×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Par oligarhiem, Putinu un citiem. Iznākusi Valda Zatlera biogrāfija “Kas es esmu” (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Vakar bijušais prezidents Valdis Zatlers svinēja 60 gadu jubileju, bet dienu iepriekš kuplā interesentu lokā tika atvērta grāmata – V. Zatlera biogrāfija “Kas es esmu”. Tajā līdzās ārsta gadiem un darbībai plaši aprakstīti viņa prezidentūras gadi un arī vērtējumi par politiskajiem procesiem Latvijā, tostarp oligarhu “tipoloģija”. Paši oligarhi uz grāmatas atvēršanas svētkiem Nacionālajā bibliotēkā nebija ieradušies.

Hipokrata zvērests – ētikas pamatā

Uz grāmatas atvēršanas svētkiem bija pulcējušies daudz sabiedrībā pazīstamu cilvēku, politiķi, uzņēmēji, specdienestu vadītāji. Klāt bija ekspremjeri Andris Bērziņš, Ivars Godmanis, eksprezidents Guntis Ulmanis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, akadēmiķis Jānis Stradiņš, Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, eksprezidentes dzīvesbiedrs Imants Freibergs, bijušais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš, bijušais Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, valsts kontroliere Elita Krūmiņa, “Latvijas gāzes” valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis, politiķi Raivis Dzintars, Artis Pabriks, Ģirts Valdis Kristovskis, bijušais tautpartijietis Atis Slakteris, vairāki bijušās Reformu partijas politiķi un daudzi citi.

Uzrunājot klātesošos, eksprezidents uzsvēra, ka savulaik grāmatas rakstītas ar zemtekstiem un arī šajā grāmatā lasītāji tos atradīs, lasot starp rindiņām. “Valsts prezidenta laiks man bija četri, bet kopumā politikā biju septiņarpus gadus. Grāmatā ir publicēts pilns Hipokrata zvēresta teksts, kas ir manas ētikas pamatā,” uzrunā teica V. Zatlers.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Paldies, Ģirt, man patika Tavs raksts. Bet par Valdi Zatleru varu teikt, ka viņš ir godīgs cilvēks. Mums, latviešiem, palaimējās, ka tieši viņš kļuva par prezidentu. Skumji, ka neprotam cienīt savus līderus.

  2. Grey Enterprises Inc. Atbildēt

    Nākamais būs par ārlietām – “Mi za jeģinoj Kitaj”

  3. par maz piemin savu ‘slaveno “dzīves biedri ! Visos notikumos ,melīgas liekuli ,viņa spēlēja galveno lomu,ne tikai ēnoja tevi !Esi atradis visiem politiķiem,tavuprāt,salidzinājumus.avu piemeklē komentāros,kuri veltīti tev,narcist Zatler !

    • Nedzīvojiet ar stereotipu sevī! Nekad nevajag būt tik kategoriskam, runājot par svešu, Jums nepazīstamu, personu. Iedomājieties, ka tādu pašu tekstu par Jums uzrakstītu Zatleres kundze (kura pat nenojauš, ka Jūs vispār esat uz pasaules…).Pat, ja Jums ir kadas pretenzijas, tās adresējamas konkrētai personai (nevis Viņas vīram!), jo neviens cilvēks nav atbildīgs par savu partneri (pat par radinieku – nē!), arī vīrs nav atbildīgs par sievu. Pieļauju, ka arī Jūs savu dzīvi nedzīvojiet pēc Bībeles. Esiet saskaņā sevi un laimīgs!

  4. Ar interesi izlasīšu. Šādi malā pastumti politiķi var atļauties sabiedrībai pastāstīt kaut ko vairāk un atklātāk, kaut gan, protams, ne jau visu stāstīs, ko zina. Zatlera darbu prezidenta amatā vērtēju pozitīvi. Iesākums bija ļoti neveikls, taču ar laiku viņš kļuva par labu prezidentu.

  5. Otro grāmatu būtu jānosauc “Tu zini, kas es esmu?”.

Draugiem Facebook Twitter Google+