Latvijā
Kriminālziņas

Par nelikumīgu nēģu zveju Ventas rumbā diviem vīriešiem jāmaksā 51 880 eiro5


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto no Valsts policijas profila facebook.com

Pagājušajā nedēļā Kurzemes rajona tiesa Kuldīgā par maluzvejniecību notiesāja divus Padures pagasta iedzīvotājus – 27 gadus veco Artūru Griezi un 20 gadus veco Tomu Padrevicu pieķēra nelikumīgā nēģu zvejā uz Ventas rumbas Kuldīgā.

Tiesnese Daina Alksne piesprieda abiem attiecīgi 250 un 200 darba stundas un uzlika 51 880 eiro soda naudu par labu valstij. Nauda labprātīgi jāsamaksā 30 dienu laikā, pretējā gadījumā to centīsies piedzīt piespiedu kārtā. Abi savu vainu atzina.

Soda nauda krietna, bet arī nēģu bija daudz – 1297.

Katru nelikumīgi noķertu nēģi valsts novērtē ar astoņiem eiro, un, ja vēl tas noķerts zivju ķeršanai aizliegtā vietā, kāda ir Ventas rumba, tad vēl jāpareizina ar pieci, tātad 40 eiro par nēģi. Kopumā bijis ap 130 kilogramiem un nelegāli kilogramu varot pārdot par 5–7 eiro kilogramā, nepieķeršanas gadījumā noziedznieku guvums nebūtu slikts.

Abi vīrieši murdus uz rumbas lika un ņēma nost no 2018. gada 21. aprīļa pulksten 22 līdz nākamās diennakts pulksten 0.50, kad viņus aizturēja un aizveda uz policijas izolatoru, bet nēģus – uz Rīgas Zooloģiskā dārza filiāli Kalvenē.

Kāpēc cilvēki tik ļoti riskē pašā pilsētas centrā? Kā skaidro Vides dienesta vecākais inspektors Jānis Sprugevics, Ventas rumbā ir ērti tikt klāt un likt murdus un grozus tieši zivju ceļos.

Nēģi var tikt uz augšu tikai gar rumbas malām, kur arī liek murdus.

Gan uzlikšanai, gan noņemšanai pietiek ar dažām minūtēm. Savukārt grozus liek rumbas vidū, lai notvertu tos lašus un vimbas, kas, lecot pāri rumbai, atkrīt atpakaļ. Lai uzliktu vai noņemtu grozu, nepieciešamas 10–15 minūtes.

Saistītie raksti

Kopš 2015. gada uz rumbas gan neviens grozs nav konstatēts, bet padurnieki ar murdiem ir vienīgie, kas noķerti pagājušajā gadā. Šogad uz rumbas nav noķerts neviens maluzvejnieks. Kā stāsta vecākais inspektors, pirms gadiem desmit uz rumbas konstatēja 50–100 nelikumīgus zvejas rīkus ik gadus, pēdējos gadus – līdz 10. Vides sargiem tagad pieejamas nakts redzamības iekārtas un videokameras, tāpēc malu­zvejniekam tapt noķertam risks ir liels.

Kāpēc tad rumbu nakts laikā nevarētu apgaismot? Izrādās, nēģi gaismā nemigrējot, tikai tumsā, skaidro vecākais inspektors. Savukārt lašiem un vimbām lēkāt patīk tieši gaismā.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Latvijā
Rēzeknes pusē novēro pamatīgu upes piesārņojumu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
JKP Rīgas domes frakcijas vadītāja Ozola parādsaistības 215 000 eiro 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Tiesībsargs lūgs vērtēt aprūpes centrā “Ezerkrasti” klientiem nozīmētās zāles
2 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
“Dodiet zāles, kas “nededzina” acis!”. Liegs receptē rakstīt konkrēta ražotāja zāļu nosaukumu
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Pirmās prognozes par laiku nedēļas nogalē un jūlija izskaņā
56 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atkājas iemesls, kāpēc Rimšēviča krimināllietu skatīs tiesa Jūrmalā
32 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Skaidrītei bail teikt, cik liels ir parāds: 8200 eiro par dzīvokli
1 stunda
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Latvijas problēma nav prezidenta un viņa kundzes garderobe un inaugurācijas ceremonija! Problēma esam mēs 6
3 stundas