×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
18. janvāris, 2018
Drukāt

Par naudas izspiešanu Latvijā aiztur rafinētu noziedznieku, kurš uzdevies par Krievijas FDD darbinieku (2)

Foto Valsts policijaFoto Valsts policija

Pagājušonedēļ likumsargi, veicot vērienīgu operāciju, aizdomās par 50 000 eiro izspiešanu aizturēja Krievijas pilsoni, kurš uzdevās par Krievijas Federālā drošības (FDD) dienesta darbinieku, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

2017. gada 29. decembrī VP vērsās Krievijas pilsonis ar pastāvīgo uzturēšanās atļauju Latvijā, kas ziņoja par personu, kura no viņa izspiež naudu 50 000 eiro apmērā. Iesniedzējs norādīja, ka izspiedējs uzdevies Krievijas Federālā drošības dienesta darbinieku.

Pēc informācijas saņemšanas par noziegumu, nekavējoties tika veikti operatīvie pasākumi. Izmeklēšanas gaitā apstiprinājās informācija, ka notiek naudas izspiešana.

9. janvārī, kad aizdomās turētais bija ieradies Latvijā, lai saņemtu pieprasīto naudu, viņš tika aizturēts. Naudas saņemšanas brīdī no viņa tika atsavināti 10 000 eiro – summa, par kuras samaksu cietušais ar izspiedēju sākotnēji bija vienojušies. Veicot kratīšanas aizdomās turētā uzturēšanās vietā Rīgā, tika atsavināta, iespējams, viltota Krievijas Federālā drošības dienesta apliecība.

Aizturētais ir 1984. gadā dzimis Krievijas pilsonis.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 183. panta pirmās daļas – par izspiešanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tiesa aizdomās turētajam ir piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.

Rīgas Ziemeļu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Norberts Trepša atzīst, ka aizdomās turētā aizturēšana bijis ļoti sarežģīts uzdevums. “Tik rafinēti noziedznieki labi pārzina policijas rīcības shēmas, tāpēc rīkoties vajadzēja ļoti gudri un pārdomāti, lai aizturēšanas operācija izdotos,” atskatoties uz paveikto, uzsvēra Trepša.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ka tik tas nav jaun peļņas avots FDD darbiniekiem. Pagaidām viņi atstrādā tehniku uz krieviem. Tad ķersies pie parejiem LV iedzīvotājiem.

  2. Atraduši par ko uztraukties !
    Kad īdu bankas atradušas shēmu kā izspiest naudu no reģionālajiem pasažieriem (ja nemaksāsi ar bankas karti – ej kājām) – tas nekas ???!
    Brauc vai nebrauc – bankas karte jāuztura un par katru operāciju ar atvilks!
    Kad pie ārsta, lai dabūtu recepti, vienmēr ir jāmaksā 1,42, vai arī gaidi divas nedēļas rindā pie ārsta un tad… maksā par vizīti, kurā arī izraksta tikai recepti – tas nekas ???!
    Te par kaut kādiem tūristiem cepas !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+