×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
24. jūlijs, 2015
Drukāt

Par notikušo dziesmu svētkos Seile atvainojusies 11 pašvaldībām (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile.

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile atvainojusies 11 pašvaldībām saistībā ar faktu, ka tika atcelts XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājiens, kas tomēr notika.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” Seile norādīja, ka nosūtījusi vēstules visām pašvaldībām, kas prasījušas atvainošanos, paužot nožēlu, ka to kolektīviem netika nodrošināta iespēja piedalīties gājienā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Mežaparka Lielajā estrādē ģenerālmēģinājuma laikā sākās masveida bērnu ģībšana, kā dēļ tika pārtraukts koncerts, un vēlāk naktī ministres vadībā tika pieņemts lēmums atcelt svētku gājienu. Šis lēmums netika ievērots un gājiens notika.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. vispār, jau apvainoties esot liels grēks, tāda sevis svarīga cildināšana Dieva priekšā…

 2. vai pašvaldības ir tagad apmierinātas?

 3. ka Ministres lemums bija pareizāis—-jo —vīņa nevarēja uzticēties paviršiem pašvaldības bērnu pavadoņiem.
  pašvaldībām nav ne-jausmas par to ka tieši viņu berni ir / bija ne-disiplinēti un pašvaldibas bernu pavadoņi kuri brauca līdzi berniem nemācēja bernus savaldīt un tieši tie berni dauzijas apkart / negulēja un
  protams noģiība.

 4. Tas, ka Seile atvainojusies selektīvi, tikai tām pašvaldībām, kas pieprasīja rakstisku atvainošanos, norāda, ka kundzi nemaz sirdsapziņa nemoka par gājiena vispārīgu noraušanu, bet savu nepārdomāto lēmumu viņa veikli noveļ uz mazo svētku dalībnieku pleciem. Sak, viņa taču rūpējās par bērnu drošību un kurš gan iedrošināsies tam iebilst, pat komentāros šai pozīcijai daudzi čivina līdzi. Tikai aizmirst, ka svētku gājiens no rīta svaigā gaisā dod milzīgu emocionālu pacēlumu un gandarījumu mazajiem dalībniekiem un nekādi neapdraud viņu drošību, salīdzinot ar stundām ilgu piespiedu stāvēšanu estrādē. Bet ministre taisnojas un spodrina savas spalvas, kā nu prot!

  • Svētku gājiens, galveno kārt, dod “milzīgu emocionālu pacēlumu” un gandarījumu diriģentiem un virsdiriģentiem – dod iespēju lieko reizī paplātīties visu priekšā. Ja nebūtu tie 150 paģībušie, tad jau varētu paākstīties. Šajā gadījumā, pie jebkura iznākuma vainīga ir ministre.

 5. Tajā situācijā ministre ir rīkojusies absolūti pareizi. Nedrīkst riskēt ne ar vienu bērnu. Sodīt vajadzēja tās oficiālās personas, kas nepakļāvās un uzskata sevi par vienīgi pareiziem. Vienkārši ministre ir pieklājīgs un inteliģents cilvēks.

 6. Atvainoties jau var, bet kad savāksies un sāks patiesi vadīt savu IM?

 7. Ministrei ne par ko nav jaatvainojas,ja berni ir vargi,slimigi,nepaedusi,nepadzerusi,neizgulejusies. Pie vainas ir vecaki un tie kuri vinus pieskatija svetkos.

  • Ir gan jāatvainojas,ja ministri zinātu, kas jādara,Latvija zeltu!Nākošos vajag savā novadā rīkot-nevis Rīgā!Urbanoviču pieņem par diriģentu-zemļaks!

Draugiem Facebook Twitter Google+