×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Par nedēļu pagarina pieteikšanos platībmaksājumiem (9)

Foto-LETAFoto-LETA

No 20. aprīļa līdz 22. maijam lauksaimniekiem būs iespējams iesniegt Vienoto iesniegumu, lai saņemtu atbalsta maksājumus par platībām par 2015. gadu, informē Lauku atbalsta dienests (LAD).

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, kad beigu termiņš iesniegumu pieņemšanai bez samazinājuma sankcijām bija 15. maijs, šogad tas, ņemot vērā, ka ieviestas daudzas izmaiņas platību maksājumu saņemšanā, pagarināts līdz 22. maijam, uzsver LAD sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Ilgaža

Iesniegumiem, kas būs iesniegti pēc 22. maija, tiks piemērots 1% atbalsta apjoma samazinājumu par katru nokavēto darba dienu. Pēdējais iesniegumu iesniegšanas datums ar kavējuma sankcijām ir 15. jūnijs.

LAD aicina ņemt vērā, ka tiem lauksaimniekiem, kuri vēlēsies saņemt mazā lauksaimnieka atbalstu, iesniegumu iesniegšanas gala termiņš ir 9. jūnijs un līdz šim termiņam netiks piemēroti atbalsta samazinājumi. Turklāt pieteikties mazā lauksaimnieka atbalstam ir iespējams tikai 2015. gadā.

LAD atgādina, ka tiem lauksaimniekiem, kuru saimniecībā ir desmit hektāru un vairāk aramzemes, no 2015. gada jāievēro zaļināšanas prasības, un šādos gadījumos pieteikšanās platību maksājumiem jāveic elektroniski. “Pieteikšanās elektroniski atvieglos lauksaimniekiem informācijas iesniegšanu un nodrošinās datu precizitāti, jo sistēma aprēķinās zaļināšanas prasību izpildi un brīdinās par konkrētu nosacījumu neizpildi, tādējādi novēršot kļūdas rašanās iespēju,” atgādina Ilgaža.

Ņemot vērā jaunās prasības platību maksājumu saņemšanai, pagarināts arī lauku bloku precizēšanas gala termiņš – termiņš precizēšanas pieteikumu iesniegšanai ir 2015. gada 1. maijs. Lauku atbalsta dienests aicina lauksaimniekus jau savlaicīgi veikt bloku precizēšanu, lai būtu iespējams savlaicīgi izskatīt, vai iesniegtā informācija ir pareiza.

Ilgaža atgādina, ka LAD lauku bloku kartē publicēti ainavu elementi (koki, krūmu grupas un dīķi). Lauksaimnieki tiek aicināti pārskatīt šos elementus un iesniegt precizējumus, ja tādi ir nepieciešami. Ir iespējams pievienot arī jaunus ainavu elementus. Lai precizētu vai iezīmētu jaunus ainavu elementus, ir jāiesniedz bloku precizēšanas pieteikums LAD E-Pieteikšanās sistēmā (EPS).

Plašāku informāciju lauksaimnieki var saņemt, zvanot uz LAD informatīvo tālruni 67095000.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Nu jau tu sāc līst krūmos, atkāpties, jo:”beigu termiņš…pagarināts” nu nekādi neiet kopā ar esošā virsraksta saturu:” par nedēļu pagarina pieteikšanos platībmaksājumiem”. Jo strīds jau bija tieši par pieteikšanās laiku iesniegumu iesniegšanai( sk. pirmo komentāru).Pareizi virsraksts būtu:”par 2 dienām pagarina pieteikšanos platībmaksājumiem” vai arī tavs variants:”par nedēļu pagarina beigu termiņu uz pieteikšanos platībmaksājumiem”, bet ar attiecīgu komentāru tekstā. Tad virsraksts atbilstu raksta saturam, patreiz tas tā nav. Žēl, ka tu esi ar tik nelīdzsvarotu nervu sistēmu un kā bērns, kam atņemta viņa mantiņa, visus citus tūlīt apsaukā, ja tas neatbilst tavai sapratnei. Nedod Dievs, ja vēl esi žurnālists!

 2. Ja tu rakstā pacenstos to teikumu izlasīt pilnībā, tad varbūt pamanītu vārdkopu ‘beigu termiņš […] pagarināts’. Jēdzieni ”kopējais laikposms” un ”beigu termiņš” ir, kā teic Odesā, divas lielas atšķirības.
  Bet ko es te ar muļķi strīdos. Tāpat tu paliksi pie savas pārliecības, ka viss ir slikti.

 3. Laikam jau neesi zemnieks, tāpēc te lamājies un apsaukājies. Es, kā jau bauris rēķinu, kādā laika periodā man ir LAD šis iesniegums jāiesniedz. Un tad iznāk, ka iesniegumu varēs sākt iesniegt 2015. g. NO 20. aprīļa LĪDZ 22.maijam, tas ir 23 darba dienu vai 32 kalendāro dienu laikā. Iepriekšējā gadā šis iesnieguma iesniegšanas periods bija NO 15. aprīļa LĪDZ 15. maijam, kas 2014. gadā bija 21 darba diena vai 31 kalendārā diena. Tātad šogad, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, reālais termiņa pagarinājums iesnieguma iesniegšanai ir 2 dienas, (23 d.d. – 21.d.d.) nevis nedēļa (7 dienas), kā apgalvots rakstā.

 4. bija domāts – ka aprīlis un maijs ir divi dažādi mēneši

 5. Tam, kurš ‘Jānis’ – tu taču esi viens dumiķis. Un, kā jau muļķiem raksturīgi, pat neapjēdz savu stulbumu. Toties uzreiz esi gatavs ar visiem strīdēties.
  Varbūt palūdz kādu mazāko klašu skolēnu, lai tev palīdz. Pirmkārt, pieteikšanās ir NO un LĪDZ. No kaut kāda datuma aprīļa mēnesī (!) līdz kaut kādam datumam maija mēnesī. Pamēģini izlasīt mēnešu nosaukumus divreiz, divreiz. Patrenējies latviešu tautas mīklas paminēt – teica, ka tas attīsta attapību. Kad būsi varbūt apjēdzis, ka aprīlis ir divi dažādi mēneši, tad varbūt tev vairs nerēgosies, ka no 20.aprīļa līdz 22.maijam ir tikai divas dienas.
  Tālāk jau nākamais solis. Iepriekš bija LĪDZ termiņš noteikts 15.maijs. Tagad ir pagarināts līdz 22.maijam. Te nu tev noderēs mazāko klašu skolēna palīdzība – lai pamāca tevi, cik ir, ja no 22 atņem 15. Ja arī pēc šādas palīdzības tu nespēsi apjēgt, ka tā ir nedēļa (vispārpieņemts, ka nedēļa ir septiņas dienas), tad nu es nezinu. Tad tikai pie psihiatra, jo murgu gadījumā tikai šādas jomas speciālists var palīdzēt.
  Bet vispār, ‘Jāni’, nudien nebija vērts sākt strīdēties. Ko gan tu vēlies panākt?! Parādīt sevi kā gudrāku?

 6. “Pieteikšanās elektroniski atvieglos lauksaimniekiem informācijas iesniegšanu..” atgādina Ilgaža.
  Atvieglos tikai ierēdņiem un varbūt kādai daļai zemnieku. Mans radinieks vakar piezvanīja sašutis, ka tagad viss jāsniedz elektroniski. Cilvēkam 80 gadu, datora nav – nu gan atvieglojums!
  Starp citu, arī citās iestādēs (VID, piemēram) prasība iesniegt dokumentus tikai elektroniski ir nedemokrātiska un cilvēka tiesības ierobežojoša.

 7. Izlasi rakstu un tad runā! Pirmajā teikumā melns uz balta rakstīts, ka:” No 20. apriļa (nevis no 15. aprīļa!) līdz 22. maijam lauksaimniekiem būs iespējams iesniegt Vienoto iesniegumu…” Nu, cik tad dienas sanāk iesnieguma iesniegšanai, man tikai 2 dienas vairāk, bet tev joprojām nedēļa? Laikam neesi vēl pamodies?

 8. Ar žurnālistiem viss ir kārtībā. Iepriekš bija jāpiesakās līdz 15.maijam, tāpēc tagad ir nedēļa klāt.

 9. Žurnālisti laikam nemācās aritmētiku, ja jau no 20. aprīļa līdz 22. maijam viņiem iznāk veselas nedēļas pagarinājums iesniegumu iesniegšanai. Man gan sanāk tikai 2 dienu pagarinājums!

Draugiem Facebook Twitter Google+