Par pārkāpumiem draud slēgt jebkuru sociālās aprūpes centru 1

Konstatējot mazākos pārkāpumus sociālās aprūpes centros, tiks gatavoti dokumenti par centra slēgšanu, šodien Latvijas Televīzijas radījumā “Rīta panorāma” teica labklājības ministrs Jānis Reirs (V).

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65
Lasīt citas ziņas

Ja agrāk nebija citas iespējas, kā par pārkāpumiem mainīt iestādes vadītāju, tad pašlaik, pateicoties vērienīgajam deinstitucionalizācijas procesam, sociālās aprūpes centri tiks slēgti.

Kā skaidroja ministrs, tas attiecas gan uz iestādēm, kurās uzturas bērni, gan uz iestādēm kuras sniedz pakalpojumus pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministrs vienlaikus aicināja sociālās aprūpes centru darbiniekiem saglabāt mieru. Viņš atzina, ka darba apstākļi šajos centros ir grūti, bet tādēļ neesot jāzaudē cilvēcīga attieksme pret klientiem.

LETA jau ziņoja, ka, samazinoties bērnu skaitam, kuriem nepieciešama aprūpe valsts sociālās aprūpes centros, Labklājības ministrija (LM) iecerējusi no 2016. līdz 2019.gadam pārtraukt vēl trīs valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) filiāļu darbību, aģentūru LETA informēja LM pārstāve Marika Kupče.

Līdz šī gada 1.oktobrim paredzēts pakāpeniski pārtraukt VSAC “Vidzeme” filiāles “Allaži” darbību, līdz 2017.gada 1.septembrim iecerēts pārtraukt VSAC “Rīga” filiāles “Teika” darbību, savukārt līdz 2019.gada 1.septembrim – VSAC “Latgale” filiāles “Kalkūni” darbību.

Šajās filiālēs dzīvojošiem pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem būs iespēja iesaistīties deinstitucionalizācijas pasākumos un pēc sagatavošanas sākt patstāvīgu dzīvi vai, ja tas nav iespējams, turpināt saņemt pakalpojumus citās, labāk aprīkotās filiālēs. Savukārt bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem papildus tiks īpaši meklētas iespējas dzīvot ģimeniskā vidē.

Kopumā Latvijā darbojas pieci VSAC ar 28 filiālēm.

Kupče skaidroja, ka kopš 2002.gada sociālās aprūpes centros dzīvojošo bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 65% – no 1049 līdz 367 bērniem. Attiecīgi mazā pieprasījuma dēļ valstij ir iespēja slēgt tās filiāles, kurās samazinās bērnu skaits un ir nepiemērotas telpas.

LM pērn slēdza VSAC “Zemgale” filiāli “Kauguri” un VSAC “Vidzeme” filiāli “Rauna” un šo aprūpes iestāžu klientus pārvietoja uz VSAC “Rīga” filiāles “Ezerkrasti” jaunatklāto korpusu.

Reklāma
Reklāma

Abas aprūpes iestādes tika slēgtas, jo tās nebija piemērotas klientu vajadzībām. LM šādi plānoja uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar smagiem garīga rakstura veselības traucējumiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.