×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

Par pārkāpumiem šogad septiņām autoskolām atņemtas mācību kartes

Foto - LETAFoto - LETA

Transportlīdzekļu vadītāju apmācības komisija šā gada septiņos mēnešos septiņām autoskolām atņēmusi mācību kartes, bet vienā gadījumā iesaistīta policija. Par to informē Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD), gan neatklājot to autoskolu nosaukumus, kas pieļāvušas pārkāpumus un par to sodītas.

Trijām autoskolām apturēta mācību kartes darbība uz pusgadu, bet četrām – uz trijiem mēnešiem. Vēl izteikti septiņi brīdinājumi autoskolām ar piebildi, ka atkārtotu pārkāpumu gadījumā tiks izskatīti jautājumi par mācību karšu darbības apturēšanu vai anulēšanu.

Skandalozākais pārkāpums saistīts ar kādu autoskolu Kurzemē, kur šā gada pavasarī Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) sadarbībā ar CSDD atklāja un novērsa gadījumus, kad par samaksu, bez apmācības programmas apguves autoskolā, izsniegti komerciālo pārvadājumu autovadītāju profesionālās kvalifikācijas sertifikāti. Šai autoskolai atņemtas piecas mācību kartes, skolas vadītājai atņemta pasniedzējas kvalifikācija, vienam pasniedzējam izteikts brīdinājums.

Tāpat vairākkārt konstatēts, ka autoskolās nav notikušas paredzētās nodarbības. Ja arī nodarbības notikušas, tās nav apmeklējuši visi kursanti, kuriem attiecīgajās nodarbībās bija jāpiedalās, lai gan mācību žurnālā šie kursanti atzīmēti kā nodarbībā klātesoši. Dažkārt pat konstatēts, ka mācību žurnāls nav atradies tur, kur tam obligāti jābūt – mācību telpā.

Vēl fiksēti gadījumi, ka autoskolas nav sniegušas atskaites par nodarbību norisi, kas neļauj pārliecināties par atbilstošu apmācību procesa organizēšanu. Bijuši gadījumi, kad kursanti “risinājuši” tematiskos uzdevumus, lai gan tas jādara ārpus obligāti reģistrētajām mācību stundām.

Vairākās autoskolās samazinājušies sekmības rādītāji – kursantu kārtoto teorētisko un vadīšanas eksāmenu sekmības līmenis CSDD ir zemāks par Apmācības noteikumos noteikto, t.i. – teorētiskajiem eksāmeniem – 75%, bet vadīšanas eksāmeniem – 50%.

Vairākkārt konstatēti gadījumi, kad viena pasniedzēja vietā apmācības veicis cits pasniedzējs, taču bez atbilstošu izmaiņu veikšanas CSDD reģistrā. Kādam autoskolas pasniedzējam, kurš īslaicīgi aizvietojis kolēģi, pat bija beidzies pasniedzēja apliecības derīguma termiņš 2012.gada vasarā.

CSDD sniegusi virkni ieteikumu un priekšlikumu vairāku autoskolu darbības un apmācības procesa kvalitātes uzlabošanai, lai tās nodrošinātu atbilstošu kursantu sagatavošanu. Piemēram, CSDD ieteikusi autoskolām uzlabot iekšējās kontroles kārtību, lai neatkārtotos gadījumi, kad viena pasniedzēja vietā nodarbības vada cita persona un citus.

Pirms autoskolas izvēles un apmācības uzsākšanas, CSDD aicina topošos autovadītājus rūpīgi izpētīt CSDD mājas lapā atrodamos skolu sekmības rādītājus, kā arī izzināt draugu vai citu cilvēku pieredzi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+