×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. februāris, 2012
Drukāt

Par NEPLP priekšsēdētāju ievēlē Dimantu

dimants_ainars

Šodien jaunievēlētās Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sēdē par padomes priekšsēdētāju ievēlēts “Turības” Komunikācijas zinātņu katedras vadītājs Ainārs Dimants.

Šajā amatā Dimants nomainīs ilggadējo NEPLP priekšsēdētāju Ābramu Kleckinu, kurš jaunajā NEPLP sastāvā nav ievēlēts un turpinās darbu kā Latvijas Universitātes Komunikācijas un žurnālistikas katedras docents.

Par Dimanta vietnieci ievēlēta “Latvijas Vēstneša” portāla nozares redaktori Aiju Duļevsku-Cālīti.

Saeima 2.februārī ievēlēja jauno NEPLP sastāvu.

Deputāti padomē ievēlēja Dimantu, Duļevsku-Cālīti, filmu un raidījumu studijas “Mistrus Media” vadītāju Grūbi, SIA “Vesta LK” mārketinga un sabiedrisko attiecību projektu vadītāju Daini Mjartānu un Anša Epnera filmu studijas “AVE” producentu, operatoru un režisoru Ivaru Zviedri.

NEPLP locekļi tika ievēlēti pirmajā atklātajā balsojumā, kopš 1.februārī stājās spēkā parlamenta Kārtības ruļļa grozījumi, kuri paredz lielāko daļu valsts amatpersonu ievēlēt atklāti.

NEPLP ir neatkarīga pilntiesīga autonoma institūcija, kas atbilstoši savai kompetencei pārstāv sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā, kā arī uzrauga, lai to darbībā tiktu ievērota Latvijas Satversme, šis likums un citi normatīvie akti.

Minētajai institūcijai ir tiesības pārbaudīt elektroniskā plašsaziņas līdzekļa izplatīto programmu uzskaiti un ierakstus, kā arī pieprasīt no elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem to finansiālās darbības pārskatu, ja šie plašsaziņas līdzekļi pieprasa vai iegūst valsts vai pašvaldību budžeta finansējumu vai maksājumu atvieglojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+