta vietnē” var slikti beigties…pašiem sabotažņikiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+