×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2016
Drukāt

Par naida kurināšanu pret bēgļiem draud trīs gadi cietumā (40)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs attēls

Tukumniekam par aicinājumu izrēķināties ar bēgļiem vietnē “Facebook” saskaņā ar kriminālprocesu kā sods var draudēt līdz pat trim gadiem cietumā, taču iespējams arī naudas sods vai piespiedu darbs.

Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Diāna Purviņa informēja, ka pret 1991.gadā dzimušo tukumnieku, kurš sociālā tīkla “Facebook” profilā aicināja uz vardarbību pret imigrantiem, VP sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 78.panta pirmās daļas – par darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu, par ko likumā paredzēts sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija savā sociālā tīkla “Facebook” kontā informēja, ka sestdien Valsts policija oficiālajos sociālo tīklu kontos saņēma neskaitāmus iedzīvotāju ziņojumus par 24 gadus vecu vīrieti, kurš “Facebook” ziņojumā aicinājis uz vardarbību pret patvēruma meklētājiem.

Jaunietis savā “Facebook” profilā sestdien bija ievietojis paziņojumu, kurā apgalvoja, ka Tukumā ieradušies imigranti un viņš it kā zinot viņu dzīvesvietu. Ierakstā jaunietis bija norādījis uz imigrantu iespējamo atrašanās vietu un aicināja citus sociālā tīkla lietotājus doties un īstenot agresiju pret tiem.

Uzreiz pēc informācijas saņemšanas policijas Tukuma iecirknī tika sākta pārbaude un operatīvi izskaitļota jaunā vīrieša dzīvesvieta, vēlāk viņš tika aizturēts. Kad 24 gadus vecais jaunietis bija nogādāts iecirknī, viņš atzina savu vainu izdarītajā. Jaunietis paudis nožēlu par savu rīcību, informē policija.
Pret jauno vīrieti sākts kriminālprocess par naida kurināšanu, un pašlaik turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Valsts policija informē, ka Tukumā pašlaik patvēruma meklētāju nav. Valsts policija uzsver, ka naida kurināšana nav pieļaujama un šādiem gadījumiem tiks pievērsta uzmanība.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. nu kurš tad kurina naidu pret bēgļiem! ja nu pret golovorēziem un izvaro†ājiem!

 2. Es nezinu nevienu sievieti savā vidē, ne latvieti, ne krievieti, kurai nebūtu naids uz šiem labi ģērbtajiem, noēdušamies “bēgļu”vaisliniekiem.

 3. vai viņiem arī jāatbild par savu rīcību? Vācijā, piemēram.

 4. Ka lai nebūtu naids, zinot, ko tie “bēgļi” pastradājuši citās Eiropas valstīs! Un tagad vel savejos sodīs!
  Vai tiešām mūsu valsts pratā sajukusi?????????

 5. A kas draud tiem .. kas aiztiek baltas sievietes? pamats ar pirkstu? Jus panaksiet to, ka saks tautas tos armijniekus, kurus nezin kapec ir nosaukuši par begļem tiks pa kluso ..

 6. Labi, Mans viedoklis.
  Latvija. 2026. gads. Rudens.

  ES ir piešķīrusi finansējumu musļiku pabalstam, jo lv valdība to nevar nodrošināt.

  Kopā ir ap 50 000 musļiku tikai Rīgā.

  Politiķi priecājas, jo viņi tērē ES pabdlstu naudu Rīgā, un uzlabo demogrāfisko situāciju, jo tie vairojas ļoti ātri.

  Musļiki regulāri rīko grautiņstrācijas.
  Parasti dedzina LV karogus, demolē pilsētas.

  Policisti sargā musļikus no vietējiem, kuri tos regulāri sit par izvarošanu, kakāšanu un čurāšanu sabiedriskajā transportā, aicinājumy LV ieviest šaria likumu, gāzt valdību un islamizēt Latviju.

  Ja tomēr policistiem neizdodas nosargāt kādu musļiku, tad rietumu prese, un arī vietējā, sauc Latviju par rasistu, ksenofobu un neiecietīgo zemi, kuri nepieņem dažādību.

  Izvarošana. Sievietes un mazgadīgas meitenes tiek regulāri izvarotas. Prese un politiķi nosoda tās par vieglu uzvedību un ķermeņa nepiesegšanu.

  Sievietes ļoti piesedz ķermeni, lai neizaicinātu.musļikus. Vakaros no mājas ārā neiet.

  Mirušās zonas. Tur gan policistiem, gan neticīgajiem ir liegts atrasties. Tur valda šaria likumi, un neticīgajiem var būt bīstami dzīvībai.

  Nacionāļi uzvarējuši vēlēšanās, bet pēc vēlēšanām ASV vēstniecība, Soross, Briselisti un Krievi piespiež aizvērt muti.

  Putinisti aicina krievus nepretoties islamizācijai, jo plāns ir sagaidīt, kad islāms iznīdē latviešus un Eiropa sabrūk, lai pēc tam atjaunotu PSRS teritoriju pilnībā, bet šoreiz bez pretestības.

  Iespējams 2030. gadā Latvijā palikušie latvieši paši lūdz palīdzību pievienoties PSRS, ar nosacījumu, ka krievi izdzen visus musļikus. Tas, protams, pilnībā nav iespējams, jo ir daudzi pus musļiki, kuri dzimuši izvarotajām un paverdzinātajām lat un rus sievietēm.

  ES pilnībā sabrūk 2030. gadā.
  Rietumu Eiropas daļu ir pārņēmuši radikālie musļiki, kuri slēpjas aiz Eiropeiskiem vārdiem un šlipsēm.
  Poļi, Ungāri, Čehi to saprot, un izveidojas Centrāleiropas savienība.

  Rietumeiropa tiek atstāta saplosīšanai musļikiem.

  Nomocītajai Latvijas liktenis neskaidrs – starp Jauno PSRS un Centrāl Eiropas Savienību.

 7. Labi, labi, gribēšu redzēt kā visiem būs likums vienāds, kad imigranti dedzinās lv karogus, aicinās ieviest lv šaria likumu…, tad tā būs vārda brīvība 😀

 8. Ka tad sanak,tad robezsargus kuri aiztur nelegalos robezu parkapejus (kurus tagad maigi devejam par patveruma mekletajiem) sodis ar cietumsodu ?

 9. Mēs savus naidniekus nīstam no liela attāluma, viņi mūs nīdīs mūsu zemē. Ir starpība?

 10. Par slepkavību dod mazāk, bet te redz ne par ko 3gadi var iedot! Latvijas likumdošana ir dibenā!

 11. Mans viedoklis par policistiem ir šāds- Policisti ir tik pat liela atkarība no skriešanas pēc zvaigznītēm, kā Narkomānam kurš ir atkarīgs no Heroīna! Lai tie gudrie policisti un visi pārējie pagaida kad sāksies pilnīga putra! Tad arī sapratīs! Kā piemēru kad kāda Policista meitu Izvaros, kā tas ir palicis aktuāli imigrantiem! Tad laikam sapratīs!

 12. Redzams, ka tiek sargāti nevis savi pilsoņi, bet tikai sistēma, un tas, kas tai ir izdevīgs. Neiesaku par to skaļi runāt internetā, un pa telefonu. Tas jārunā ir savā starpā, un arī jārīkojas.

 13. Paga, paga? Valsts vara galīgi sviestā aizgājusi? Aizināsim izvarotājus un noziedzniekus uz tautas rēķina dzīvot un ietupināsim vīrus, kas savas mammas, māsas, sievas un meitas grib aizstāvēt? Trulā latvju valdība, gremdējat jūs valsti!

 14. Nav vairs vērts pretoties tam, kas nāk. Mūsu tautas kangari un žīdu pakalpiņi tautu ir nolēmuši verdzībai un iznīcībai.

 15. Ja Tukumaa vinu nav,ko tad pieseeja lietu,buutu labaak savus apaksniekus vakteejusi,kas dara nelikumiibas likuma vaardaa…

 16. Dzīvo kā gribi,bet galvenais ir vienmēr palikt cilvēkam

 17. Draudēt ar izrēķināšanos nav labi. Bet jāpatur prātā kāda nianse. Esam valstī, kur uz brīvām kājām ir Lindermani, Osipovil, Girsi un, kur par apmelojumiem un zākāšanos pret Latvijas valsti nekas nav bijis Procevskai un Melbiksim, bet taisni otrādi – viņi gozējas TV ektrānos. Tad lūk, ja šo Tukuma stulbeni, tiešām iesēdinās, tad būs ļoti plašas tautas masas, kuras īpaši nīdīs gan valsti, gan tās policiju. Manuprāt vajadzētu apturēt ražot naidu. Un to nevar izdarīt pret vieniem rīkojot izrēķināšanos, bet otrus paijājot un godinot.

 18. Par naida kurināšanu pret bēgļiem draud 3 gadi cietumā, bet kas draud par valdības nespēju aizstāvēt savu valsti? Kas draud par v aldības spertajiem soļiem, lai radītu šo naidu?, Kas draud par valdības un masu informācijas līdzekļu noziedzīgu noziedznieku noziegumu piesegšanu? Un lasot par zviedru valdības -demokrātijas citadeles gadiem ilgi piesegtos noziegumus, rodas jautājums vai arī norvēģu valdība ir bijusi patiesa pret Breiviku.

 19. Tā jau tāda paraugprāva.Ir taču jāparāda,cik humāni esam pret nabaga jaunajiem,staltajiem “bēgļiem”,kas lavīnveidīgi joprojām gāžas Eiropā. Un tas salīdzinoši bargais sods! Ja nu vēl būtu kaut pieķerts,ar kareivīgiem saucieniem ejot ar bomi,tad varētu saprast soda bardzību.Sodam jābūt samērā ar pārkāpumu,citādi rodas aizdomas par tiesas taisnīgumu.Vajadzētu ķerties pie lielākām līdakām,nevis ķert muļķa mailītes.

 20. Vai mums labāk būtu jāseko rietumu uzskatiem,un jāziedo mūsu sievas un meitas islāma fanatiķiem,vai tomēr jaaizstāv mūsu tauta no islama murga?

 21. Viņus visus pa špalām un uz Sibīriju : mums pašiem nau darba . kas mums dos patvērumu un tādus pabalstus par viņu izdarībām vipār …

  • darbs mums ir – nav kas strādā, jo lauksos lielākoties tikai dzērāji, kas nedēļu knapi bez žūpošanas novelk. Bet cits stāsts ir tas, ka šie jau negribēs te strādāt.

 22. Kad aprunā un veic naida kurināšanu pret krieviem, tad viss ir kārtībā. Kautgan viņu ir ļoti daudz, viņi ir mūsu kaimiņi, un sadarbības rezultātā jau uz kvantumu LV biznes nestu miljonus. Nē, labāk bēgļus valstī. Loģika? Tiem, kam būtu jārūpējās par pilsoņiem, tie domā tikai par sevi. TU TE NEVIENAM NEINTERESĒ, pilsonīt. Tākā nečīksti, ej vēli, smaidi, piedalies!

 23. Ja aicinājis reāli iet un sist vai tamlīdzīgi, tad protams viss ir pareizi. Nu labi iespējams ka nevajadzētu uzreiz sodīt tik bargi, varbūt lai speciālisti izvērtē vai šis cilvēks ir spējīgs uz vardarbību vai tas vienkārši bija dusmās rakstīts, tik tālu taču jābūt iespējai izvērtēt. Nevajadzētu jau tik bargu sodu par to ka cilvēks neizfiltrēja savas jūtas, jadomā par to vai viņs uz tām jūtām arī rīkotos. Vardabīgu cilvēku ārstē, jo reti kurais parastais cilvēks man liekas var vienkārši aiziet un pavērst vardarbību pret cilvēku grupu, lai kādas dusmas viņam nebūtu. Tas ir kā dusmoties uz visiem krievu tautības cilvēkiem par to ko krievijas armija dara ukraīnā, nejau viņi visi ir vainīgi un pat ja atbalsta krievijas politiku maksimāli ko viņi ir pelnījuši ir slikti vārdi, nevis vardarbība.

 24. Internetā,mēles visi kulsta.Ne nu tur bija un būtu kāds apdraudējums,bet tas kārtējo reizi parāda ar ko tad īsti nodarbojas mūsu valdība,un visi pārējie ierēdnīši.Pakaļas no krēsla neatrauj,dzīvo tik pa kabinetiem,pieņem nepopulārus lēmumus,ķer puišeļus kas kunga prātā
  .Piezvaniet uz policiju un sakiet -kaimiņš teica ka mani nositīs.Par tevi pasmiesies.Vai tik nav otrādi un policija cenšas mūs laicīgi iebiedēt,lai bēgļiem neuzbruktu pa nopietnam.

 25. Stulbums kaut kads,musu valsti ir varda briviba vai nav!kada vel naida kurinasana kad saks varot musu meitenes tad jo policija daris?

 26. Sanak ka likumi domati tik vietejiem iedzivotajiem. Skaisti!!!

 27. Nesaprotu kapeec vietejiem iedzivotajiem piespriez realus sodus pat par sikumiem. Bet imigranti ja pat izvaros,tad polocisti pat noklusees ka vainigie butu migranti.(piem.Kelne)Vietejiem jadreb bailees bet imigranti tikai pieprasa savas tiesibas un dara ko grib. Viniem nav ne mazakaas cienas pret Eiropiesiem. Un ticu ka Latvijaa buus tapat kaa Kenee-policisti noskatisies bet neko nedariis. Kaapeec????

 28. Piesakās taču kāds balts advokāts un sakārto lietas, lai puika var atkal darīt savu darāmo! 🙂

  • Puika nav nozadzis milijonus nebuus ar ko samaksaat,vins tikai pa jokam kaadam pa pieri piesoliija,nav naudinas nav advokaata.

 29. lasot tekstu redzams ka viš jau nesaka ka jāiet un jāsit bet veic aptauju par citu soctīkla lietotāju noskaņojumu pret bēgļiem. turklat tukuma vadiba apgalvo ka bēgļu nav tātad nav reāla apdraudejuma, nav reālas adreses kur jāiet kas jāsit…. labs advokāts un tas ir kārtejais tiesvedibas čiks

 30. BET Smirdigie pasaules klaidoni teroristi(begli) neatbildes neparko…kur nu vel par latviesu ipasumiem,asaram un asinim……..

 31. Ļoti pareizi. Lai atbild par saviem vārdiem. Nekāda žēlsirdība.

  • tu par saviem atbildesi kad " bēgļi" tavus tuviniekus paņems priekšā? Atbildēt

   jo realitātē vietejiem aborigeniem ir jāievēro gan pieklajibas, gan morāles, gan likuma normas, kamer ” bēgļi” drikst darit visu kas ienāk prātā jo galu galā viņus tikai izraidis un viņi caur citu robežu iebrauks citā valstī un atkal var darit kovēlas

  • Iemācies gramatiku, daun! Nekādas žēlastības! 🙂

  • Cik labi,ka Tukumā ir tik ,,jauki” cilvēki kā tu,vismaz nebūs problēmu ar migrantu izvietošanu,būs kas palīdz.

  • Vai tik tu muslimu .. neesi tas ziņotājs!? Ko?

Draugiem Facebook Twitter Google+