Ekonomika
Latvijā

Par nespēju īstenot Bulduru dārzkopības vidusskolas katlu mājas projektu atsauc skolas valdi3

FBulduru dārzkopības vidusskola. Foto: Timurs Subhankulovs

Bulduru dārzkopības vidusskolas dalībnieku sapulcē nolemts atsaukt skolas valdi, jo tā nav spējusi realizēt izglītības iestādes turpmākai darbībai svarīgo katlu mājas rekonstrukcijas projektu, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

IZM klāsta, ka vidusskolas valdes darbībā konstatēti pārkāpumi, organizējot būvdarbu iepirkumu un izvērtējot atklāta konkursa piedāvājumus. Tādējādi apdraudēta Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta projekta “Katlu mājas rekonstrukcija siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai Bulduru dārzkopības vidusskolā” īstenošana.

Projekts ir jāpabeidz līdz 2015.gada 31.janvārim, un kopējās tā izmaksas pārsniedz miljonu eiro. Saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem iepirkuma procedūrā pastāv risks, ka visas projekta izmaksas var atzīt par neattiecināmiem izdevumiem – to summa var sasniegt līdz 757 964 eiro.

IZM skaidro, ka tā iepriekš uzdeva Bulduru dārzkopības vidusskolas valdei veikt nepieciešamās darbības, lai novērstu neattiecināmo izmaksu rašanās risku. Taču skolas valde laikā no 20. novembrim līdz otrdienai, 9.decembrim, nav veikusi nekādas darbības IZM doto uzdevumu izpildē.

Saistītie raksti

Valdes locekļi par radušos situāciju iesnieguši katrs savu, atšķirīgu viedokli, un valdes locekļu nespēja vienoties novedusi pie skolas interešu neievērošanas. Skolas katlumāja ir avārijas stāvoklī, un, ja projekts netiks īstenots, būs apdraudēta Bulduru dārzkopības vidusskolas turpmākā darbība, norāda IZM.

“Valde pašreizējā sastāvā nav spējīga īstenot kapitālsabiedrības interešu nodrošināšanu un svarīgu lēmumu pieņemšanu un zaudējusi IZM kā kapitāla daļu turētāja uzticību,” piebilst IZM.

LA.lv