×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Par mūsu izvēlēm (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš

Mērinstrumenti liecina par tuvām pazemes seismiskām svārstībām un gaidāmām pārmaiņām politiskā dīķa ainavā. Valdošo partiju uzpūtīgai pārliecībai, ka tās būs pie varas, kamēr mumificēsies, pienācis gals. Uz nākamajām vēlēšanām bezzobainu varu tā darvos un ģērēs, ka nelīdzēs neviens ādas kopšanas līdzeklis un pretgrumbu krēms. Cilvēki citur Eiropā meklē alternatīvas un pie mums arī atradīs. Tautā ir liela rūgšana, un malaču partijas dīgs kā sēnes pēc lietus, lai izbaudītu Saeimā ievākšanās priekus. Tiks atvērts politiskais tirgus, būs karstie piedāvājumi – politiskie nodibinājumi, kas stipri konkurēs ar iekaltuša šampūna un pelējušas dzīvnieku barības pārdevējiem. Reklāmai “Uztaisīsim asinsdesas no veciem parlamentāriešiem” būs dikten liels pievilkšanās spēks.

Artuss Kaimiņš uzņemsies cīņu pret “melnā cauruma” kundzību. “Saskaņa” plānveidīgi grib ieņemt lielās pilsētas jau pašvaldību vēlēšanās. Balsi vēlas pacelt pensionāri. Kādam interesants materiāls liksies Gardas meitenes un gribēsies pārbaudīt, vai viņas arvien svaigas un ziedošas. Mūsu izvēlei piegādās raiburaibos traģiskus vai komiskus inscenējumus, no kuriem dažus pārdos kā tīri ejošus kases gabalus.

Latvijā nav iedzīvojusies standartprakse ar totāliem listes vienmīļiem. Želejas tipa “vadošie spēki” ar peldošu vai baltas neaprakstītas papīrlapas ideoloģiju balsotājiem liek kā kultūr­augiem katru reizi meklēt garāku mietiņu, pie kā pieslieties. Neliels monopols pastāv NA un “Saskaņas” elektorāta safasējumā, bet nekas nav mūžīgs nocietinājumu rajonā, ja tiek izstrādāti jauni produkti un cilvēkiem parādās daudzsološāki varianti vēlēšanu loto spēlei. To redzēsim, kuriem debitantiem būs dāvanas un potenciāls izturēt kvalitātes filtru un kurus uztvers par indīgām, invazīvām sugām politiskās faunas Latvijas areālā. Smalces partijām uzdevumu atvieglo “lielām” partijām pašlaik nepieciešamais – kurai revīzija, kurai tikt vaļā no nopietniem attīstības traucējumiem. Ja pie Kučinska valdīšanas izrādīsies, ka ZZS ir tik tādi dīvānzemnieki, kas neizskatās pēc pieaugušiem politiķiem, pēc vēlēšanām varēs uzvilkt meldiņu “Pa kuru laiku nosirmoja jūra”. Ar daudzām pašreizējām darbībām arī NA ir grūti pārliecināt vēlētāju vairākumu, ka latviskas Latvijas doma nav nokopēta no okultās bibliotēkas sapņu grāmatas un viņi ir gatavi visai nespodro nacionālo ideju būvēt dabā uz tautsaimnieciskiem, mūsdienīgi nacionāliem, tiesiskiem – reāliem pamatiem. Par “Vienotību” – labāk labu vai neko. Vēlētāji ir lieli ņergas. Redzot, ka partijas neiegulda ne laiku, ne pūles veselīgas organizācijas ilgtermiņa būvē, novēršas, bet jaunpienācējiem nemaz nevajag pieprast džudo paņēmienus, lai piemigušās partijas noliktu uz lāpstiņām, un tādā nokdaunā, kā Mairis Briedis noboksē pretiniekus. Jāaug, biedri! Neiztiks ar elementāri kopjamu, bet apnikušu trīnīšu koalīciju netraucētas varas formātā, kura nereti uzdrīkstas vēlētāju interesēm parādīt trīspirkstu kombināciju un nomaina pāris ierūsējušus ministrus ar dažiem līgavas miršu vainadziņa segtiem, nevainīgiem. Citādi līs auksta duša, attopoties pie saskaldītas 13. Saeimas, būs pinkšķēšana un bimbošana.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Vakar ,24 feb. bij pikets pretii MK,lai pieprasiitu VID direktoras Petersones atkaapshanos.Nu,un cik sanaaca??? 12 cilveeku! Taatad,visi ir apmierinaati ar to, kas notiek VID.Jezdakova, nebij godiiga,tagad Petersone ;izceelaas; ar ;saviem; kadriem! Nu, kur veel taalaak? Tieshaam,jaaaicina, MAIRIS BRIEDIS??? Nezinam,kur atrodas KAIMINA birojs, vieniigais kas veel pasaka taisniibu….

  2. Gudrs – tas labi, muļķis arī normāli, bet pārgudrais nejūt robežas starp abiem pirmajiem…
    Piemēram? Lūdzu – “…invazīvām sugām politiskās faunas Latvijas areālā.”

  3. VEcaa sistema ir sapujusi un jau gulj komaa, atlabsana nav iespejama.Gribat, vai nee Artusam ir un buus atbalstitaji, un jo dienas, jo vairaak.Tik uz prieksu.Vecie guletaji saeimaa paliks uz iztikas minimumu kaut gan pat to nav pelnijusi.

  4. Prese ir un TV, Radio, IR STAIPĪJUŠAS Vienotību un Saskaņas centru, kā gumiju, ik dienas. Tagad katru nedēļi TV programma UŠAKOVU PA VESELU LAPPUSI AR BILDI SLAVĒ. MĒS IESIM suņu būdā un Kaimiņu atbalstīsim, varat ļerzāties cik tīk!

  5. Domāju,ka reiz pienāks arī laiks avīžu izvērtēšanai,cik liela ir bijusi viņu loma vēlētāju smadzeņu pūderēšanā,vai ne,LA ?

  6. Ja atbalsti informācijas atklātību, iedzīvotāju demokrātisku iesaisti un amatpersonu atbildības stiprināšanu, aicinu pievienoties sociālajai kustībai KamPiederValsts. Ja neatbalsti, nenāc un laikus nopērc melnu kapa ansambli pie kapsētas ieejas.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Katram savi instrumenti

Izdevniecība “Latvijas Mediji” izdevusi karikatūrista Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūra LV”, kurā apkopotas gandrīz 300 karikatūras par ikvienam latvietim svarīgām un saprotamām tēmām. Daudzi no grāmatā redzamajiem zīmējumiem bijuši publicēti “Latvijas Avīzē”. Šodienas karikatūru Gatis velta savai profesijai.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+