×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Par mūsu vērtībām (1)

berni_nakotne2

Šodien vairāk nekā jebkad agrāk mūsu bērniem jāstāsta par latviešu tautas pamatvērtībām. Jārunā par dārgām un tajā pašā laikā tik trauslām lietām kā sava valsts, brīvība,  cieņa pret savu valodu. Lai bērni saprastu, ka par šīm vērtībām mūsu vecvectēvi ir maksājuši ar savām dzīvībām.

Ir jārunā par to, kas notiek kaimiņzemēs austrumos un dienvidos. Demokrātija un vārda brīvība ir laba lieta, bet nedrīkstam nezināt, ka pie mums reiz bija un atkal iespējama vara, kad par vienu neapdomātu vārdu varēja nokļūt pie baltajiem lāčiem. Ka tā tas bija, savā dzīvē izbaudīju es un mani likteņbiedri – politiski represētie cilvēki.

Pašreizējā situācija ir ļoti nopietna. Par to liecina pat Baltkrievijas prezidenta, saukta par Eiropas pēdējo diktatoru, internetā minētie vārdi: “(..) pie visas lojalitātes pret lielo krievu tautu, mums Baltkrievijā ir jādomā par savu tautu un valodu, jo, ja nav savas valodas, nav arī tautas.” Nekad agrāk netiku dzirdējis tādus vārdus no Baltkrievijas prezidenta. Var domāt, ka šis Putina sabiedrotais nav drošs, vai Baltkrievijai nedraud Ukrainas variants.

Vēršos pie skolu direktoriem. Ceru, ka rakstā izteiktās domas varēsiet izmantot savā darbā ar skolu jaunatni.

Egons Snipke, ilggadējs pedagogs, Saldus politiski represēto apvienības valdes priekšsēdētājs

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Skoleniem jamaca ne tikai latviesu tautas pamatvertibas, bet salidzinajums ar citam !

    … Pastiprinati japierada cik sodienas liberalglobalas kulturas vide, musu sencu sena TIKUMIGA kultura ir neatstajami verta: ka vieniga tikumiga – bez launuma, ar skaistumu un labestibu pilna – musu Balta Dievina dota Dzives izzina …

    … Vienigi ta sodien vairs spej atspekot launuma imperiju uzmaksanos un saglabat pareizo un cilveci glabosas vertibas … parejas ir sen jau tikusas kompromitetas no amoralas cilveces dalas …

Draugiem Facebook Twitter Google+