Latvijā
Kriminālziņas

Par naudas izspiešanu Latvijā aiztur rafinētu noziedznieku, kurš uzdevies par Krievijas FDD darbinieku 16

Foto Valsts policija

Pagājušonedēļ likumsargi, veicot vērienīgu operāciju, aizdomās par 50 000 eiro izspiešanu aizturēja Krievijas pilsoni, kurš uzdevās par Krievijas Federālā drošības (FDD) dienesta darbinieku, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

2017. gada 29. decembrī VP vērsās Krievijas pilsonis ar pastāvīgo uzturēšanās atļauju Latvijā, kas ziņoja par personu, kura no viņa izspiež naudu 50 000 eiro apmērā. Iesniedzējs norādīja, ka izspiedējs uzdevies Krievijas Federālā drošības dienesta darbinieku.

Pēc informācijas saņemšanas par noziegumu, nekavējoties tika veikti operatīvie pasākumi. Izmeklēšanas gaitā apstiprinājās informācija, ka notiek naudas izspiešana.

9. janvārī, kad aizdomās turētais bija ieradies Latvijā, lai saņemtu pieprasīto naudu, viņš tika aizturēts. Naudas saņemšanas brīdī no viņa tika atsavināti 10 000 eiro – summa, par kuras samaksu cietušais ar izspiedēju sākotnēji bija vienojušies. Veicot kratīšanas aizdomās turētā uzturēšanās vietā Rīgā, tika atsavināta, iespējams, viltota Krievijas Federālā drošības dienesta apliecība.

Aizturētais ir 1984. gadā dzimis Krievijas pilsonis.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 183. panta pirmās daļas – par izspiešanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tiesa aizdomās turētajam ir piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Rīgas Ziemeļu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Norberts Trepša atzīst, ka aizdomās turētā aizturēšana bijis ļoti sarežģīts uzdevums. “Tik rafinēti noziedznieki labi pārzina policijas rīcības shēmas, tāpēc rīkoties vajadzēja ļoti gudri un pārdomāti, lai aizturēšanas operācija izdotos,” atskatoties uz paveikto, uzsvēra Trepša.

LA.lv