×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

Par nelikumīgu robežas šķērsošanu aiztur 29 Vjetnamas pilsoņus

Foto-LETAFoto-LETA

Par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturēti 29 Vjetnamas pilsoņi un viens personu pārvietotājs, aģentūru BNS informēja Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

Naktī no 24. uz 25. maiju vērienīgu meklēšanas un vajāšanas pasākumu rezultātā Ciblas novadā robežsargi aizturējuši 17 nelegālos imigrantus un viņu pārvietotāju, Igaunijas nepilsoni. Savukārt 25. maijā ap pusdienlaiku Zilupes novadā – vēl 12 nelegālos imigrantus.

Naktī no svētdienas uz pirmdienu, izmantojot robežsardzes tehniskos līdzekļus, konstatēts kārtējais valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas gadījums. Iesaistot blakus esošo robežapsardzības nodaļu robežsargus, kinologus ar dienesta suņiem, kā arī Valsts robežsardzes helikopteri, uzsākti pārkāpēju meklēšanas un vajāšanas pasākumi, kas ilga vairākas stundas, līdz Līdumnieku pagasta Ļebedincu purvā robežsargiem izdevies aizturēt 17 valsts robežu nelikumīgi šķērsojušus Vjetnamas pilsoņus un 1981. gadā dzimušu Igaunijas nepilsoni, kurš veicis personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai.

Savukārt neilgi pirms pusdienlaika valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas pazīmes robežsargi konstatējusi arī Pasienes pagastā. Veicot pārkāpēju meklēšanas un vajāšanas pasākumus, netālu no Ļuzinas ezera robežsargi aizturējuši vēl 12 valsts robežu nelikumīgi šķērsojušos Vjetnamas pilsoņus.

Abos gadījumos par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu un par liela personu skaita nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai uzsākti kriminālprocesi.

Kopumā šogad nepilnu piecu mēnešu laikā par nelikumīgu “zaļās” robežas šķērsošanu aizturēti 110 trešo valstu piederīgie, no tiem 102 Vjetnamas pilsoņi, savukārt par viņu pārvietošanu un pārvietošanas organizēšanu aizturēti septiņi Krievijas, deviņi Latvijas, trīs Polijas, viens Kirgizstānas, viens Tadžikistānas un viens Igaunijas valsts piederīgais.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+