Komunistiskā genocīda upuru atceres pasākums 1941.gada deportāciju piemiņas vietā Torņakalna stacijā.
Komunistiskā genocīda upuru atceres pasākums 1941.gada deportāciju piemiņas vietā Torņakalna stacijā.
Foto: LETA

Par okupācijas režīmu upuriem
 0

Uzskatu, ka pašlaik mūsu valstī tiek nevienlīdzīgi  vērtēti padomju un hitleriskā režīmu nodarījumi Latvijā.  Lai gan visi atzīstam, ka tie bijuši vienlīdz nežēlīgi. Padomju okupācijas sākums tiek atzīmēts 17. jūnijā, izkarot karogus sēru noformējumā. 25. marts un 14. jūnijs  ir piemiņas dienas  tiem, kurus  padomju vara  izsūtīja  ārpus Latvijas.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30
Lasīt citas ziņas

Taču no hitleriešu okupācijas laika zvērībām pieminām tikai ebreju holokaustu. Tikpat kā nerunājam par Salaspils koncentrācijas nometnē bojā gājušo piemiņu. Tajā kādu laiku bija ieslodzīti latvieši Konstantīns Čakste, Bruno Kalniņš, Ludvigs Sēja. Audriņi bija vienīgais ciems Latvijā, kuru hitlerieši 1942. gada janvārī nodedzināja, 30 vīriešus nošāva publiski Rēzeknes tirgus laukumā.

Daudzi tūkstoši Latvijas iedzīvotāju tika nosūtīti piespiedu darbos uz Vāciju. Pēc vēsturnieka Agņa Baloža ziņām, 35 000 cilvēku. Tur viņi badā un necilvēciskos apstākļos smagi strādāja vācu kara rūpnīcās. Daudzi nomira.

CITI ŠOBRĪD LASA

Domāju, ka vācu okupācijas režīma upuru mokas nav bijušas mazāk sāpīgas vai viņu dzīvība mazāk vērta. Tāpēc valstī vajadzētu noteikt dienu, kad pieminēt vācu nacistu laikā cietušos un bojā gājušos cilvēkus. Manuprāt, vispiemērotākā vieta tam būtu Salaspils nometne. Tā bija vislielākā no 23 nometnēm, ko hitlerieši bija ierīkojuši Latvijā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.