×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. maijs, 2016
Drukāt

Par neaizsargāto Latvijas austrumu robežu maksājam arvien bargāk (7)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pavadonis mūs izlaida no autobusa un teica – te ir Eiropa, ejiet! Un mēs gājām, līdz sasniedzām ceļu, bet pēc stundas mūs noķēra robežsargi, – Ahmads no Afganistānas klāsta, kā pirms pāris nedēļām nonācis aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā Daugavpilī.

Viņš ir viens no afgāņu grupas, kas aprīļa vidū šķērsoja Krievijas – Latvijas robežu. Centrā, kurš šogad maija beigās svin savu piekto pastāvēšanas gadu, ar nelegālajiem imigrantiem ir ko noņemties – daudziem nav personas dokumentu, viņi slēpj savu vārdu, vecumu, izcelsmes zemi. Bet katra diena, ko nelegāļi tur pavada, izmaksā krietnu naudiņu. 2015. gadā kopā ar izraidīšanas izdevumiem tēriņi sasniedza vairāk nekā 500 tūkstošus eiro.

Nelūgto „ciemiņu“ pie mums nonāk arvien vairāk – pērn to skaits vairāk nekā trīskāršojies, šogad pirmajos četros mēnešos aizturēti 95. Notvert robežpārkāpējus kļūst arvien grūtāk – cilvēku kontrabandisti palikuši izveicīgāki. Jāteic, nav jau arī nopietnu šķēršļu, ar kuriem uz austrumu robežas cīnīties – 26 gadu laikā, kopš Latvija atguvusi neatkarību, tikai šogad uzsākta nopietna valsts robežas aizsardzība.

Par dārgajiem „ciemiņiem“ lasiet žurnāla „Mājas Viesis“ 18. maija izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Pateicoties caurumainajam žogam!

  2. Kad valdība uzcels žogu? Jeb ZZS kangariem valsts aizsargāšana neinteresē?

  3. Teorētiski tā ir Eiropas savienības, arī NATO ārējā robeža. Tā kā neizskatās, ka abas šīs organizācijas īpaši iespringtu par to, rodas jautājums: varbūt to klusajos plānos īstā robeža tur nemaz nav paredzēta?

  4. Jautājums Kozlovskim – sāc pa īstam būvēt ? Vai spēlē teātri, kā ar to Maidana izstādi pie MK – nekas un neko… Kā pie Putina Kremļa īstajā brīdī kameru nav…

  5. Cik naski 90gados valdība aizsargāja robežas no lietuviešiem un igauņiem.! Tagad tie miljoni bālē uz robežām.Ja būtu prāts tiem valdības večiem un dāmām,tad tie miljoni tiktu tērēti uz krieviņu robežas.

  6. kamer komunistu zabacinji valkaasies pa saeimu,latvju zeme stavees valjaa! Kas liedz sakartot robezu? Ministrijas pievaac visu naudu? Kur skatas vejonis,vinjam viis pie dirsas?!

Draugiem Facebook Twitter Google+