×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. oktobris, 2012
Drukāt

Par “Olainfarm” piedāvā 160 miljonus eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Par farmācijas uzņēmumu “Olainfarm” pircēji interesējas katru mēnesi, un cena, cik par uzņēmumu piedāvā, ir 160 miljoni eiro (120 miljoni latu), intervijā laikrakstam “Telegraf” atklāj padomes priekšsēdētājs Valērijs Maligins.

Uzņēmējs atzīst, ka kompāniju pārdot viņam piedāvā visu laiku, stāv pat pircēju rinda – nepaiet ne mēnesis, kad atkal parādās jauns pretendents. Un tas notiek, neskatoties uz to, ka uzņēmuma vadība visu laiku saka: “Olainfarm” netiek pārdots.

Piedāvājumi pārpirkt farmācijas kompāniju ir gan no Rietumiem, gan no Austrumiem, pat no Latīņamerikas, konkrēti – no Čīles, atklāj Maligins.

Interesi izrāda gan spekulanti, kuri vēlas uzņēmumu pārdot tālāk, gan stratēģiskie investori – milzīgi pasaules farmācijas giganti, kuri gatavi attīstīt ražošanu Latvijā.

Jau ziņots, ka Latvijas zāļu ražotāja “Olainfarm” konsolidētā peļņa pirmajā pusgadā sasniegusi 3,7 miljonus latu, liecina kompānijas paziņojums “NASDAQ OMX Riga”. Tas ir par 15% vairāk nekā pirmajā pusgadā pērn, kad peļņa bija 3,2 miljoni latu.

“Olainfarm” apgrozījums šī gada pirmajos sešos mēnešos pieaudzis par 27%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, un sasniedzis 22,7 miljonus latu.

Patlaban “Olainfarm” produkcija tiek eksportēta uz vairāk nekā 30 pasaules valstīm, tostarp Baltijas valstīm, Krieviju, citām NVS valstīm, Eiropu, Ziemeļameriku, Āzijas valstīm un Austrāliju.

“Olainfarm” 2012.gada budžets un darbības plāns paredz, ka uzņēmuma apgrozījums šogad sasniegs 48 miljonus latu, bet peļņa veidos 8,6 miljonus latu. Saskaņā ar 2012.gada pirmā ceturkšņa neauditēto pārskatu realizācija ir sasniegusi 25% no gada plānotā apjoma, bet peļņa – 28% no gadā plānotās.

“Olainfarm” pērn guvis rekordlielu peļņu 6,8 miljonu latu apjomā, kas bijusi par 93% lielāka nekā 2010.gadā, kad tā bija 3,53 miljoni latu. “Olainfarm” koncerna apgrozījums pērn bija 36,71 miljons latu.

“Olainfarm” akcijas tiek kotētas “NASDAQ OMX Riga” Oficiālajā sarakstā.

Biznesa žurnāla “Kapitāls”, “IBS Prudentia” un biržas 2011.gada pētījumā “101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums” AS “Olainfarm” ar uzņēmuma vērtību 51,13 miljoni latu ierindota 42.vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+