Īpašums

Par pagājušā gada labāko būvi atzīta Latgales vēstniecība “Gors” 0

Foto – LETA

Latvijas Būvnieku asociācijas skates “Gada labākā būve Latvijā” nominācijā “Jaunbūve” par 2013.gada labāko jaunbūvi Latvijā žūrija atzinusi Austrumlatvijas reģionālo daudzfunkcionālo centru jeb Latgales vēstniecību “Gors”, ko no 2010.gada līdz 2013.gadam Rēzeknē būvēja uzņēmums “Arčers”.

Būvfirmas “Arčers” būvētais objekts par gada labāko būvi atzīts trešo gadu pēc kārtas – 2012.gadā labākā jaunbūve Latvijā bija Valsts policijas Īslaicīgās aizturēšanas vieta Daugavpils cietoksnī, bet 2011.gadā šajā kategorijā uzvarēja dzīvojamo ēku komplekss Rīgā, Valdeķu ielā.

Latgales vēstniecības “Gors” projektētājs ir SIA “Vizuālās modelēšanas studija”.

Otro vietu nominācijā “Jaunbūve” ieguva ūdens transporta līdzekļu novietne Mārkalnes ielā 24, Rīgā, bet trešo vietu – Salaspils sporta halles izbūve un teritorijas labiekārtošana.

Nominācijā “Restaurācija” par 2013.gada labāko būvi atzīta Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas rekonstrukcija, ko projektēja SIA “Zaigas Gailes birojs”, bet galvenais būvuzņēmējs bija SIA “Āboltiņa būvuzņēmums “AG””.

Nominācijā “Restaurācija” pirmo vietu ieguvusi Daugavpils (Dinaburgas) cietokšņa Nikolaja vārtu un tilta restaurācija, ko projektēja SIA “REM PRO”, bet galvenais būvuzņēmējs bija SIA “Ditton būve”.

Nominācijā “Publiskās ārtelpas objekts” pirmo vietu ieguvusi kultūras pils “Ziemeļblāzma” kompleksa rekonstrukcija, ko projektēja “JS&Moduls”, bet galvenais būvuzņēmējs bija SIA “Arčers”.

Nominācijā “Inženierbūve” pirmo vietu ieguvusi 110/10 kilovoltu apakšstacija Nr.118 “Mežaparks”, ko projektēja SIA “Kārlis”, bet galvenais būvuzņēmējs bija SIA “Latvijas energoceltnieks”.

Nominācijā “Santehniskie darbi” pirmo vietu ieguvusi apkures, ventilācijas un kondicionēšanas sistēmas izbūve objektā “Austrumlatvijas reģionālais daudzfunkcionālais centrs” jeb Latgales vēstniecība “Gors” ko projektēja SIA “Etiko”, bet būvuzņēmējs bija SIA “Vega 1”.

LA.lv