×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Par neaptraipītu koalīciju? (15)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdošā koalīcija, ko patlaban veido nereti par latviskajām dēvētās “Vienotība”, ZZS un Nacionālā apvienība, savstarpēji norunājušas līdz maija sākumam sameklēt Saeimai valsts prezidenta amata kandidātu. Saprotams, ka kandidāts būs vispirms līdzšinējās valdošās koalīcijas vajadzībām atbilstošs cilvēks, kas netraucētu koalīcijai saglabāt varu. Vairākas partijas jau tāpēc sametas kopā, ka katra ar saviem spēkiem pie varas netiek. Tādējādi par galveno pirmsvēlēšanu jautājumu kļūst jau pieminēto triju partiju spēja savākt nepieciešamo balsu skaitu vai otras pretkoalīcijas izveidošanās iespēja. Un tādu iespēju nevar noliegt. Īpaši jau, ja ZZS apņemtos kļūt par tās kodolu.

Man šķiet, ka pašreizējās valdošās koalīcijas stabilumu apdraud tās iekšējās nebūšanas gan “Vienotības” iekšpusē (kaut vai skandāls ap Vidiņa k-gu), gan attiecības starp koalīcijas dalībniekiem. Visspilgtāk šīs “attiecības” izpaudās, kad ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs rupji apvainoja Nacionālo apvienību (arī Dzintars Zaķis ir to darījis) un pēc tam no “Vienotības” puses nesekoja nekādas darbības iespējamā konflikta novēršanai. Lai neteiktu, ka tas tika padziļināts. Interesanti, kādu vēlreizēju koalīciju var gribēt un cerēt sastiķēt uz Rinkēviča izraisītā skandāla sekām. Skandāls līdz šim noklusēts, šķiet, ka partiju varasvīru sanāksmēs nav apspriests, domāju, ka arī Nacionālās apvienības dalībniekiem palicis nezināms, partiju ētikas komisijās neapspriests. Saprotams, ka par rupekļu demisiju nav ne runas, jo tad “mēs” labi neizskatītos. Cita lieta, kā “izskatās” rupji apvainotās partijas biedri.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. vientiešiem un demagogiem un sliņķiem Atbildēt

  Nekādus levitus un nekādas partijas !
  Vai tiešām jums nepielec, ka partiju sistēma ir valsts bīdīšana uz iznīcību ???
  Vai tiešām jūs neredzat, kas Latvijā notiek ???

 2. No pirmaas dienas, kad vini VISI tika tajos miikstajos kreslos, vini ir tikai pelniijusi sev naudu, un taa tas buus vienmeer. Un nav veerts gaidiit, kad vini visi nomirs, jo naaks vinu radi un pazinas vietaa. Par nozeelu, muusu mazajaa Latvijaa nekad un nekas nemainiisie! Ja cilveeks ir godiigs vins agri vai veelu no turienes aiziet, bet tie kuri seez jau gadiem…. ha,ha ir tur uz muuzu!

  • Katrs saprot savu garīgo iespēju robežās. Zaglim vienmēr rādās apkārt blēži. Un neviens nepārliecinās, ka tā nav. Es gan neticu ka Rinkēvičs vai vel kāds ir blēdis. Jautājums iekš tā, cik tās partijas un valdība glabā mūsu geopolitiku. Un te man ir daudz jautājumu.

 3. Rakstu skārusi veca nevarīga roka…
  Lavīze nemainās.

 4. Skaidrs, ka Rinkēviča provokācija nav nejaušība vai kļūda. Tas ir mērķtiecīgs un smalks gājiens, lai mazinātu NA ietekmi un, otrais, atvert Seskiniešiem iespēju lemt par prezidentu. Savu lēmumu viņi noteikti saskaņos ar Maskavu. Man tas palika skaidrs pēc Brigmaņa paziņojuma, kurā viņš neuzkritoši attaisno S izmantošanu. Tā kā Rinkevičs pilnīgi apzināti spēlē Krievijas pusē. Visi viņa sīkie izlēcieni ir vienkārši dūmu aizsegs un nekāds nosodījums viņam nav sagaidāms. Levits jau būtu absolūti normāls prezidents un te nav daudz galvu jālauž un laika jātērē, bet viņš ir no NA! Ir piedāvāti arī citi normāli varianti. Tie kas vēlās prezidentu-“stingru roku” ir vai nu mūsu nelabvēļi, kas cer pēc tam ar to roku manipulēt, vai nu primitīvi vientieši. Nekāds prezidents-monstrs mums nav vajadzīgs. Cik problēmu ar tādu ir Krievijā un Ukrainā pēdējā laika notikumi to labi rāda. Domāju, ka krieviem daudz labāks būtu Medvedevs, kas ar “stingru roku” nenomāktu biznesa attīstību un neveidotu sev apkārt korumpētu oligarhu “piramīdu.”
  Šodien Latvijai ir tikai viena iespēja izdzīvot un atstumt malā visus avanturistus un austrumvirzītājus, respektīvi, tautai apvienoties ap NA un pastiprinot tās lomu.

 5. liela ir Latvijaa.Katrs to dekjiiti velk uz savu pusi.Taapec neticu,ka tuvakajos 4 gados kaut kas mainiisies uz labo pusi.Vienotibas/lasi komunistu duuzi/klikje centisies varu notureet,jo trekno sili neviens taarps no viniem neveelas ppazaudeet.Kriminaalais “cirks” turpinaas 25 gadus.Noeedusies,piepampusi no labumie jau taa,ka vaigi pliist pusu,bet kaunu pazaudeejusi liidz peedejai kripatinai taadi,piem., kaa zakis,urbanovics,adamsons,aboltina.Ko vini tur dara? Atzeez laiku,nonemj no trases neatkarigos deputatus,piesedz savu zagsanas veidus,lai joprojaam arcinisku smaidu uz luupam teelotu sveetos engeljus.

 6. .................... Atbildēt

  prezidents kalpos par indikatoru, ja būs godīgs cilvēks, ka piem. Levits, viss okei, ja kāds no pirtiņu /kājiņu anšiem……….VISS PALIEK PA VECAM

 7. NA,tāpat kā “Vienotība” ir dedzīgi iestājusies tikai par steidzamu eiro ieviešanu bez referenduma,kā citās ES valstīs,bijusi ieinteresēta vienīgi vēl vienas siles-trekno gadu valsts uzņēmumu padomju atjaunošanā! Bet pie pirmās izdevības,piebalsojot V, atteikusies gan no ienākuma nodokļa pēc maksātspējas principa,gan samazinātas PVN likmes pārtikai,kas Latvijā pat maizei ir 21%,salīdzinājumā ar Spānijas un Itālijas 4% vēl no paša PVN ieviešanas brīža! Un,ja atceramies,pat TB/LNNK atbalstīja pensiju un bērnu pabalstu samazināšanu! Kādas te vēl sociālās un ekonomiskās reformas no viņiem varam gaidīt? Un,kur tad palika TB/LNNK izdaudzinātā DDD??! Varbūt kāds ir manījis vismaz NA satraukumu,ka Latvija ir palikusi vienīgā visā ES bez obligātās veselības apdrošināšanas?

 8. par Rinkēviča izlēcienu Atbildēt

  “Vienotība” saprot, ka nākošās vēlēšanās tās atbalstītāju skaits stipri saruks. Ko darīt? Jāmēģina piesaistīt vēlētājus no kādas citas partijas (kā pagaišreiz no Zatlera partijas). No krievu partijas “Saskaņa” vēlētājus sev piesaistīt viņiem cerību nav, tāpat no Lemberga partijas ZZS izredžu atšķelt vēlētājus (man nesaprotamu iemeslu dēļ) arī ir maz. Kas paliek? Paliek patriotiskie latvieši kas atbalsta “Nacionālo Apvienību”. Tāpēc arī neracionālie uzbrukumi šai partijai no “Vienotības” dūžiem.

 9. … Ervins nemak lasit latviski: proti NA portalu … lai apzinatos ka IR tada partija latviesiem, kurai pieder un kas ir programma, kas atbilst nacionalas valsts un tas autohtonas pamattutas atveselosanai un talakai attistibai, un kas ir tikusi izpildita DIPLOMATISKI, GUDRI UN CIENIGI – Koalicijas ZZS un V politiski atlauto parametru zona …!

  … Bet liekas, ka pec VP ievelesanas, NA ir jaizlauzas no ZZS vecas nomenaklaturas pastavosiem znaugiem un Vienotibas viltigiem ‘gestokenbergu’ un global-liberalisma psihes vaditiem valsts vadibas principiem !

  … Lai nu kas tiek ievelets par VP, tacu, ja pat Levits, skatoties no ES tiesu talienas, un budams tikai advokats, apzinas, ka ir vajadziga valsts vadita un finansiali un likuma atbalstita ekonomikas attistibas programma BEZABRENEI … ka ari efektiva, (bet vel neizmantota ES likumu robezas) prieks tam iespejama ekonomijas modela izveidosana zem valsts kontros –

  – TAD, NU TIESAM, VAI TAD JAUNAIS LETINS TIESAM NESAJEDZ VEL, KA SODIEN PASTAV TIKAI VIENA VIENIGA PARTIJA PAR KURU ERUDITS, GUDRS, VALSTIJ UN TAS SABIEDRIBAI LOJALS PILSONIS, PATRIOTS, VARETU VEL VELET !!!!!

  … Un ta ir …. NA …. kura ir vieniga partija, kas spetu panakt VAJADZIGO tiesisko, ekonomisko, socialo un politisko reformu, kopa ar LRA lidzigas partijas atbalstu — un ne jau ar ZZS vai V visada veida kompromitetam varas partijam … vai no galejas opozicijas grupinam … !!!!!!!!!!!!!!!!

  … Mes stavam bezdibena prieksa un kritisim ta dzilumos un talaka pamattautas izmisuma ar nepareiza un nelojala VP izveli … !

  … Tautiesi, vel pastav iespejams pagrieziens … Dievspalidz katram patriotiskam politikim …saja bridi saredzet nakotnes iespejas 4. Atausmai un izveleties pareizo VP … !

  • Murgi. NA ir tādi paši, ja ne sliktāki kā ZZS un V. Tur jau tā bēda un nelaime. Ja smuki uzrakstītās partiju programmas tiktu izpildītas kaut par 50%, kaut par 20%, tad nebūtu jāraksta pašslavinoši teksti komentāros. Kas būtu tie skaidrie ļauži – NA sapuvusī frakcija? Gerhards? Cilinskis? Naudiņš? Saeimas priekšsēde vai KM? Tās no NA aktivitātēm turās pa gabalu. Diemžēl arī NA strādā tikai savu personīgo finanšu interesēs. Tāpat kā Saskaņas centrs, V un ZZS.

  • K-K, ko tu esi sapīpējies ??

 10. nav mums Latvija tadas partijas kam varetu atdot savu balsi ar prieku!@visas tas samerejusas sabiedribas acis!vienreiz javel tautai prezidentu kas noliks sis partijas vieta,tam jabut ar lielam pilnvaram!atkal tiks ievelets kartejais kaktu prezidents!

  • Tas, kas uzrakstīts visām partijām partiju programmās ir viens, bet, kas reāli izpildīts – pavisam, kas cits. Neviena partija NAV ievērības cienīga, lai rūpētos par to tautas daļu, kura atdevusi tai savas balsis.

Draugiem Facebook Twitter Google+