×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. decembris, 2014
Drukāt

Par naidīgiem aicinājumiem uz Latvijas Maidanu – nosacīta brīvības atņemšana (9)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesa trešdien nosprieda atzīt par vainīgu Andreju Kitajevu, kurš sociālo mediju vietnē “Facebook” 14.martā publicēja vairākus ierakstus, kas bija vērsti uz nacionālā, etniskā naida un nesaticības izraisīšanu, tajos piedāvājot sarīkot Latvijas Maidanu, nosakot viņam brīvības atņemšanu uz vienu gadu ar pārbaudes laiku uz vienu gadu, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Tāpat tiesa nosprieda apstiprināt tai iesniegto prokurora un Kitajeva 27.novembra vienošanos par vainas atzīšanu un sodu, kā arī piedzīt no apsūdzētā 44 eiro par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu.

Spriedums pieejams kopš trešdienas, to var pārsūdzēt vai protestēt desmit dienu laikā Augstākās tiesas Senātā, iesniedzot kasācijas sūdzību vai protestu Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā.

Kitajevs sociālo mediju vietnē “Facebook” izmantojot segvārdu “Satarial Hellrider”, vēloties publiski paust savus uzskatus veica vairākus ierakstus, kas bija vērsti ar nodomu izraisīt naidu un nesaticību latviešu un krievu tautai piederīgo vidū.

“Piedāvāju sarīkot Latvijas Maidanu. Lūk, mana pieredze: 1996. gads – armija, 2002. – algotnis (teicu, ka cietumā), 2005. – algotnis Irākā, 2007. – amerikāņu izlūkdienests. Iemaņas man ir. No Jums: vēlme piekaut latviešus un pakļauties Krievijai”, “Piedāvāju sarīkot karu. Sākumā ar Latviju. Pēc tam ar Eiropas Savienību”, “Ar šo te es personīgi iešaušu sejā latviešu valdībai”, “Sacelšanai pret latviešiem gatavs”, “Visiem krieviem savrupmāju, bet latvieši mums kalpos. Latvietis ir materiāls iznīcināšanai”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nesaprotu,Rubiku iesēdināja uz gadiem par mazāku nodarījumu,bet šos,kas aicina uz apvērsumu un karu
  nekā.

  • karš ta karš, te jau runa iet par aicinājumu iznīcināt latviešu tautu !!!!! Vai varam uzzināt tā drosmīgā tiesneša nun pierunājamā prokurora vārdus?

 2. Cik tagad maksā tiesas spriedums?

 3. latviešu un krievu tautai piederīgo vidū.
  Jūs paši saprotat ko rakstat?Iznāk,ka krievi ir tauta,bet latvieši nav.Pareizi būtu rakstīt,ka latviešu un krievu tautĀM.

 4. Tiesnesis laikam bija ,,latvijietis”. Par tāda sprieduma došanu to vajadzēja atlaist no amata. Bet kam būs tāda ,,drosme”?

 5. Tautieši,un tā esot NEATKARĪGĀ !!!!!Latvija??Mani par Kalvīša nosaukšanu par Putina mankurtu fiksi savāca DP !!Tad jājautā KAS MĒS ESAM PAR VALSTI???Ne ES,ne NATO vietā es neuzticētos šādai postpadomju prostitūtei/ atvainojos!/ ,jo latvietim ir neiespējami paust viedokli savā valstī,bet okupants pret to noslauka smirdīgas kājas.Arī internetā latvietis nevar paust viedokli par okupantiem un Krieviju,CENZĒ !!!Pienāks brīdis,kad latviešiem būs savas tiesības jāaizstāv Hāgā vai ECT !!
  Ne velti Latvijā neizgaismo NEVIENU !!!!Krievijas spiegu,jo tiesībsarg. iestādēs tup savi čomi gan no 5-tās kolonnas,gan pat DP vēl no VDK !!

 6. … ja ko tādu atļautos KF- spriedums droši būtu 15g ar konfiskāciju un bez apžēlošanas

 7. Tikai okupants okupētajā valstī pret tās pamattautu tā var runāt.

 8. Kā tad tā – tikai 9 mēneši pagāja un jau spriedums! Labi ka prata sarunāt ar valst pārstāvjiem, Par pēdējo izteicienu vien varētu dusmīgs tiesnesis piespriest 10 gadus, bet te gadiņš nosacīti par visu buķeti. Taisni raudiens nāk cik demokrātiska tiesa. Laikam jau tiesnesis bija latvietis. Vai arī atvainojās par savu bardzību?

Draugiem Facebook Twitter Google+