×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Par pasaulē īsāko vīrieti atzīts nepālietis

dangi

Nepālas audējs Čandra Bahadurs Dangi, kurš ir ir 56 centimetrus garš un sver 12 kilogramus, tika reģistrēts Ginesa Pasaules rekordu grāmatā kā pasaulē īsākais vīrietis.

Čandra vienas diennakts laikā tika izmērīts trīs reizes medicīnas iestādē Katmandu. Šie mērījumi notika Ginesa Pasaules rekordu grāmatas galvenā redaktora Kreiga Glendeja uzraudzībā. Rekordists pastāstīja, ka ir 72 gadus vecs un nekad nav ārstējies. Viņš dzīvo nomaļā kalnu ciemā Rhimkholi apmēram 400 kilometrus uz rietumiem no Katmandu. Viņš auž tradicionālos nepāliešu audumus kopā ar saviem pieciem brāļiem, kas visi ir vidēja auguma.

Līdz šim oficiāli īsākais vīrietis pasaulē bija filipīnietis Džunrejs Balavings, kurš ir 59,93 centimetrus garš. Viņš pērn pārņēma šo titulu no cita nepālieša Khagendras Thapas Magara, kurš 2010. gadā bija 67 centimetrus garš.  Khagendra Thapa Magars kā pasaulē īsākais vīrietis bija apmeklējis vairāk nekā 10 valstis un bija parādīts televīzijā Eiropā un ASV. Viņš bija arī Nepālas tūrisma kampaņas oficiālā seja, jo pārstāvēja valsti, kurā atrodas pasaules augstākā kalnu virsotne Everests.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+