Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
25. oktobris, 2013
Drukāt

Par nelikumīgu grādu piešķiršanu RPIVA rektorei piemēro naudas sodu

Foto: LETAFoto: LETA

Saskaņā ar veikto pārbaužu rezultātiem Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) atzinis par vainīgu un piemērojis naudas sodu Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) rektorei Dacei Markus par valsts atzītu izglītības dokumentu izsniegšanas kārtības pārkāpšanu, pastāstīja dienesta vadītāja Inita Juhņēviča.

Juhņēviča norādīja, ka naudas sods ir robežās no 25 līdz 100 latiem, taču precīzu summu atklāt nevēlējās, jo to liedz datu aizsardzības likums.

Ņemot vērā, ka ir iestājies noilgums attiecībā uz piecām personām izsniegtajiem diplomiem par pedagoģijas doktora zinātniskā grāda iegūšanu, RPIVA rektore tiek saukta pie administratīvās atbildības par doktora diplomu izsniegšanu divām personām.

Atbilstoši Administratīvo pārkāpumu kodeksam administratīvā pārkāpuma lietā pieņemto lēmumu RPIVA rektore var apstrīdēt desmit darba dienu laikā no tā paziņošanas dienas.

Markus pauda, ka par pārkāpumiem izglītības iestādē atbildība ir jāuzņemas tās vadītājam, kā arī jārūpējas par to, lai tie tiktu novērsti. Par to, vai pārsūdzēt IKVD lēmumu, rektore domās pēc rakstiska atzinuma saņemšanas un iepazīšanās ar to.

Kā ziņots, IKVD veiktajās pārbaudēs secinājis, ka RPIVA nebija tiesīga sākt Pedagoģijas promocijas padomes darbību, tostarp izveidot Pedagoģijas promocijas padomi un apstiprināt tās nolikumu. “Šādā situācijā arī RPIVA Pedagoģijas promocijas padomes pieņemtie lēmumi atzīstami par neleģitīmiem,” iepriekš norādīja IKVD.

Dienests skaidroja, ka RPIVA nebija tiesīga pieņemt pretendentu dokumentus doktora zinātniskā grāda saņemšanai un virzīt jautājumu par promocijas darbu aizstāvēšanu. RPIVA Pedagoģijas promocijas padome nebija tiesīga pieņemt lēmumu par doktora zinātniskā grāda piešķiršanu pedagoģijā un izsniegt valsts atzītus izglītības dokumentus par pedagoģijas doktora zinātniskā grāda iegūšanu.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas Zinātnes padome 17.oktobrī pieņēma lēmumu atbalstīt RPIVA deleģēt doktora zinātniskā grāda piešķiršanas (promocijas) tiesības pedagoģijā.

Ņemot vērā, ka RPIVA nav to augstskolu vidū, kas minētas Ministru kabineta noteikumos “Par doktora zinātniskā grāda piešķiršanas (promocijas) tiesību deleģēšanu augstskolām”, tai jāaicina ministrija virzīt grozījumus noteikumos, lai augstskolai šādas tiesības tiktu piešķirtas.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+