×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. marts, 2015
Drukāt

Par nelikumīgu muitas deklarāciju anulēšanu atstādina trīs amatpersonas (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Kaspars Čerņeckis.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērtēs, vai, iespējams, nelikumīga muitas deklarāciju anulēšana, kā dēļ valsts budžetam radīti liela apmēra zaudējumi, ir bijusi sistemātiska, šodien preses brīfingā informēja VID ģenerāldirektora vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis.

Viņš informēja, ka piektdien aizdomās par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, kā rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi lielā apmērā, aizturētas trīs VID amatpersonas, kuras tajā pašā dienā atstādinātas no amatiem. Viens no aizturētajiem ir augsta ranga muitas amatpersona.

Patlaban aizturētajiem ir piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis – noteiktas nodarbošanās aizliegums. Šodien VID vēl lems, vai un kādus amata pienākumus šīs personas turpmāk muitā varēs veikt, sacīja Čerņeckis.

Kuras VID amatpersonas iesaistītas iespējamajā noziegumā un kādā apmērā nodarīti zaudējumi valsts budžetam, VID pārstāvji gan neatklāja. Tāpat netika atklāts, kāda veida muitas deklarācijas aizturētie muitas darbinieki ir anulējuši. “Izmeklēšanās interesēs uzvārdus nevaram atklāt, bet nodarītie zaudējumi tiks precizēti izmeklēšanas laikā,” sacīja Čerņeckis.

Viņš piebilda, ka nodarījums vērtējams kā sevišķi smags noziegums, par kuru Krimināllikums paredz brīvības atņemšanu līdz pat desmit gadiem.

Šis sevišķi smagais noziegums tiek vērtēts kā “nepatīkams traips” VID reputācijai.

Muitas pārvaldes vadītājs Talis Kravalis ar šīm noziedzīgajām darbībām neesot saistīts. Čerņeckis informēja, ka ierosinājums pārcelt Kravali darbā uz Ukrainu nācis no Finanšu ministrijas, turklāt patlaban Kravalis vēl nav atstājis muitas vadītāja posteni, rīt viņš atgriezīsies no Ukrainas un turpinās pildīt savus amata pienākumus.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā aizturēti divi augsta ranga VID Muitas darbinieki, svētdien ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Saskaņā ar raidījuma rīcībā esošo informāciju aizvadītās nedēļas nogalē Finanšu policijas Iekšējās drošības dienests aizturējis divus augsta ranga Muitas darbiniekus – iestādes vadītāja Tāļa Kravaļa vietnieku Aivaru Eglīti un Tranzītdaļas vadītāju Juri Āzeru. Iespējams, ir arī trešais augsta līmeņa darbinieks, pār kuru krīt aizdomu ēna.

Abas amatpersonas aizturētas, jo anulējušas tranzīta deklarācijas ne tādā veidā, kā to prasa normatīvie akti. Kāds uzņēmējs uzrakstījis iesniegumu, ka preces tranzītā neved, un ticis sagatavots lēmums par deklarāciju anulēšanu. Finanšu policijas ieskatā šādas darbības bijušas prettiesiskas. Šobrīd abas amatpersonas izlaistas brīvībā, bet izmeklēšana turpinās.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 317.panta 3.daļas – par dienesta pilnvaru pārsniegšanu, ja tā rezultātā iestājušās smagas sekas. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem. Par aizdomās turētajiem ir atzīti trīs VID ierēdņi, kuriem saskaņā ar Kriminālprocesa likumu piemērots drošības līdzeklis – noteiktas nodarbošanās aizliegums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un kā ar mantas arestu vai ļaus uzdāvināt un pārakstīt radiniekiem!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+