×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2014
Drukāt

Par nacionālismu bez augstprātības. Saruna ar Ingunu Rībenu (126)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Pēc 12 gadiem “Jaunajā laikā”  un “Vienotībā” Saeimas deputāte INGUNA RĪBENA pametusi šo partiju un pievienojusies Nacionālās apvienības rindām. Kas viņu pamudinājis uz šo soli? Un kāda ir nacionālās ideoloģijas vieta mūsdienu pasaulē? Par šiem un citiem jautājumiem viņu iztaujāja “Latvijas Avīzes” žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Ģirts Zvirbulis.

V. Krustiņš: – Kādi pragmatiski vai idejiski apstākļi jums lika izšķirties par soli mainīt partiju?


– Reizēm dzīvē tā gadās, ka vari nemainīt ne sirdsapziņu, ne kreklus, bet apkārtējā ainava tā mainās, ka pēkšņi vairs nesaproti, kur atrodies. Diemžēl politiskā ainava arī nu jau bijušajā “Jaunajā laikā” ir mainījusies līdz nepazīšanai. Pēdējo trīs četru gadu laikā tas papildinājies ar “Pilsonisko savienību”, “Sabiedrību citai politikai”, tā saukto lietussargu grupu un tagad arī Reformu partiju un reģionālo partiju cilvēkiem. Nākuši klāt ļaudis ar atšķirīgiem ideoloģiskiem uzstādījumiem vai vispār bez tādiem. Nolūkojoties šajā ainavā, sapratu, ka man ir izvēle – vai nu atrasties kopā ar nepazīstamiem cilvēkiem “Vienotībā”, vai iet uz citu partiju, kur arī, protams, ir nezināmi cilvēki, bet ar līdzīgu nacionāli konservatīvu vērtību vektoru.

Pievienot komentāru

Komentāri (126)

 1. Laiks rakstīt memuārus!

 2. Izmet pa durvīm,ielien pa logu Atbildēt

  Vai mums ir vajadzīgi atkal tie paši “Vienotības” vēži,tikai citā kulītē?

 3. Vēlēšanās kā pirmo no saraksta izsvītrošu Ingunu Rībenu!

 4. Ja jau runājam par pirmo brīvvalsti,tad pirmskara Latvijā”kā sistēmas stūrakmens bija domāts progresīvais ienākuma nodoklis.Fundēto ienākumu stingrākai aplikšanai ieveda reālos nodokļus un kapitāla nodokļus,bet darba algām piešķīra atvieglojumus,apliekot ar nodokli tikai 60% no saņemtās algas”,lasām 1928.gada jubilejas komitejas izdevumā”Latvija desmit gados”.Vai par šo pirmās brīvvalsts sistēmas stūrakmeni,kuru premjers Valdis Dombrovskis solīja atjaunot jau 2010.gadā (un kuru,bez tam vēl pieprasīja arī starptautiskie aizdevēji),Ingunai Rībenai,nekas nav sakāms?

  • es gan domāju, ka Inguna Rībena ir jau pateikusi, ka viņa no partijas aiziet tās vadītāju politiskās konsekvences trūkuma dēļ, jo viņu „vārdi nesaskan ar darbiem”… Un tas attiecas arī uz šā progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu; tāpat, kā uz UA piešķiršanas pārtraukšanu.

 5. Vēl viens (ne)augstprātīgs (pa)mācītājs Atbildēt

  Dievs ir laipnīgs: mācītājus devis līdz ar kungiem tev.
  Sen bez tiem tev’ ellē rāvis būtu velns par kalpu sev!

 6. Pirmā brīvvalsts,cien.Rībenas kundze,spēja radīt ne tikai “tādu valsts ideoloģiju,kas tautas apziņā izdzīvoja visus 50 padomju okupācijas gadus un vēl parādīja savu spēku atmodas laikā”,bet arī labklājību!Un kādu gan nacionālās ideoloģijas trūkumu mēs šodien varam pārmest tiem jau simtiem tūkstošiem Latviju pametušajiem,ja tas tiek darīts ne jau”māju,mašīnu,lietu,ceļojumu dēļ”,bet gan tāpēc,ka esam nonākuši jau tik tālu,ka “Latvijā,salīdzinājumā ar citām ES dalībvalstīm (skat.LM 2013.gada informatīvo ziņojumu)ir liels iedzīvotāju īpatsvars,kuri nespēj norēķināties pat par komunālajiem maksājumiem,uzturēt siltu mājokli un ēst pilnvērtīgu pārtiku!!! Un tā vairs nav tikai ceļa noasfaltēšana vai sūkņu stacijas remonts,cienījamā NA ideoloģe! Te ir jāruna jau par tautas izdzīvošanu,kur ar nacionālās ideoloģijas sludināšanu un Jaunajam laikam/”Vienotībai” raksturīgajiem IKP procentpunktiem vien vairs neiztikt!
  Jau uzrunājot partijas dibinātājus,Einars Repše solīja,ka ar JL nākšanu pie varas Latvijā sāksies labklājības atjaunošana,godīgiem uzņēmējiem tiks garantēts valsts atbalsts,iedzīvotājiem-pārticība un drošība,bet korupciju un narkotiku tirdzniecību Repše solīja iedzīt “dziļi pagrīdē”.Repše pauda viedokli,ka tāpat,kā zivs pūst no galvas,pie pašreizējās valsts nesakārtotības vainojami neprofesionālie politiķi,korumpētie un zaglīgie ierēdņi,kā rezultātā valsts nespēj nodrošināt likumu ievērošanu un nodrošināt labklājību un drošību saviem iedzīvotājiem. Jau 2002.gadā “Jaunais laiks solīja līdz 2004.gada 1.janvārim uzņēmumu ienākumu un iedzīvotāJu ienākuma nodokļu likmes samazināt līdz 15%,veselības aprūpei atvēlēt 7% no IKP un par veselības aprūpes finansējuma pamatu noteikt obligātu veselības apdrošināšanu.Diemžēļ,reāli mēs vēl šodien neesam sasnieguši pat pirmās brīvvalsts 166 latu neapliekamo minimumu,kāds bija pirms 86 (astoņdesmit sešiem) gadiem!Un tikai “Latviešu konservācijas vārdnīcā”par nodokļiem varam lasīt,ka”Ienākumu,kas nepārsniedz dzīves uzturēšanai vajadzīgo normu,nevar uzskatīt par aplikšanas objektu”! Izskatās,ka vēl neesat izlasījusi!

 7. Nē! Pragmātisms!

 8. deputāte meklē iespēju palikt pie siles! Nacionālais virziens: Valsts uzņēmumu nacionālās pārvaldes jau ir ! Vēl tikai jāatjauno valsts uzņēmumu nacionālās padomes!Iesākums cerīgs! Pret nobalsoja tikai trīs!

 9. Balbess>Lobotrjass Atbildēt

  Neskopojies! Liec divus krustiņus!

 10. ir vērts padomāt, kas tad nu tik slikts tiem “bijušiem” šķiet, ka tā jāsprēgā… Jā, ir jau arī par ko …tuvojas vēlēšanas, bet tie reitingi krīt! Un ilgstoši paklausīgā “padomju tauta” sāk neklausīt, un tas latviešu “pārpalikums” (kā izteicies kāds Jūrmalas viesis) jau arī ir sapratis, ka, pie tik liela un impēriski domājoša krievvalodīgo skaita, tāda integrācija nemaz notikt nevar, bet rusifikāciju ilgāk ciest arī nedrīkst… To uzskatāmi pierāda notikumi Ukrainā… Bet vēlēšanas nāk … un ir tāda deputāte, kas meklē izeju no situācijas nacionālā virzienā… Bet nacionāla vara var pieņemt situācijai atbilstošus likumus un kopā ar citām ES valstīm tos realizēt.

 11. Rībenas Iluzionisti Atbildēt

  Kur tad palika Rībenas “izcilā politiķa” Dombrovska sasolītais iedzīvotāju progresīvais ienākuma nodoklis?
  “Pieņemtais lēmums ir,ka konceptuāli mēs virzāmies uz progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokli.To mēs varam ieviest pilnā mērā no nākamā gada”,iepriekš pavēstīja premjers Valdis Dombrovskis,pavēstot,ka šogad nolemts ieviest”tādu kā hibrīdmodeli”,neapliekamo minimumu samazināt līdz 45 latiem un ieviest papildu likmi augstākiem ienākumiem.”
  Skat.”Finanšu ministrija piedāvā četrus variantus progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanai un jau ceturtdien valdība lems par priekšlikumiem,trešdien Latvijas televīzijas raidījumā”Kas notiek Latvijā?”,teica finanšu ministrs Einars Repše”,Kas jauns,10.jūnijs 2009,23:05 BNS

 12. Džins ar toniku>Gina Atbildēt

  Un kāds tad Ingūnai bija”PAR”arguments pat to pensiju samazināšanai 2009.gadā,kuras jau bija daudz zemākas par iztikas minimumu? Un desmit latu ģimenes valsts pabalsta samazināšanai? Kāds bija viņas “PAR” arguments,balsojot 2010.gada 14.oktobrī par algu griestu atcelšanu steidzamības kārtā valdības daudzajiem padomniekiem? Tas taču bija pats krīzes laiks!! Kāds bija Ingūnas arguments atbalstīt GMI samazināšanu no 45 līdz 25 latiem? Un pavisam nesen,atbalstot padomju atjaunošanu valsts kapitālsabiedrībās? Pat valsts aizsardzības lauciņš nav tik būtisks?

 13. Vēlēšanās Ingūnai no savas puses uzsaukšu vienu plusiņu.

 14. Taisnība, Ingūna. Mums daudz jādara gan kultūras lauciņā, gan nacionālās pašapziņas veidošanā. Nevis ar uzbrukumiem, bet gan ar argumentiem. Pamatojoties uz vēsturisko pieredzi, uz mūsu tradicionālās kultūras pamatiem. Jā, mums ir ar ko lepoties, bet tam visam jādarbojās apziņā. Jāveido tāda ideoloģija, kas aptvertu visu jauno paaudzi. Un, tas jāsāk jau bērnu dārzos, skolās utt. Dzimtenes mīlestība, patriotisms utt. veidojas ne tikai vārdos, bet arī darbos- labklājības celšana, valsts drošība, darba vietas utt. Ar cieņu Gina.

 15. Ko no tā mums būs secināt? Atbildēt

  Tātad,Rībenasprāt,kā “Vienotībai”,tā NA ir,ja ne gluži vienādi,tad vismaz līdzīgi nacionāli konservatīvu vērtību vektori!Laikam jau tā ir!.Pieņēma taču Rībenu & Co ar atplestām rokām un pat saraksta galvgalī ielika! Un “nolūkojās viņa šajā ainavā”,pirms izdarīt izvēli,ne jau vienu dienu vien!
  Un tiešām! NA atteicās,kā no lata,tā arī no pašu rosinātās 12% PVN likmes pārtikai! Bet progresīvo ienākuma nodokli nolika pašā tālākajā plauktā! Arī pret padomju atjaunošanu valsts kapitālsabiedrībās neviens pats nebalsoja pret!

 16. Jautājums Ingunai Rībenai(papildinot V.Krustiņu) Atbildēt

  Atliekot malā nacionālo ideoloģiju un Satversmes preambulu,kādi pragmātiski vai idejiski apstākļi lika jums atbalstīt gan desmit latu ģimenes pabalsta vēl tālāku samazināšanu,gan garantētā minimālā ienākuma apcirpšanu no 45 līdz 35 latiem?

 17. Domāju, ka Latvijas krievi apzināti vai neapzināti ir apguvuši Baltijas mentalitāti. Ievēroju, ka lielveikalos, bankās, kurMēs mentālā ziņā viņus asimilējam? pulcējas daudz ļaužu, viņi vairs nekliedz. Agrāk kliedza. Arī Krievijā. Tas nenozīmē, ka tas būtu kas briesmīgi slikts, bet tas ir cits stils. Un mani tas kaitināja. Šeit krievi runā pieklusināti. Es vairs neesmu dzirdējis kaut ko tik briesmīgu, ka mamma saka – Koļa, ja ķebja ubju! Skaidrs – tas jau nebija tā domāts, bet… Tur, kur nebija krievu skolu, ir tādi lauki Vidzemē, vispār vairs nevar atšķirt – visi runā latviski.

 18. >Bijušais Francijas premjers Klemnso Atbildēt

  Vienmēr esošais Anatols Franss:”Ja cilvēki nemācētu sapņot,dzīve kļūtu nepanesama”! Jo kuri tad šodien ir tie mūsu pietiekošie sasniegumi,lai būtu garīga sajūsma par mūsu zemi? Jā”Latvija ir atguvusi zināmu ekonomiku stabilitāti,bet tas noticis uz iedzīvotāju rēķina,un ir radījis neparedzētas sociālās sekas ar kurām valdībai šobrīd ir pienākums tikt galā,norādīja Luminas*.Viņš atzīmēja,ka vizītes laikā ar bažām ir ievērojis vairākas sociālekonomiskas problēmas,kurām ir jāpievērš tūlītēja uzmanība.Tās ir-augstais bezdarba līmenis,nabadzības pieaugums,augsta emigrācija ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vidū,iedzīvotāju novecošana,nepietiekams atbalsts daudzbērnu ģimenem,augošais pašnāvību skaits un cilvēku tirdzniecība,kā arī nepietiekami kapitālieguldījumi jaunu darba vietu radīšanā”. Skat.”ANO: bagātības sadalījums Latvijā ir starp vismazāk vienlīdzīgajiem ES valstu vidū”,LETA,18.maijs 2012.
  *) Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) neatkarīgais eksperts Sefas Luminas.

 19. Pat ikgadējais Lestenes apmeklējums,Rībenas aktīvi balstīto Dombrovska nežēlīgo eksperimentu kompensēt nespēj!”Reaģējot uz Rietumvalstu medijos Latvijas ekonomiskajai izaugsmei un taupībai veltītajiem slavas vārdiem,ar pamatīgu kritiku klajā nākuši pazīstamie ASV ekonomisti Maikls Hadsons un Džefrijs Somerss. Viņi uzsver,ka Latvijas piemērs neder citām Eiropas valstīm vai ASV un uzskatāms drīzāk par nežēļigu eksperimentu.” Financenet,15:15,7.janvārī 2013.

 20. Par nacionālo ideju piekrītu. Bet kļūst redzams, ka ar to aizstāj tautas izdzīvošanas risināšanu, demogrāfiskās situācijas uzlabošanu, pensionāru dzīves apstākļu uzlabošanu. Latvijā inteliģencei ir tik mazas algas, ka tā kļūst par pazemotu kalponīti un gatava izdabāt jebkam, lai tik varētu līdz nākamajai algai izdzīvot. Lai varētu iet klasē, skolotājiem jāiepērkas humpalu bodēs. Viss tiek atdots atpakaļ tik tam, lai varētu iziet darbā. Pašam nepaliek nekas. Par šiem jautājumiem ne varda. Tatad brauks uz nacionālo ideju, kaut latviesi iznīkst, aizbrauc, degradājas. Par to ne vārda. Galvenais – algota vieta turpmākos gadus.

 21. Papildinām NA ar nopelniem bagātiem “Jaunā laika”-“Vienotības” vecbiedriem?

 22. Mēs esam noguruši klausīties un lasīt dažādus tekstus par sveštautiešu integrāciju nacionālā valstī. Patiesa iuzvedības un attieksmes.Un pati svarīgākā ir attieksme pret valodu. Un lai Latvijas sabiedrība attīstītos untegrācija var nākt tikai no paša cilvēka, kas apzinās, ka dzivo tās tautas vidū,kura šo valsti ir izveidojusi. Starptautiskajā praksē nav tāda jēdziena nepilsonis. Ir tikai pilsonis vai imigrants.
  Latvijas valstij ir nepieciešams stingri un nepiekāpīgi likt saprast visiem cittautiešiem, ka uzturēšanās Latvijā ir atkarīga no pašu n valsts uzplauktu mums ir nepieciešama latviskota skolu/pareizak izglītības sistēma.

 23. Vai latvieši beidzot latviskos savu skolu sistēmu?

 24. Bijušais Francijas premjers Klemanso Atbildēt

  “” Jūs pa taisno ķeraties pie nākotnes nodibināšanas: mēs papriekšu izveidojam cilvēku,kas atnesīs nākotni…”
  ===
  Nacionālajai apvienībai jāveidojas kā stiprai partijai,lai varētu pastāvēt mūsu nacionālo uzdevumu augstumā.
  Izglītībai nacionālas valsts līmenī jāpiegriež sevišķi liela vērtība.Mums katram jjāattīsta sevī nacionāls lepnums,mūsu sasniegumi ir pietiekoši,lai būtu garīga sajūsma par savu zemi.

 25. Mūsu vienīgā identitāte ir mūsu valoda, kultūra un vēsture.Bez valodas nav valsts. Vidzemē,kur nav krievu skolu-visi tur dzīvojošie jau runā latviski un ir latviskojušies un ir patrioti.

 26. Nacionāla vienotība ar Zaķi,Vilku,Kamparu,Viņķeli,Āboltiņu un Dombrovski? Turpinām “Latvijas glābšanu”,kamēr valsti pametīs pēdējie 300 000 strādātspējīgie?

 27. Vēlēšanu dienā būs pat grūti noteikt,kur sākas Nacionālā apvienība un kur beidzas “Vienotiba”!

  • vai tad nacionāla apvienība nenozīmē to pašu, ko nacionāla vienotība…? Pietiek kašķēties !

   • ja jau visa Eiropa sāk atjēgties, tad arī mūsu “kosmopolīti” kļūs rāmāki. Paši sliktākie jau ir tie pavisam vienaldzīgie, kuru lozungs skan: kurš ķeizars vinnēs, tas būs mūsu…Politiskie avantūristi.

 28. Palīdzēsim Ingunai Atbildēt

  Balsosim vēlēšanās par “Vienotību”,izvītrojot no sarakstiem visus šos klāt nākušos Pilsoniskās savienības,Sabiedrības citai politikai,tā sauktās lietussargu grupas,Reformu partijas un reģionālo partiju cilvēkus,lai Inguna atkal varētu atgriezties savā tik ierastajā vidē,kopā ar jau pazīstamiem cilvēkiem,ar līdzīgu nacionāli konservatīvu vērtību vektoru!

 29. Šādi denacionalizēto māju īrnieki ir arī manos rados.Un nekas viņu labā joprojām nav izdarīts!

 30. Rībenas nacionālās dīvainības Atbildēt

  Inguna Rībena saviem vēlētājiem tā arī nav paskaidrojusi,kādu apsvērumu mudināta,viņa 2009.gada 16.jūnijā atbalstīja pat desmit latu ģimenes valsts pabalsta samazināšanu? Un kāpēc,kopš tā laika,pa visiem šiem gadiem,ne reizi nav ieminējusies pat,par šā pabalsta palielināšanu atkal līdz iepriekšējai summai? Iespējas taču bija!

 31. Inguna, esmu priecīgs Jūs redzēt savā vēlēšanu iecirknī!

 32. Rībenas idejas ir tās pašas,viņas “izcilā politiķa” idejas! Un viss taču bija labi (kā viņa pati to atzīst) līdz “Jaunā laika” pārtapšanai par “Vienotību”!

 33. “Godīgāk šķita aiziet” gan tikai pēc atstumšanas no siles,pēc divpadsmit gadus ilgas “par” balsošanas!

 34. Vai latvieši beidzot attītīs mugurkaulu un latviskos savu skolu sistēmu? Cik ilgi var mankurtizācija turpināties?

 35. Trojas zirgi NA!

 36. Ernis Purnis
  13.06.2014 02:10
  Joprojām nodevēji valdībā un mēdijos nav nomainīti un redzams nesodāmi jūtas, kā tiem šķiet pat šādā situācijā! Gan šinī portālā,gan varturu runās ieskanas bargas notis, bet… skaļi un deklaratīvi sakot “A” tomēr loģiskais turpinājums “B” pat nodomu līmenī neseko!
  Par “A” -,krievijas agresiju Ukrainā un tās neslēpto retoriku par impērijas robežu atgūšanu mūsu valdības “patriotii” jau iečiepstas visai skaļi, bet par “B” – psrs ievesto krievvalodīgo kolonitu lielo, pareizāk -milzīgo skaitu pat neiepīkstas ,kaut tieši tas ir krievijas agresijas iemesls – savu tautiešu “aizsardzība” visur, kur vien tie ievākušies uz dzīvi! Un pat arestētos un jau cietumos esošos krievijas pilsoņus nedeportē, kas jau izskatās kā NODEVĪBA un kremļa 5 kolonnai reāls atbalsts, jo tie ir potenciālie LV ienaidnieki.
  Bet arī Ozoliņš, kā citi mēdiju “drosminieki” šo tēmu neskar, apejot kā kaķis karstu putru.

 37. Daniels 26. jūlijs, 2014 00:54 Atbildēt

  Rībena ir tur, kur viņai jābūt! Ne jau velti visi kangari ir kļuvuši tramīgi… Jo, vērojot no malas, bija redzams, ka vēl viens atklāts, tiešs un principiāls cilvēks NA vadībā ir vajadzīgs.
  Cerēsim, ka partija kļūs arī aktīvāka un izlēmīgāka. Par latvisku Latviju!
  AG 25. jūlijs, 2014 23:23 Atbildēt

  no vienas pseidonacionālas partijas uz citu pāriet – baigā varonĪ
  —————————————————

  Kā jūs domājiet cik un kādus korektus koment. ir cenzējuši LA “demokrāti?

 38. Savlaicīgi padomāts Atbildēt

  NA tagad būs vēl viena “Vienotības filiāle!

 39. Vai tad šis “principiālais cilvēks”,kurš tikai principu dēļ nobalsoja par pensiju pat zem iztikas minimuma un desmit latu ģimenes pabalsta vēl tālāku samazināšanu 2009.gadā un pavisam nesen-Saeimas pirmajā lasījumā atbalstīja padomju atjaunošanu valsts uzņēmumos (“pret” nobalsoja vienīgi Ilma Čepāne,Andrejs Judins (“Vienotība”) un Augusts Brigmanis (ZZS) jau tēmē uz vadošo lomu NA? Vareni gan!

 40. Vienam pašam-"visiem "ha"! Atbildēt

  Mūsu uzturētajiem,daudzajās padomēs un valdēs,t.sk.NEPLP sēdošajiem viņu milzīgās algas un prēmijas,tad arī ir tās “nacionālās vērtības”! “Nacionālās vērtības” pat uz valsts aizsardzības rēķina!

 41. Andris Vilks un Dzintars Zaķis uz Nacionālo apvienību vēl nav pārgājuši?

 42. Un kādu ideoloģiju piedāvā Rībena? Kur ir Rībenas idejas? Kādi ir Rībenas ideāli? Jeb atbilde būs – par manu ideoloģiju un pārliecību skatiet NA programmā.

  • Rībena katru gadu 16 martā ir Lestenē, bet Tevi, Cirvi, es gan tur ne reizi neesmu redzējis!

   • Tomēr korekti apskatīt, kas īsti bija vai nebija tieši 16.03.un, vai, runājot par leģionāru piemiņu, nav citi korektāki datumi. Kaut kā ne pārāk redzu deputātus 25.03. un 14.06., bet tas jau par citu tēmu.

 43. Neatrasties vairs Saeimā,Rībenai tas nav pieņemami!

 44. Paldies par kūkām Atbildēt

  Rībinātājus mums nevajag!

 45. Protams! Savu priekšnieci padotie jau nekritizēs!

 46. Tas ir nožēlojami, ja savu ilgstošo silto vietu Saeimā mēġina nodrošināt, muldot par nacionālām vērtībām un domājot, ka vēlētāji uz to uzķersies. Šo valsti izcīnīja tie cilvēki, kas 20.gs. sākumā bija gatavi par to atdot savas dzīvības, nejautājot, vai es par to dabūšu kādu lieku latu un siltu vietu līdz mūža galam, tie cilvēki, kurus izsūtīja uz Sibīriju, un kuri te agriezās bez nekā. Tādas rībenas par laimi šo valsti neveido. Un šādus sava labuma politiskos pārbēdzējus neciena nevienas valsts politikā, tikai pie mums liek sarakstu priekšgalā. Kāpēc tad kundze uzreiz negāja uz Tēvzemei un brīvībai vai kaut LNNK, bet vispirms izsēdējās pie liberāļiem?

 47. Skaisti dziedi lakstīgala... Atbildēt

  Īstais iemesls: žurkas mūk no grimstošā kuģa!

  • Pateicoties tādiem ” ha” mēs esam, tur , kur esam. Ja nacionālo vērtību aizstāvēšanu sauc par muldēšanu, tad tu esi nekas vairāk kā muldoņa.Tādi ” ha” pārdodas Saskaņas centram par tramvaja biļeti. Tādi ” ha” noliedz visas nacionālas valsts pamatvērtības.
   Pateicoties tādiem kā ” ha” , Latvijas valsts dibinātāji noteikti ir apgriezušies zārkā otrādi. Tādiem kā ” ha” valsts nav vajadzīga, tādiem pietiek tikai ar piebāztu vēderu.

 48. PALDIES PAR INTERVIJU AR SAVULAIK UN TAGAD SALĪDZINĀJUMĀ BIJUŠO LABĀKO KULTŪRAS MINISTRI!!! VIŅA IR SAVĀ VIETĀ!!! Emociju rezultātā NEDRĪKST vērtēt NEVIENU CILVĒKU, ja neesi viņa vadībā strādājis!? NEKĻŪDĀS SLIŅĶI UN BALAMUTES!!! INGUNA, LAI JUMS IZDODAS!!!

  • man gan atmiņā palikusi kā nekompetenta ministre. Istenībā tas ir labākais, ko varu teikt par viņas “ministrēšanU”. Kaut taisnības labad jāsaka, ka tas vispār bija graušanas, neiecietības un pašpārliecinātu muļķu “valdīšanas” laiks Latvijas politikā.

 49. Tādiem,citā dimensijā dzīvojošiem politiķiem,kuri negrasās mainīt savu nostāju pret Dombrovska veiksmes stāstu pat pēc iestāšanās Nacionālajā apvienībā,no politiskās skatuves ir jāpazūd!

 50. Lai izdodas! Un nav ko ņemt vērā demagogu desmitus komentāros, šos profesionālos “troļļus” un aprējējus.

 51. Un par Dālderi ….. Mūziķis būdams un labi zinādams kādas ir algas un apstākļi, neko nav darījis, lai ko uzlabotu. Viņu interesē tikai koncertzāle Liepājā, kur var ar saviem draugiem klarnetistiem pašiveret. Nedrīkst atļaut viņam šiverēt arī Rīgā. Cik redzams viņam kultūras vērtības un cilvēki ir sveša lieta, vērtēt nespēj, bet padomus dod!!!!!!

 52. Lieku reizi jāaizdomajas par Dāldera atrašanos premjera klātbūtnē…neticu šim cilvēkam tāpat kā lielākā daļa mūziķu. Lai vairāk tādu politiķu , kā Rībena, kas nemaina savu nostāju jau daudzus gadus un Latviju ne nodos! uzskatu viņu par potenciāli izcilu kultūras ministri!

 53. Man ir piegriezies klausities un lasit dazadus tekstus par svestautiesu integraciju nacionala valsti. Patiesa integracija var nakt tikai no pasa cilveka, kas apzinas, ka dzivo citas tautas vidu, tautas kuru ta ir izveidojusi. Ja sads cilveks sava apzina dzivo, pats galvenais neveloties mainities, citas valsts, tautas ideologija, nekadu integraciju nevar gaidit un sagaidit. Ir velta to miljonu eiro teresana sim pasakumam. Ja sai massai butu sadota pilsoniba (nulles pilsoniba) , laika, kad to uzspieda eirobirokrati, sodien es drosi varu apgalvot, ka Latvijas valsts jau nebutu. Ta demorkatiska veida, pec eirodemokratu rekomendacijam caur parlamenta velesanam butu pievienota Krievijai. Si jautajuma risinajums ir jamekle ne integracija, bet gan politiski cita virziena. Parskatit politiski un pec tam administrativi apzimejumu “nepilsonis”. Starptautiskaja prakse nav tada jedziena nepilsonis. Ir tikai pilsonis vai imigrants. Imigrantam pieskir termina uzturesanas atlauju. Man daudzi iebildis, ka sodien var so apzimejumu pieskirt visiem, kas iebrauca uz dzivi pec kara. Var! Latvija bija okupeta no PSRS (Krievija) puse. Visi kas sabrauca Latvija ir okupanti, uz kuriem nevar attiekties tas normas, kuras Latvijas valstij tiek uzspiestas. Ta ir Latvijas valsts politiska izskirsanas, turpinat tuksi runat un teret miljonus eiro par neiespejamo cittautiesu integraciju Latvijas valstij, vai stingri, nepiekapigi likt saprast visiem cittautiesiem ka uzturesanas Latvija ir atkariga no pasu uzvedibas un attieksmes pret so valsti.

  • God.Jani,
   izlasot Jusu komentaru,es saparatu,ka man komentaru rakstit nav nozimes,jo Jus ,to ko es butu rakstijis,esat jau pateicis. Varu tikai piebilst,ka neviena Starptautiska regula vai likums nepielauj tadu
   situaciju,ka ES un NATO Valsti Latvija vel joprojam atrodas okupanti.Tatad pamatojoties uz Starptautiskajiem likumiem,ir japieprasa,no mums,Latvijas Valsts pilsoniem,ieveletas valdibas,beidzot
   klut par Tiesisku Valsti,kura tiek ieveroti un izpildti Latvijas un Starptautiskie likumi.
   Pirmam kartam likumus par Valsts nodevibu,un okupacijas seku likvidesanu.

 54. Tukša nomenklatūristes demagoģija!

 55. Uzliec brilles>Piekrītu Rībenai Atbildēt

  Parāds valstij 100 milj.EUR? Tikai? “Citiem mērķiem” novirzīto sociālā budžeta miljardu latu abi ar Rībenu nespējat saskatīt? Lielāko nodokļu parādnieku,kurš parādā valstij jau vairāk nekā 112 miljonus latu,arī? Tāpat,VID pili par 80 miljoniem,plus nomas miljonus?

 56. Runājot Rībenas vārdiem”…politiskā ainava nu jau bijušajā “Visu Latvijai” ir mainījusies līdz nepazīšanai!

 57. Vēlētāja pārdomas Atbildēt

  Vai man kā vēlētājam ir vajadzīga parlamentā deputāte,kas joprojām uzskata,ka Valdis Dombrovskis ir izcils politiķis? Plus vēl pārējie pārbēdzēji! Vai man 5.oktobrī vajadzētu balsot par NA,ja tās vadības vairākums uzskata,acīmredzami,tāpat,ja jau ievieto Rībenu vēlēšanu saraksta pašā sākumā? Vai tad man tiešām nepietika vēl ar NA vadības steigšanos ieviest iespējami ātrāk eiro,lai iztaptu Dombrovskim (atšķirībā no citām eirozonas kandidātvalstīm),ar to ka netiek ne ar vārdu pieminēta vairs pat VL rosinātā 12% PVN likme pārtikai,jo “Vienotība” taču ir pret?

 58. Vēlētāja pārdomas Atbildēt

  Vai man kā vēlētājam ir vajadzīga parlamentā deputāte,kas joprojām uzskata,ka Valdis Dombrovskis ir izcils politiķis? Plus vēl pārējie pārbēdzēji! Vai man 5.oktobrī vajadzētu balsot par NA,ja tās vadības vairākums uzskata,acīmredzami,tāpat,ja jau ievieto Rībenu vēlēšanu saraksta pašā sākumā? Vai tad man tiešām nepietika vēl ar NA vadības steigšanos ieviest iespējami ātrāk eiro,lai iztaptu Dombrovskim (atšķirībā no Čehijas,Polijas,Ungārijas,Rumānijas,Bulgārijas),ar to ka netiek ne ar vārdu pieminēta vairs pat VL rosinātā 12% PVN likme pārtikai,jo “Vienotība” taču ir pret?

 59. Rībena ir tur, kur viņai jābūt! Ne jau velti visi kangari ir kļuvuši tramīgi… Jo, vērojot no malas, bija redzams, ka vēl viens atklāts, tiešs un principiāls cilvēks NA vadībā ir vajadzīgs.
  Cerēsim, ka partija kļūs arī aktīvāka un izlēmīgāka. Par latvisku Latviju!

 60. no vienas pseidonacionālas partijas uz citu pāriet – baigā varonĪBA !!!

 61. … Par velti jus SX LKP un ZZS + dazi V valsts un Satversmes nodevigas zurkas te lieniet portalos ar saviem komentiem … un apmelojiet nacionalus … jauna paaudze vairs nav zombejama … pec visa notikusa Bezabrene, un tagad Ukraina !!!

  … Ta ir iepazinusi skarbo patiesibu par musu zombeto pratiem un darbiem un domajot neatkarigi … tiem ir tikai palikusi viena izvele, ko tie pieradis 12. velesanas … !

 62. Šai sievietei ir visai vājš priekšstats par to kas notiek Latvijā.Labi situetā dāmīte nav sajutusi latviešu sāpi.

 63. “Pašlaik esam samainījuši savu valsti tādā sīknaudā kā mājas, mašīnas, lietas, ceļojumi…” Tā par sevi saka bagātie Saeimas deputāti un šiverīgie darboņi no ministrijām. Man vēl nav savas mājas, vēl nav savas mašīnas, un neatliek laika ceļojumiem. Bet savu valsti Laviju neesmu samainījis sīknaudā. Rībena, nespried pēc savis par visiem latviešiem!

  • Piekrītu Ribenai.
   Jūs visur vainojot valdību un Saeimu. Vajadzētu pašiem paskatīties spogulī!
   Nodokļus nemaksā, alimentus bērniem nemaksā (parāds valstij 100 milj. EUR), dzer un spaiso, pārdodas vēlēšanās patiešām par tramvaja biļeti.

 64. Vai tad nebija nemaz žēl pamest cilvēkus ar līdzīgu nacionāli konservatīvu vērtību vektoru-Āboltiņu,Viņķeli,Kalnieti,Vilku,Zaķi,Kamparu,Reiru…?

 65. un precīzāk tiešām grūti būtu pateikt: Cilvēki pārdodas par vietu pie siles! Bet nospiedošajam sabiedrības vairākumam nav šo miljonus vērto māju,bentliju un eksotisko ceļojumu! “Latvijā,salīdzinot ar citām ES valstīm,ir otrs augstākais materiālās nenodrošinātības un dziļas materiālās nenodrošinātības rādītājs,kas norāda uz lielu iedzīvotāju īpatsvaru,kuri nespēj norēķināties par komunālajiem maksājumiem,uzturēt siltu mājokli un ēst pilnvērtīgu pārtiku,nerunājot par iespējām segt neparedzētus izdevumus un reizi gadā atpūsties ārpus mājas.”
  Informatīvais ziņojums.Priekšlikumi sociālās drošības sistēmas pilnveidošanai.Labklājības ministrija.2013.

 66. Labklājība nedrīkst būt vienīgais mērķis. Jābūt arī kam garīgam un augstākam, uz ko tiekties. Lai dzīvotu labklājībā, mums nav nepieciešama Latvija. Pašlaik esam samainījuši savu valsti tādā sīknaudā kā mājas, mašīnas, lietas, ceļojumi…
  ==============
  PRECĪZĀK GRŪTI BŪTU PATEIKT.
  Cilvēki pārdodas par trolejbusa biļeti.

 67. Laiks Rībenai sekot viņas dievinātā premjera piemēram un pievērsties rakstniecībai!

 68. Un,kad arī Nacionālā apvienība trīs-četru gadu laikā papildināsies ar daudziem nezināmiem cilvēkiem,Rībena dosies atkal tālāk-uz citu partiju?

 69. Vienotība nevalda ,to pasi jau sen atzina,latvieši arī vēl joprojām 25 gadus nevalda savā valstī,izskatās pēc joprojām kriminālas komunistu krievu mafijas nekurzemes.

 70. Juris>Ausma Nagone Atbildēt

  Tieši tā! Nekā konkrēta,tikai nacionāla un patriotiska “par” balsošana par pensiju,bērnu pabalstu un garantētā minimālā ienākuma apcirpšanu demogrāfijas uzlabošanas nolūkos,algu griestu atcelšanu steidzamības kārtā valdības daudzajiem padomniekiem krīzes laikā,algu divkāršošanu valsts uzņēmumu valdēs iebīdītajiem savējiem un padomju atjaunošanu valsts uzņēmumos!

 71. … NA liels ieguvums ar so erudito personu … Lai Dievs palidz vinas merkiem iedvesmot autohtonas latviesu tautas un lojalo pilsonu jaunatni par savas valsts un kulturas absaluto vertibu, un vajadzibu to aizstavet; tos, kurus nemitigi zombejusi ta transformeta nomenaklaturas elites dala, kas nu viltigi atbalsta liberalistiskas morales un globalisma vertibas, pienemot pretnacionalas propogandas pamatelementus, un izmantojot tos ka atrako celu uz savas ‘izbijusas varas’ valdisanas modela atgriesanos …

  … Cerams NA apzinas, apstradas vajadzigo politisko kalkulu un spes laicigi izmantot sis personas gribu un speju nacionalas valsts talakai un atrai sattistibai … !

  … Un Kosmos attistas, veida ka tas ir paredzets … ari musu pasu mazaja pasaules sturiti … !

 72. Beidziet te visi stulbi muldēt. Kur ir visi šie “nacionālisti”,kad Latvijā bariem sāk gāzties iekšā ķīnieši?Klusē,muld par patriotismu un citiem saukļiem,bet dzeltenie tik turpina ierasties. Paies gadi desmit un tad vairs nebļaus-KRIEVI NĀK,bet tad jau būs daudz ,daudz trakāk.

  • Tieši tā, Cēsīs jau pilns ar ķīniešiem, bet vienīgais, ko NA prot, kliegt: “Krievi nāk” un aiz muguras taisīt kompromisus ar visiem, ar ko nav slinkums. Varbūt vajadzētu deputātiem apjēgt, ka Saeimā nav jācenšas sēdēt, kamēr ar kājām pa priekšu iznes. Jau tā ir zaudējuši jebkādu saikni ar realitāti, bet par katru cenu laužas atpakaļ. Ja vispār balsošu par NA, tad pārbēdzējus noteikti svītrošu laukā.

   • Nevajag jaukt visu vienā putrā. NA nekad nav klieguši : “Krievi nāk!”, jo saeimā pašlaik vairākumā ir VL biedri. Kaut gan mūsdienu situācijā derētu arī šis sauklis.

 73. Beidzot pie vārda ticis arī latvietis ar gaišu,nacionāli cerīgu nostāju.Tā turpināt!

 74. Ja deputāta vienīgais labais, atmiņā paliekošais darbs ir svētku noorganizēšana, ko viena pati neizdarīja, tad tā skumji paliek. Neesmu te pieminētais lūzeris – ir labs darbs un nauda, bet par NA tādu rībenu, buiķu u.tml dēļ vairs nebalsošu

 75. Ko tad Jūsu apvienība kopā deputāti tādu esat izdarījuši denacionalizēto īrnieku labā?! Skaļi vārdi, bet īrniekiem pašiem vien ar savām problēmām jācīnās

 76. Darbojoties Latvijas iedzīvotāju apvienībā, kad mūsu pamatjautājums bija denac.namu īrnieku liktenis. vislielāko atbalstu guvām no deputātes Rībenas. Viņa vienmēr atrada laiku,lai palīdzētu mums. Tie rējēji,kuri zākājas komentāros par Rībenu, ir vienkārši nožēlojami. Nekā konkreta. Ka tik izpildīt pasūtījumu- nomelnot kādu.

 77. Cietais mandāts Ingūnai patīk. Tā vērtību viņai iemācīja Ziedonis Čevers partijas SAIMNIEKS rindās. Nevajag tak kaunēties par skolotājiem!

 78. “Vienotības” patriote Rībena,tagad varēs turpināt cildināt “izcilā politiķa” dižo veikumu (kas zin,varbūt vēl nāksies atgriezties) jau no NA rindām!

 79. I.Kārkliņš>Jānis Liepa Atbildēt

  Vēl no senās Romas impērijas laikiem ir populārs teiciens:”Maizi un izpriecas! Tātad,ne tikai izpriecas! Bet,kas attiecas uz maizi,tad tā Latvijā tiek pielīdzināta luksusa precēm un aplikta ar tik pat augstu PVN likmi kā cigaretes un alkohols! Vai tikai “attīstītajās rietumu valstīs maizei tiek piemērota samazināta pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme,Liepas kungs? 0% PVN likme maizei un citiem pārtikas pamatproduktiem ir noteikta lielākajā daļā Āfrikas valstu (ja vēl neesat pamanījis)-Ēģiptē,Marokā,Kamerūnā,Burkina Faso,Nigērijā,Namībijā,Zimbabvē,Ugandā,Zambijā,Ganā,Maurīcijā,Malāvijā,Ekvatoriālajā Gvinejā,Kotdivuārā,Botsvanā,Burundi;daļā Karību jūras “banānu” republiku un pat Klusā okeāna salu valstiņās,kurām bagātā Latvija tagad sniegs finansiālu palīdzību uz 21% PVN likmes maizei un apcirptā GMI rēķina! Samazināta,vairāk nekā četrreiz zemāka PVN likme svarīgākajiem pārtikas produktiem ir noteikta tepat blakus-Polijā un vēl tālāk-Rumānijā un Kiprā,kuras attīstītajām rietumu valstīm(vismaz pagaidām vēl) pieskaitīt nekādi nevaram! Un,vai tad tikai attīstītajās rietumu valstīs šodien ir ieviesta obligātā veselības apdrošināšana? Un bezmaksas augstākā izglītība valsts augstskolās jaunajās ES valstīs-Igaunijā,Ungārijā,Čehijā,Slovākijā,Rumānijā,Slovēnijā? Vai tad arī šis valstis neaplaimoja,tāpat kā Latviju,pusgadsimtu ilgais sociālisma murgs?! Liepas kungs arī tos ap 1000,Latviju pametušos augsta ranga zinātniekus grib tagad pieskaitīt neapdomīgi kredītus ņēmušajiem? Vai drīzāk nav otrādi,neapdomīgi kredītus saņēmušies,izrādās, ir gandrīz visi valdības locekļi ar premjeru priekšgalā! Tā kā ar “mūziku un bildēm”,koncertiem un dziedāšanu vien vairs nepietiek,ja tas ir viss,kas Liepasprāt,ir nepieciešams latviskai Latvijai!

  • Paldies , Kārkliņa k-ngs , par izsmeļošu atbildi . Visumā Jūsu domām piekrītu , taču ar nelielām iebildēm . Ja pieņem , ka Atmodas laikā mēs tik ļoti vēlējamies atgūt Latvijas neatkarību un tikt vaļā no okupantu varas , tad jājautā , cik ilgi mūsu patriotisms pastāvēja ? Vai līdz brīdim , kad skolotāji sāka draudēt ar streikiem , vai to pašu draudēja darīt mediķi , policisti un pensionāri? Izrādās , ka mums prioritāte ir pilns vēders un pārpilns ledusskapis . Cik reizes nav nācies viesībās pie bagātīgi klātiem galdiem , kuri vai lūzt no ēdienu un dzērienu pārpilnības , klausīties , cik mums grūti , cik mēs esam nabadzīgi , cik valdība korumpēta utt . Sevis noliegšana jau kļuvusi vpar mūsu nacionālo nelaimi . To es gribēju teikt . Man prieks par ikvienu , kurš redz Latvijas panākumus , ka mūsu pilsētas ir sakoptas , ka tīrība un kārtība ienāk arī daudzās lauku sētās . Es pricājos par to , ka maniem bērniem ir kuplas ģimenes , ka mani bēreni ieguvuši izglītību savā valstī un arī strādā savā valstī , bet uz ārzemēm brauc ekskursijās . Pēdējo reizi paņemot mani ar dzīvesbiedri ceļojumā pa Polijas Tatriem . Ja būtu sarakstījušies pirms nedēļas , es Jūs ielūgtu palasīt upenes savā dārzā , bet tagad , diemžēl , par vēlu .

 80. Viens vienīgs normāls komentārs no Vilks2 . Pārējie ? Žēl teikt , bet tie ir skauģu un mūžīgo lūzeru izmisima kliedzieni , ka neviens nav viņiem sagādājis debesu mannu un upes ķīseļa krastos . Kā var salīdzināt algas attīstīkajās rietumu valstīs , kuru attīstību nav “aplaimojis” pusgadsimtu ilgaissociālisma murgs , rusifikācija un nabadzība ? Jā , kāda iedzīvotāju daļa aizbrauc piespiedu kārtā , jo nevar atmaksāt neapdomīgi paņemtos kredītus , bet lielākajai aizbraucēju daļai ir citi emigrēšanas iemesli – gan vēlme redžēt pasauli , gan iemācīties valodu , gan arī sakrāt naudu kādam mērķim . Ingūnas Rībenas lielākais nopelns ir lieliski noorganizētie Rīga – 850 svētki , kurus joprojām uzskatu par labākajiem svētkiem , ko esmu apmeklējis . Man ļoti nepatika viņas iestāšanās Jaunajā laikā , un es pilnīgi atbalstu viņas patreizējo izvēli . No tā iegūs visi – gan NA , gan I.Rībena , gan arī mēs visi , kam dārga latviska Latvija . Veiksmi , Ingūna !

 81. Klausieties un maniem vārdiem un neskatieties uz maniem darbiem …

 82. Līdz šim vēlēšanās balsoju par Nacionālo apvienību, bet tagad, iekļaujot savā sarakstā brēkulīgo pašapmierināto histēriķi, Nacionālā apvienība spiež mani turēties no sevis pa lielu gabalu. Jāmeklē cits saraksts, vienas vienīgas papildu klapatas!

 83. Paldies Ingūnai Rībenai par labajām domām! It sevišķi par “Latvijas kā nacionālas valsts nākotne ir katra mūsu individuālā atbildība, un nav nekādu muguru, aiz kurām aizslēpties. ” Lai tas iedvesmo katru. Par to jābalso.

  • konkrētu Rībena un Nacionālā apvienība ir izdarījusi šīs nacionālās valsts veidošanai, ja atskaita frāzes? Tikai pakāpeniski degradējusies kopš Berklava laikiem. Skaļi pakliedz 16.03., bet līdzigu aktivitāti nemanu ne 25.03., ne 14.06.

 84. Vislielāko nicinājumu pelnījuši pārbēdzēji, kas vēlētājus uzskata par muļķiem, jo cer, ka ar kailu teoretizēšanu par nacionālismu atkal varērs iebraukt mīkstajā guļvietā. Bet kur daudzos gados paveiktais, kas liecinātu, ka strādāts latviešu kultūras, valodas labā? Vai ir kaut viens likumprojekts? Vai piedāvāta kāda konkrāta ideja? Tukšā muca…

  • Katrs vērtē pēc sevis. Vai Rībenas intervijā par nicināšanu un tamlīdzīgi zemām emocijām bija runa? Nejaucies par vidu lietās un sarunās, ja neesi sasniedyis attiecīgo līmeni. Padomā, paklusē, pēc ta kaut kas sanāks arī citā kvalitātē / bez nicināšanas, skaušanas un tamlīdzīgām nevajadzīgām emocijām. Atbrīvo savu prātu un sirdi.

 85. Nevajag tik ļoti kritizēt šo dāmu jo bez sēdēšanas saeimā viņa izrādās neko citu neprot.Tukšu salmu kūlēja un palasot top skaidrs ka teksts ir garš bet nekas reāls un konkrēts nav pateikts.
  Populisma kalngals ir sasniegts un laiks sākt strādāt un pārstāt kandidēt uz silto vietu saeimā kur var parunāt un nenest nekādu atbildību sabiedrības priekšā.
  Ja cilvēks no reālās dzīves ir tikpat tālu kā cūka no k….tad ko var gribēt

 86. Sakarīgi skaidrojumi jautājumam “kāpēc”.
  :))
  Par to naudas komponenti jau ceturtā vara pati to jautājumu izceļ, pat ja to neizceļ iespējamie ministra kandidāti. Atgādinājumam – “zivs pūst no galvas” ,un tieši jau pašu saeima kā pirmo likumu pieņēma to – paši par tām… savējām algām. Ja grib kapāties vēsturē – lūdzu, sāciet ar G24, Latvenergo 3 MIO lietu, utt. Cītādi jau tā krava kā lavīna vien pieaug… Un tikai dažu” izredzēto un reketētāju” labklājībai…
  🙁
  🙂

 87. 1. Viņa ir slima ar Stokholmas sindromu. 2. Tieši tāpēc viņa nav nacionāliste un tieši tāpēc neatbalsta deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju.

 88. Paškritikas ne grama! Kas tad tā ir (skat.virsrakstu),ja ne augstprātība? Par pensiju un bērnu pabalstu samazināšanu 2009.gadā,atvainojās gan Dombrovskis,gan Āboltiņa,taču ne Rībena! Netrūkst pat nekaunības izteikt pārmetumus Latviju pametušajiem 250.000 cilvēku! Vai pārtikt viņiem (un vēl uzturēt bērnus) no nacionālās ideoloģijas un saules enerģijas?

 89. Cilvēki pamet Latviju arī tādēļ, ka redz, kā tiek izsaimniekota, vai pareizāk, izpļekarēta, nodokļu nauda. Tādēļ vairs nav motivācijas šeit strādāt un maksāt “Eiropā mazākos” nodokļus, kuru apmērs jau tagad pārsniedz saprāta robežas. Personīgi domāju ka izbraucēju plūsma atkal atjaunosies pēc VID draudiem ar jaunām sankcijām tur, kur tās vēl nav tik intensīvas bijušas. Un aiz visa tā nacionālā ideja, ja cilvēkam vairs nav ko šeit zaudēt, viss ir atņemts, tad tikai ideja neko vairs neglābs.

 90. Bijusī “Vienotības”,bet tagad Nacionālās apvienības ideoloģe Rībena gan plaši teoretizē par nacionālo ideoloģiju,nepiemirstot atgādināt pat par Satversmes preambulā ietverto vērtību svarīgo nozīmi,taču pat šodien izvairās pieminēt daudz konkrētākas lietas,kāpēc cilvēki pamet Latviju: pieckārt zemākās algas un pensijas,regresīvo ienākuma nodokli ar niecīgo neapliekamo minimumu,vienu no pasaulē augstākajām PVN likmēm pārtikai,veselības obligātās apdrošināšanas un bezmaksas augstākās izglītības neesamību,kā citās ES valstīs!

 91. izsmēlusi sevi un aizsēdējusies politikā…

 92. Vērtības,kas apkopotas Satversmes preambulā? Bet,kā tad bija ar pašu Satversmi 2009.gada 16.jūnijā?

 93. Kur bija Rībenas ideoloģija,kad “citiem mērķiem” tika novirzīts sociālā budžeta miljards?

 94. Jūsu ideoloģija divdesmit gadu garumā bijusi pašu labklājība! Bez labas atlīdzības strādāt un kalpot savai valstij negribat! Tas jādara tautai!Pašiem dubultas algas,prēmijas,milzīgi sociālie pabalsti pēc darba koplīgumiem ar nozaru arodbiedrībām,konfidenciālie vadības līgumi,komandējumi un konrerences eksotiskajos kurortos.Pārējiem-arvien lielāki komunālie maksājumi,pārtikas un zāļu cenas,jau no pašas “Jaunā laika” dibināšanas”paredzētā pāreja uz maksas medicīnu un maksas izglītību!

 95. Kāda ideoloģija var rasties izzagtā valstī,kurā nepārtraukti notiek dažādi skandāli par lietām kurās ,,likumīgi,, pazūd nodokļu maksātāju miljoni.Visu nosaka ar reklāmu palīdzību stimulētais pieprasījums un piedāvājums brīvā tirgus anarhijā.Ja pirms 20 gadiem gandrīz katrā Latvijas vidēja lieluma pilsētā darbojās maizes ,piena un gaļas kombināti,tad tagad to vietā ārzemju investoru bankas un lielveikali,kuriem mēdz iebrukt griesti.

 96. Šādi partiju pārbēdzēji būtu jāsvītro visos sarakstos, jo cieņu šāda rīcība neraisa, tikai nožēlu, ka tautu joprojām uzskata par muļķiem, kuriem var iestāstīt, cik slikti man gāja iepriekšējā partijā, bet cik labi es tagad strādāšu … Galu galā valsts labklājību un nacionālo pašapziņu var celt, ne tikai Saeimā pie tās labumu galda sēžot. Varbūt pienācis laiks reālajā dzīvē atgriezties un tur kaut ko izdarīt?

  • Tad jau iznāk,ka jābalso par Zdanoku,Rubiku vai Ušakovu,kuri ietur stingru līniju Maskavas virzienā? Vai tiešām tā domā daudzi?

   • arguments ir lidzīgs Staļina laika idejai, kas nav ar mums, tas ir pret mums, tātad, ja ne par nacionālo apvienību ar citu partiju “savākteņiem”, tad šie cilvēki noteikti ir par Ždanoku u.tml. Tas, ko nacionālā apvienība varētu pamācīties no Rubika, ir stingra nostāja ar saviem uzskatiem (kurus es nebūt neatbalstu). Taču nacionālā apvienība ir gatava sadarboties ar “da jebko”, ka tikai sev Saeimā iegūtu kādu labumu.

  • Diezin vai pārbēdzēji būs vainīgi. Tā ir pavisam normāla reakcija uz ideoloģijas trūkumu. Un šajā ziņā mūsu politiskie grupējumi neizceļas. Var runāt tikai par to, ka pāriet vajadzēja jau agrāk vai vismaz sākt runāt par šo problēmu. Tmēr labāk vēlāk, nekā nemaz.

 97. Līdzīgie vērtību vektori Atbildēt

  Vai 2009.gadā Inguna Rībena,ar savu “par” balsojumu Saeimā,pārkāpjot pat Satversmi,atbalstīja pensiju un desmit latu ģimenes valsts pabalsta samazināsanu (samazināts joprojām) arī nacionālisma vārdā? 2010.gadā atbalstīja nacionālisma vārdā algu griestu atcelšanu valdības padomniekiem?
  Divpadsmit gadus “Vienotībā” bija līdzīgs nacionāli konservatīvo vērtību vektors? Vēl tad,kad bija jābalso par GMI samazināšanu no 45 līdz 35 latiem?

  • Laikam neatbalstīja valsts bankrotu, kas visiem būtu bijis vēl sāpīgāks. Lai gan īsti to sāpīguma pakāpi nekad neuzzināsim, tāpat kā to / kas būtu bijis, ja Latvija 1940 gadā būtu cīnijusies pret Krievijas/PSRS iebrukumu.

 98. var cienīt tādus un tādas, kas skrien no partijas uz partiju, lai tikai atkal tiktu Saeimā? Ja kundzei būtu daudz maz politiskā godaprāta, tad šajās vēlēšanās viņai nevajedzētu kandidēt no partijas, uz kuru tikko pārskrējusi. Savukārt, ja jau tik ļoti cienījuši šo partiju, tad vajadzēja uzreiz tajā stāties nevis vispirms Vienotībā.

Draugiem Facebook Twitter Google+