×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

Par nesen notikušo kiberuzbrukumu AM policijā nevērsīsies

Pēc pagājušonedēļ piedzīvotā kiberuzbrukuma Aizsardzības ministrija policijā nevērsīsies, jo nav ticis nodarīts būtisks kaitējums, aģentūru LETA informēja AM Preses nodaļas vadītāja Dace Ankipāne.

“AM izmantos iekšējos resursus un mehānismus, lai noskaidrotu uzbrukuma izcelsmi, kā arī sadarbosies ar citu valstu iestādēm,” piebilda Ankipāne. Viņa arī norādīja, ka AM regulāri veic datorsistēmu drošības pārbaudi, kas ļauj atklāt sistēmas ievainojamības un tās laicīgi novērst. Bet konkrētais gadījums tiks analizēts un izdarīti secinājumi, kas nākotnē ļaus efektīvāk cīnīties pret kiberuzbrukumiem. Kad vaicāta par valstiski svarīgo dokumentu drošību šādos gadījumos, Ankipāne atbildēja, ka AM datorsistēmā neatrodas dokumenti, kas satur Valsts noslēpumu vai NATO klasificēto informāciju.

Pagājušonedēļ konstatēts kiberuzbrukums AM datorsistēmai, kas, pateicoties AM informācijas tehnoloģiju speciālistiem, laikus tika novērsts. AM informācijas tehnoloģiju speciālisti konstatēja, ka kiberuzbrukums ir veikts mērķtiecīgi, lai piekļūtu AM darbinieku elektroniskā pasta sistēmai, cenšoties uzlauzt lietotāju paroles. Kiberuzbrukums tika veikts no interneta protokola adreses, kas reģistrēta Francijā. “Nenoliedzami, mums ir jābūt gataviem šādiem kiberuzbrukumiem informācijas sistēmām, kas rada apdraudējumu kā personu, tā datu drošībai. Tādēļ ir uzteicama atbildīgo institūciju un speciālistu spēja operatīvi iesaistīties un rast risinājumu, lai turpmāk nepieļautu šādus uzbrukumus mūsu datorsistēmai,” iepriekš sacīja AM valsts sekretārs Jānis Sārts, uzsverot, ka arī turpmāk AM sadarbosies ar citu valstu kiberdrošības institūcijām un ekspertiem, lai atklātu uzbrukuma izcelsmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+