Sports
Futbols

Par nokavētu treniņu 20 000 mārciņu naudas sods0


‘”Chelsea” galvenais treneris Frenks Lempards.
‘”Chelsea” galvenais treneris Frenks Lempards.
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Šonedēļ sociālajos tīklos tika publicēta fotogrāfija ar Anglijas futbola kluba Londonas “Chelsea” iekšējiem kārtības noteikumiem, kas par disciplīnas pārkāpumiem paredz ļoti bargus naudas sodus.

Katrā profesionālā komandā ir savi noteikumi, kuru neievērošana paredz naudas sodus. Krievijas miljardierim Romanam Abramovičam piederošajā “Chelsea” tie ir ļoti drastiski.

Piemēram, par treniņa nokavēšanu futbolistam ir jāšķiras no 20 000 sterliņu mārciņām (23 300 eiro). Gadījumā, ja futbolists nokavē izbraukšanu uz spēli, viņam jāmaksā 2500 mārciņu liela soda nauda, tikpat arī, ka nokavēts noteiktais laiks, kad jāierodas komandas bāzē uz treniņu, plus 2500 mārciņu par katrām nākamajām 15 nokavētajām minūtēm.

Ja pie pusdienu galda vai komandas sapulces laikā futbolistam iezvanās vai iepīkstas telefons – soda nauda 1000 mārciņas. Nokavēta sapulce – 500 mārciņu sods par katru minūti. Laikus pirms treniņa kluba vadībai nepaziņo par traumu vai slimību – sods 10 000 mārciņas. Spēles dienā ierodies komandas iekšējiem kārtības noteikumiem neatbilstošā apģērbā – maksā 1000 mārciņu sodu.

Izvairīties no soda naudām nav iespējams, tās jāsamaksā 14 dienu laikā. Ja tas netiek izdarīts, summa dubultojas. Iekasētā soda nauda tiek izmantota komandas kopīgām aktivitātēm, vai novirzīta labdarības mērķiem.

Ir arī citi noteikumi, kuri neparedz soda naudu, bet vienalga ir stingri. Piemēram, futbolistam laicīgi jāinformē kluba treneri un jāsaņem atļauja, ja ģimenes locekļi vai draugi vēlas apmeklēt komandas treniņu. Futbolistu aģenti kluba bāzē var atrasties tikai oficiālā vizītē, nevis tad, kad pašiem to iegribas. Spēlētājiem jābrīdina klubs, ja viņi brīvdienās plāno doties uz ārzemēm.

Saistītie raksti

Šos drastiskos noteikumus ieviesis “Chelsea” galvenais treneris Frenks Lempards, kurš pats savulaik bija viens no Londonas kluba līderiem.

Lai arī soda nauda ir ļoti lielas, jāatceras, ka Anglijas premjerlīgas futbolisti ir vieni no vislabāk atalgotajiem sportistiem. Tā “Chelsea” komandas algu fonds ir 98 miljoni mārciņu. Piemēram, Kepa Arizabalaga un N’Golo Kantē saņem 150 000 mārciņu nedēļā, Azpiliketa un Kristians Pulisičs pa 145 000, kamēr 18 gadus vecā Kaluna Hadsona-Odoi atalgojums ir 10 000 mārciņas nedēļā.

LA.lv